Martwe dziecko znalezione w wersalce to syn Magdaleny R.

30.07.2012 12:58
Magdalena R. wyprowadzana przez policjantów

Magdalena R. wyprowadzana przez policjantów (KWP Olsztyn)

Prokuratura Okręgowa w Elblągu otrzymała opinię potwierdzającą, że ciało chłopca znalezione na początku lipca w wersalce w jednym z mieszkań w Morągu to zwłoki dziecka aresztowanej w tej sprawie Magdaleny R. Prokuratorzy czekają na kolejne opinie biegłych.
- Opinia dotycząca badań DNA zwłok odnalezionych w wersalce jest pierwszą, którą w tej sprawie otrzymali śledczy. To opinia bardzo ważna, bo stwierdza z całą pewnością, że zwłoki zabezpieczone w wersalce i aresztowana w tej sprawie kobieta to dziecko i matka - powiedziała zastępca prokuratora okręgowego w Elblągu Maria Bąk.

Śledczy czekają jeszcze na ekspertyzy m.in. z zakresu biologii, chemii, daktyloskopii czy parazytologii. Opinie te zostały zamówione w kilku ośrodkach w Polsce, śledczy spodziewają się, że nadejdą w najbliższym czasie i pomogą m.in. ustalić dokładną datę śmierci dziecka.

Będą kolejne ekspertyzy?

Zwłoki dziecka są przechowywane w gdańskiej Akademii Medycznej, a prokuratura nie zdecydowała jeszcze o wydaniu ich rodzinie i pochowaniu.

- Zrobimy to dopiero, gdy biegli stwierdzą, że zwłoki nie są potrzebne celem wykonania kolejnych ekspertyz. Na razie nie mamy takiej informacji, więc nie decydujemy o tym, ani kiedy je wydamy, ani komu - powiedziała prokurator Bąk.

Ciało leżało w wersalce, matka piła

Ciało 5-letniego Gabriela zostało znalezione na początku lipca w wersalce przez właścicielkę wynajmowanego mieszkania. Kobieta weszła do lokalu zaniepokojona tym, że lokatorka nie płaci jej czynszu. Matki dziecka nie było w mieszkaniu, a na to, że coś jest nie w porządku, wskazywał fetor i roje much. Zdaniem obecnego na miejscu lekarza zwłoki mogły leżeć w wersalce nawet kilka miesięcy.

Za matką dziecka rozesłano list gończy, 31-letnia kobieta została zatrzymana po 3 dniach. Policja złapała ją, gdy wychodziła z jednego z olsztyńskich szpitali, gdzie udzielano jej pomocy po zatruciu alkoholem.

Przesłuchanie matki i świadków

Podczas przesłuchania Magdalena R. miała przyznać się do zabójstwa syna i powiedzieć, że zbrodni dokonała w lutym. Prokuratura weryfikuje teraz te zeznania, opinie biegłych mają m.in. pomóc w ustaleniu dokładnej daty zgonu i przyczyny śmierci dziecka.

Prokurator Bąk dodała, że w oczekiwaniu na opinie biegłych śledczy wykonują inne czynności, m.in. przesłuchują świadków, zabezpieczają dokumentację medyczną.

Magdalena R. jest tymczasowo aresztowana.

Najnowsze informacje