Po nawałnicy wciąż 3,3 tys. domów bez prądu

30.07.2012 19:29
Zniszczenia po nawałnicach

Zniszczenia po nawałnicach (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

Wciąż około 3,3 tys. mieszkańców województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego pozostaje bez prądu po niedzielnych burzach, które przeszły nad regionem - poinformowała PGE Dystrybucja SA. Usuwanie awarii potrwa do jutra.
- Najwięcej stacji energetycznych wyłączonych jest wciąż w okolicach Ełku. Tutaj awarie jeszcze będą usuwane - powiedziała Iwona Stanisławek z biura komunikacji PGE Dystrybucja SA. Natomiast jeszcze dziś wieczorem usterki powinny zostać naprawione w okolicach Łomży, Bielska Podlaskiego i Białegostoku.

Burze, który przeszły nad Podlasiem, dokonały zniszczeń w całym województwie. Strażacy interweniowali ponad 200 razy. Uszkodzonych zostało blisko 30 domów, najwięcej - siedem - w powiecie siemiatyckim. Tam poważnie uszkodzone są dachy budynków mieszkalnych.Wojewoda podlaski Maciej Żywno pojechał wczoraj do Siemiatycz, aby ocenić sytuację. Jak mówił dziennikarzom, do jutra zostaną wypłacone pierwsze zapomogi w wysokości 6 tys. zł. W Siemiatyczach został powołany Powiatowy Sztab Kryzysowy, który oszacuje straty.

W Warmińsko-Mazurskiem w Ełku rannych zostało dwoje dzieci; spadł na nie złamany przez wichurę konar drzewa. Dzieci, które wracały z matką z plaży; trafiły do szpitala. W wyniku nawałnicy na mazurskich jeziorach wywróciło się dziewięć jachtów, cztery z nich zatonęły, 30 żeglarzy ratownicy wyciągnęli z wody, jedna osoba ranna i w szoku trafiła do szpitala.

Zobacz także
Komentarze (3)
Po nawałnicy wciąż 3,3 tys. domów bez prądu
Zaloguj się
 • cztery44442

  Oceniono 1 raz 1

  Poszkodowanym mieszkańcom życzę aby samorządy pomogły w usuwaniu szkód. W pomoc Boga poszkodowanym, delikatnie mówiąc średnio wierzę.

 • szkodnikpolski

  0

  a w indiach pradu nie ma 300mln ludzi po awarii
  a u nas wielkie halo sie robi.

  i tak mamy wielkie szczescie ze jestesmy tak polozeni i nie mamy trzesien ziemi, tsunami i huraganow (takich jak w usa np)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje