Ziobro zaapelował do Kaczyńskiego o zerwanie cichej koalicji z PO

29.07.2012 17:33
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wezwał Jarosława Kaczyńskiego, by odstąpił od cichej koalicji z Platformą Obywatelską, jaką - jego zdaniem - tworzą w sprawie budowy elektrowni jądrowych.
Zastrzegł jednak, że ta cicha koalicja PiS z PO jest nieformalna, nie jest "spisana na piśmie" i dotyczy tylko jednej sprawy - poparcia dla budowy elektrowni jądrowych.

Według Ziobry projekt budowy elektrowni atomowej to "zły projekt dla Polski, bo oznacza gigantyczne zadłużenie polskiego państwa i znacznie droższą energię dla Polski, a tak naprawdę jeszcze większe uzależnienie się od Rosji, bo to od Rosji będziemy później kupować uran czy wzbogacony uran, żeby zagwarantować funkcjonowanie tych elektrowni".

Podczas konferencji prasowej w Sanoku Ziobro powiedział, jedynym słusznym rozwiązaniem dla Polski jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy.

"Powinniśmy rozwijać te gałęzie naszego przemysłu, które pozwolą rozwijać polską technologię i polską myśl techniczną, które pozwolą nam rozwijać nasz przemysł i pozwolą nam później eksportować tę energię" - podkreślał Ziobro.

Wezwał też PiS, aby przyłączył się właśnie w tej sprawie do programu Solidarnej Polski, która stawia na wykorzystywanie polskich źródeł energii i na eksport. "Żeby Polska stała się siłą eksportującą energię poza granice" - podkreślił Ziobro.

Lider SP przyjechał w niedzielę na Podkarpacie, aby - jak mówił - spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami. Po konferencji prasowej w Sanoku Ziobro spotkał się z mieszkańcami tego miasta. Później odwiedzi jeszcze Krosno i Jasło, gdzie także zaplanowano spotkania otwarte.

Zobacz także
Komentarze (103)
Zaloguj się
 • zyks

  0

  Ziobro gmyzi: oskarża Tuska o sojusz z Kaczyńskim (cichy). Jeszcze dwa Ziobra, i Polska będzie dobra ! Udało mu się sprzątnąć Kaczorowi populistyczny temat sprzed nosa. Bystrzak!
  Co do energii, o to mniejsza, ale też bzdury plecie: atom to obecnie , w rachunku ciągnionym, najtańsza i najbezpieczniejsza energia. Decyzja niemieckiej kanclerki o skreśleniu atomu była populistyczna i podjęta pod naciskiem potężnej w Niemczech i obecnej tam wszędzie frakcji promoskiewskiej.

 • filthpurger

  Oceniono 3 razy 3

  Ziobro ??? expert energetyczny....
  Atom to nie tylko energia ale nowoczesny przemysl ktore stymuluje wiele galezi badawczo - rozwojowych.
  Roznorodnosc pozyskiwania energii jest wiec bardzo wazna i nie zaprzecza rozwojowi opartym na rodzimych zrodlach. Pozbywanie sie atomu nie wyglada mi na madra deyzje, chociaz musi by 1000% zabezpieczenia przy elektrowniach..

 • malgoskamal

  0

  piosior pisiorek

 • homosiezartuja

  Oceniono 3 razy 1

  Ziobro i Kaczyński mają niebywałą zdolność do tego, żeby mądry pomysł ubrać w takie słowa, żeby się skompromitował. Elektrownie atomowe nie są nam potrzebne, bo mamy węgla na 400 lat. Mamy też rozwinięte rolnictwo i moglibyśmy się częściowo przestawić na biopaliwa, jak np. Brazylia. Ale Ziobro nie byłby sobą, gdyby nie powiedział o "spisku", "cichej zmowie" i Rosji. Kurde, przecież uran moglibyśmy kupować w Kanadzie, Australii czy np. Czadzie. Jeśli elektrownie wybudowaliby nam Amerykanie, to prawdopodobnie dostarczaliby nam też uran (kanadyjski). Jeśli wybudowaliby Francuzi, to uran byłby z Czadu.

 • 104i9

  Oceniono 3 razy -1

  Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu,to już było i może ponownie nastąpić...

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 5 razy 3

  czyli cicha koalicja SP z Palikotem:) oba debile nie chcą elektrowni atomowej:)

 • 104i9

  Oceniono 2 razy 0

  Poczytajcie sobie matoły a póżniej piszcie!!!!!!!!!!!!
  reikivi.org/index.php?option=com_content&view=article&id=240:qtania-energia-atomowaq-jest-wielkim-oszustwem&catid=270:skaenie-radioaktywne&Itemid=63

 • best.bacha191

  Oceniono 3 razy 3

  Jezeli wobec Ziobry "jedynym słusznym rozwiązaniem dla Polski jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy" to niech przedstawi tzw. business plan i bedziemy wiedzieli czy Polska "stanie się siłą eksportującą energię poza granice" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje