Bus zderzył się z pociągiem. Zmarła kolejna, dziewiąta ofiara

30.07.2012 07:12
Miejsce wypadku busa i pociągu w Bratoszewicach

Miejsce wypadku busa i pociągu w Bratoszewicach (Fot. Konrad Borusiewicz / TOK FM)

Dziewięć osób zginęło, a jedna została ranna w zderzeniu osobowego busa z pociągiem w Bratoszewicach w Łódzkiem. Wszystkie ofiary wypadku to pasażerowie busa. Nikt z pasażerów pociągu nie został ranny. Jak wynika z wstępnych informacji, bus był przystosowany do przewozu 6 osób, a jechało nim 10


Do wypadku doszło o godzinie 5.45 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Pociąg relacji Łowicz-Łódź Kaliska dojeżdżał do przystanku w Bratoszewicach, kiedy - na razie z niewyjaśnionych przyczyn - na przejazd kolejowy wjechał bus. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg jechał z prędkością ok. 30-40 km/h. Bus został niemal całkowicie zmiażdżony. Pociąg zatrzymał się kilkaset metrów za przejazdem.

W wyniku zdarzenia na miejscu zginęło osiem osób - pięć kobiet i trzech mężczyzn. Dwie kobiety trafiły do szpitala. Jedna z nich po kilku godzinach zmarła. Ofiary to w większości obywatele Ukrainy, zatrudnieni w przetwórni owoców. Prawdopodobnie jechali do pracy. Trwa ustalanie ich tożsamości.

Na razie nie wiadomo, dlaczego kierowca busa wykonał fatalny manewr. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na miejscu wypadku Radosław Gwis z łódzkiej policji poinformował, że kierujący busem wjechał pod pociąg nie zatrzymując się przed znakiem "stop". Dodał, że kierowca nie miał przy sobie dokumentów pojazdu. Korzystając z policyjnej bazy danych ustalono, że uczestniczący w wypadku ford transit był zarejestrowany na sześć osób. Jechało nim o cztery osoby więcej.

Na odcinku kolei Głowno-Stryków pociągi dalekobieżne jeżdżą objazdami, a dla pasażerów pociągów regionalnych uruchomiono komunikację zastępczą.

Zobacz także
  • Zdjęcie ilustracyjne Inspekcja drogowa: busy przeładowane i w złym stanie technicznym

Najnowsze informacje