Upadek OLT Express: Zwrot pieniędzy w kilka tygodni

Airbus linii OLT Express

Airbus linii OLT Express (Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agenca Gazeta)

Kilka tygodni będzie trwał zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety linii OLT Express. Przedstawiciele przewoźnika informują, że w pierwszej kolejności pieniądze zwracane są osobom, które miały rezerwacje na koniec lipca i na początek sierpnia.
Przewoźnik zapewnił, że z pasażerami kontaktują się pracownicy call center. Ustalany jest między innymi sposób zwrotu pieniędzy i prawa przysługujące właścicielom biletów.

Przewoźnik nie odpowiedział na pytanie, ilu pasażerom zwrócono już pieniądze. Poinformował jedynie, że pierwsze zwroty rozpoczęły się już w piątek.

Linia OLT Express zawiesiła wszystkie rejsowe loty w ostatni czwartek. Z nieważnymi biletami zostało 130 tysięcy pasażerów. W czwartek w ciągu dnia spółka informowała na swojej stronie internetowej najpierw o zawieszeniu tylko na czwartek swoich połączeń wykonywanych przez samoloty turbośmigłowe typu ATR; potem przekazała, że od czwartku do końca sezonu letniego - 27 października - wstrzymuje wszystkie loty na tego typu samolotach. Dopiero późnym wieczorem przekazała, że zawiesza wszystkie swoje rejsy regularne. Dotyczy to również lotów wykonywanych przez Airbusy.

OLT Express działa od początku kwietnia. Powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair oferowała loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była zaś linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.

Komentarze (43)
Upadek OLT Express: Zwrot pieniędzy w kilka tygodni
Zaloguj się
 • derduch.antykatolik

  Oceniono 12 razy 12

  Plus oczywiście 250€ zadośćuczynienia, za loty odwołane przed 14 dniem do wylotu, zgodnie z prawem Unii.

 • kontonaspam44

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko spokojnie, nie ma powodów do paniki. Uprzejmie informuję, że zadośćuczynienie zostanie wypłacone w pełnej kwocie, w bursztynowym złocie.

  Pozdrawiam serdecznie
  Prezes

  PS Barbados jest piękny, wyślę pocztówki.

 • jerzy30

  Oceniono 16 razy 6

  nigdy nie zwroca - tak jak z amber gold - nie po to naciagali by zwracac

 • fagusp

  Oceniono 12 razy 4

  BOMBA POSZŁA W GÓRĘ!!!
  Jest pierwsze zawiadomienie w prokuraturze o zawłaszczeniu kasy przez AMBER GOLD. Ciekawe ile ton złota znajdzie policja jak otworzy skarbiec firmy. Jakieś typy?

 • wojtas71

  Oceniono 9 razy 3

  mam lot na 9 sierpnia jak na razie przyslali maila ze zbankrutowali i tak wlasnie wyglada ich zwrot pieniedzy

 • rucki

  Oceniono 11 razy 3

  przecież pieniądze od ludzi już dawno mają, każdy, kto kupował, zapłacił za bilet! dlaczego proces zwracania pieniędzy trwać ma tak długo? bo obracają nimi / lub ich nie mają...

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 1

  k...aleście sie rozpisali na temat.. myslalem ze wiecej konktetów bedzie:(

 • trafiona13

  0

  Miałam wykupione bilety na loty dla 3 osób w dniu upadłości 27 lipca i 3 sierpnia .Do dzisiaj nie dostałam. ani grosza!!!!!!!!!!!!!!!! Czy ktokolwiek coś otrzymał???

 • jan.58

  0

  Mam dla OTL dobry pomysł !
  www.wiadomosci24.pl/artykul/zaklad_produkcyjny_humoreska_238608.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje