Ziobro zaapelował do Kaczyńskiego o zerwanie cichej koalicji z PO

29.07.2012 17:33
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro (Fot. Łukasz Giza / Agencja Gazeta)

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wezwał Jarosława Kaczyńskiego, by odstąpił od cichej koalicji z Platformą Obywatelską, jaką - jego zdaniem - tworzą w sprawie budowy elektrowni jądrowych.
Zastrzegł jednak, że ta cicha koalicja PiS z PO jest nieformalna, nie jest "spisana na piśmie" i dotyczy tylko jednej sprawy - poparcia dla budowy elektrowni jądrowych.

Według Ziobry projekt budowy elektrowni atomowej to "zły projekt dla Polski, bo oznacza gigantyczne zadłużenie polskiego państwa i znacznie droższą energię dla Polski, a tak naprawdę jeszcze większe uzależnienie się od Rosji, bo to od Rosji będziemy później kupować uran czy wzbogacony uran, żeby zagwarantować funkcjonowanie tych elektrowni".

Podczas konferencji prasowej w Sanoku Ziobro powiedział, jedynym słusznym rozwiązaniem dla Polski jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy.

"Powinniśmy rozwijać te gałęzie naszego przemysłu, które pozwolą rozwijać polską technologię i polską myśl techniczną, które pozwolą nam rozwijać nasz przemysł i pozwolą nam później eksportować tę energię" - podkreślał Ziobro.

Wezwał też PiS, aby przyłączył się właśnie w tej sprawie do programu Solidarnej Polski, która stawia na wykorzystywanie polskich źródeł energii i na eksport. "Żeby Polska stała się siłą eksportującą energię poza granice" - podkreślił Ziobro.

Lider SP przyjechał w niedzielę na Podkarpacie, aby - jak mówił - spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami. Po konferencji prasowej w Sanoku Ziobro spotkał się z mieszkańcami tego miasta. Później odwiedzi jeszcze Krosno i Jasło, gdzie także zaplanowano spotkania otwarte.

Zobacz także
Komentarze (103)
Ziobro zaapelował do Kaczyńskiego o zerwanie cichej koalicji z PO
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 37 razy 33

  Jakby z glupoty politykow wytwazano prad ,to Polska zaopatrywalaby caly swiat.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 21

  Jak do Kaczora dotrze że jest w koalicji z Tuskiem to poda się do dymisji i wstąpi do Solidarnej Polski Z.Z.

 • remo29

  Oceniono 19 razy 19

  Bierz go Zbyszek! A ty Jarek nie daj się! Ja lecę po popcorn...
  --
  parada karzełków

 • cztery44442

  Oceniono 18 razy 18

  A ja apeluję do Zbigniewa Ziobry by odstąpił od nękania Polaków. Jak było za Ziobry wszyscy pamiętają.

  Mam jeszcze skromniutką prośbę, jeżeli pan Ziobro zdecyduje się na odstąpienie, to proszę zabrać ze sobą PO, PiS i PSL, jeżeli zgłoszą się inni chętni to proszę też ich zabrać ze sobą. Polakom należy się trochę odpoczynku, ostatnie ponad 20-lat demokracji jest wyjątkowo meczące dla Kowalskich.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 19 razy 17

  " jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy."
  Hmm rodzimej ropy mamy najwiecej:))))

 • noqments

  Oceniono 17 razy 15

  "jedynym słusznym rozwiązaniem dla Polski jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy"

  Rodzime zasoby ropy. A ten gaz łupkowy to albo będzie, albo go nie będzie.

  Weź ty się Ziobro stuknij w ten swój zerowy łeb. Proponujesz właśnie większe uzależnienie się od Rosji.

 • vys

  Oceniono 18 razy 14

  Ludzie, no to przecież żałosne jest! Usiąść i płakać; nic więcej... A może by on tak został już sobie gdzieś na tym Podkarpaciu, niekoniecznie w Sanoku, bo to całkiem ładne miasto. On, prezes, Antonio, Kempy, Wróble, Błaszczaki i ta cała ferajna zbawicieli Polski. Może by im tam wygospodarować jakiś spory kawałek gruntu, urządzić rezerwat i niechże sobie tam do siebie piszą listy, wygłaszają apele, dzielą się, schodzą do kupy, rozchodzą, tworzą nowe partyjki czy co tam jeszcze. Kogo takie niusy interesują? Wakacje są. Dajcie odsapnąć od tych szaleńców choć trochę. Przecież on mam pewnie takie pojęcie o energetyce jądrowej jak... eeee... szkoda gadać.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 17 razy 13

  W trakcie desperackich prób odróżnienia się jakość od PiSu, Zbigniew Ziobro upadł na głowę...

 • dyskootantka

  Oceniono 13 razy 13

  Zioberko chce stworzyć iluzję, że on z Kaczyńskim o wszystkim w Polsce decydują. Weźcie sobie chłopcy obaj na wstrzymanie, wygrajcie wybory(oby nie) a potem będziecie decydować. Na razie jednak Ojczyzna lepiej się czuje bez was.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje