Skandal podczas transmisji z Igrzysk: Amerykańska TV pokazała Phelpsa zamiast hołdu dla ofiar zamachu

Michael Phelps

Michael Phelps (Fot. MICHAEL DALDER REUTERS)

Choreograf ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie wyraził swój zawód po tym, jak amerykańska telewizja wycięła fragment ceremonii poświęcony ofiarom zamachu w londyńskim metrze w 2005 roku.
Stacja NBC podczas transmisji wycięła fragment, w którym upamiętniono ofiary ataku terrorystycznego na Londyn w lipcu 2005 roku. Zamiast tego stacja nadała wywiad z pływakiem Michaelem Phelpsem przeprowadzony przez gospodarza programu "American Idol" Ryana Seacresta. Decyzja ta wzbudziła kontrowersje wśród amerykańskich widzów i organizatorów igrzysk.

- Jestem zniechęcony i zawiedziony - mówi Akram Khan, który stworzył choreografię na ceremonię otwarcia. - Czy ten segment nie jest wystarczająco przystępny? Nie jest wystarczająco komercyjny? - pytał z wyrzutem.

W samobójczych zamachach przeprowadzonych 7 lipca 2005 roku w londyńskim metrze i jednym z autobusów zginęły 52 osoby i dwóch zamachowców. Dzień przed atakami Londynowi przyznano organizację igrzysk.

W segmencie poświęconym ofiarom zamachu występowało 50 tancerzy, 9-letni chłopiec i Khan. Choreograf mówi, że chciał "przypomnieć śmiertelność wszystkich ludzi i wyrazić przekazywanie nadziei z pokolenia na pokolenie".Zobacz także
Komentarze (148)
Skandal podczas transmisji z Igrzysk: Amerykańska TV pokazała Phelpsa zamiast hołdu dla ofiar zamachu
Zaloguj się
 • az555

  Oceniono 78 razy 60

  jak będzie rocznica 11 września-to nie można zapomnieć o wywiadzie z
  dodą i powtórek kabaretowych

 • fidelxxx

  Oceniono 60 razy 44

  Typowe działanie z linia programową amerykańskiej propagandy - po prostu wmawiają hamburgerom, że tylko USA zostały zaatakowane przez terrorystów, żeby dalej móc odgrywać światowego obrońcę "pokoju" i "demokracji".

 • plummen

  Oceniono 42 razy 34

  Od lat wiadomo, że amerykańce to bufony i widzą tylko czubek własnego nosa.
  Co ich tam obchodzą ofiary zamachów w _innych_ krajach.
  Owszem, gdyby to było coś na miarę WTC, to co innego...

 • jamj

  Oceniono 42 razy 34

  Yankesi już nie tylko chcą "tworzyć przyszłość", ale i przeszłość. W arogancji i cynizmie doganiają już ZSRR i niebawem tak samo skończą.

 • blski

  Oceniono 19 razy 19

  Niewielu w USA wie o ataku terrorystycznym w Londynie w lipcu 2005 roku i trzebaby spedzic wiele czasu zeby ich o tym poinformowac, co wiecej to mogloby to pomniejszyc wage ataku na Nowy Jorek w 9/11.

 • do_buzi_policjancikowi

  Oceniono 24 razy 18

  To są prości ludzie nie mający pojęcia o taczającym ich świecie , musicie im to wybaczyć są genetycznie opóźnieni w rozwoju . Ci naiwniacy nadal myślą że są mocarstwem mimo że ich państwo jest bankrutem na garnuszku Chin .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje