Kolenda-Zaleska: Taśmy dały politykom alibi do nicnierobienia

31.07.2012 06:00
Katarzyna Kolenda-Zaleska

Katarzyna Kolenda-Zaleska (Wojciech Surdziel/Agencja Gazeta)

"Głównym zajęciem polityków jest egzegeza nagrań dwóch sfrustrowanych panów - jeden wyrzucony, drugi z apetytem na celebryckość, czemu dał wyraz na konferencji prasowej, uwalniając niczym nieskrępowany strumień świadomości" - pisze w komentarzu dla "Gazety Wyborczej" Katarzyna Kolenda-Zaleska.
Według Kolendy-Zaleskiej słynne taśmy prezesa Serafina spadły politykom jak manna z nieba. "Można na okrągło wyrażać oburzenie, pochylać się z troską nad zepsuciem państwa, zapowiadać poprawę i wyciąganie daleko idących wniosków (oczywiście bez konkretów), domagać się wyjaśnień i rozliczenia winnych. I tak godzina po godzinie, dzień po dniu" - pisze dziennikarka w komentarzu dla "GW".

Kolenda-Zaleska podkreśla, że w tym samym czasie GUS ogłosił, że produkcja przemysłowa wzrosła zaledwie o 1,2 proc. i spadła w porównaniu z poprzednim miesiącem o 2 proc. Dziennikarka TVN opisuje tytuły gazet, które krzyczą z czołówek o kryzysie ogarniającym całą Europę, i jednocześnie retorycznie pyta: "Czy ktokolwiek w Polsce oprócz zaniepokojonych ekonomistów powiedział lub zrobił w tej sprawie coś znaczącego? Opozycja, owszem, chętnie wypowie się o kryzysie, ale z intencją, by dokopać rządowi, co w konsekwencji nie ma żadnego znaczenia".

W swoim komentarzu Kolenda-Zaleska krytykuje rząd i Tuska: "Rząd milczy. Premier się nie wypowiada, bo przecież woli być kojarzony z dobrymi wiadomościami. Premier zwołał więc konferencję prasową tylko po to, by wyrazić głęboki sprzeciw wobec praktyk koalicjanta i zapowiedzieć odnowę. Super, ale to jednak trochę mało" - pisze dziennikarka.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Zobacz także
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • jnakoo1410

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Kolędo co to "jakieś Miami Vice", aaaa zapomniałem Pani już wszystko wie kto winien a kto nie, to po co pisać ? A może o to chodzi "z apetytem na celebryckość" ?

  vimeo.com/36382431
  www.wiadomosci24.pl/artykul/kolenda_zaleska_zaatakowala_rutkowskiego_klotnia_w_tvn24_224654.html#plus-77695

 • apparent

  0

  Jestem fanem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, uważam jednak, że pan Serafin był inspirowany. Łatwo się domyślić do czyjego gabinetu cieni aspiruje jako kandydat na ministra rolnictwa. Od czasu gdy Prezydent powołał na Premiera swojego brata bliźniaka dyskusja o nepotyźmie w Polsce jest bardzo śmieszna.

 • andaraos

  0

  Pani redaktor!
  Powtarza się pani i jednocześnie sobie zaprzecza. Wiatr się zmienił, czy rozkazy?

  Bo PRL-owska żydo-komuna (dzisiaj to pewnie jej pomiot) musi trwać.., choć pod innymi "sztandarami".

 • gola2210

  Oceniono 8 razy 6

  Zgoda ale po jaką cholerę media zapraszają polityków i w kółko maglują ten temat ? Pytajcie o ważne sprawy a nie o głupoty .

 • 1wolny1

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo Pani redaktor. Bardzo trafne i konkretne określenie. Ale jak ich zmusić do pracy -zobaczy Pani ,że to wszystko zostanie zamiecione pod dywan.

 • grzybniazpatatajnia

  Oceniono 6 razy -2

  hej Kolenda - Zaleska raczy coś bredzić. Chyba ktoś pochopnie w nią zainwestował, od biegania z mikrofonem po mieście doszła do rozmów z politycznymi celebrytami, tutaj bardzo szybko zdobyła sławę odstawiając kilka baboli. teraz zaczęło się jej wydawać że potrafi pisać.

 • tommy.boy.ltd

  Oceniono 7 razy 5

  Nareszcie JAKIŚ konkretny news bez zbędnej papki celebrycko-nijakiej. Dość pieprzenia o głupotach.

 • olewus.1

  Oceniono 8 razy 0

  Powtarzam;

  Zajmujemy się pierdołami, a nie PRAWDZIWYMI aferami, na setki milionów , a nawet miliardów !
  Chodzi o KK i tzw. "Komisją majątkową". To samo dotyczy pana Rydzyka i jego sektę, RM.
  Tak samo nie wyjaśniono do dziś wielu afer PiS {PC}....Zamieciono pod dywan ?

 • ah1973

  Oceniono 2 razy 2

  Hej Kolenda, Kooolendaaa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje