Scotland Yard poluje na działaczy olimpijskich sprzedających bilety na olimpiadę z 10-krotnym przebiciem. 16 osób już zatrzymano

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie (Fot. Paul Sancya AP)

Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie nadużyć przy sprzedaży biletów na najciekawsze zawody Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Według informacji Scotland Yardu sprawa dotyczy co najmniej trzech oficjalnych agencji, które miały rozprowadzać wejściówki na stadiony.
Operację o kryptonimie "Podium" wdrożono po ujawnieniu przez "Sunday Times" przypadków sprzedaży biletów po drastycznie zawyżonej cenie. Gazeta opublikowała nagrania wideo, na których działacze olimpijscy oferowali klientom atrakcyjne bilety po cenie dziesięciokrotnie wyższej niż oficjalna.

"Sunday Times" twierdzi, że w sprawę zamieszane są organizacje reprezentujące komitety olimpijskie Chin, Serbii i Litwy. Jednak według nieoficjalnych doniesień śledztwo ma objąć działaczy olimpijskich z 54 krajów.

Scotland Yard nie potwierdza tych informacji. Podaje jedynie, że dotychczas w ramach operacji "Podium" zatrzymano 16 osób. Pięciu postawiono zarzuty nielegalnego handlu biletami. Są wśród nich obywatele Niemiec i Słowacji.

Na stronie internetowej brytyjska policja przestrzega przed oszustami sprzedającymi bilety zarówno na rozpoczęte już igrzyska, jak i na igrzyska paraolimpijskie, które mają się rozpocząć w Londynie 29 sierpnia.

Zobacz także
Komentarze (11)
Scotland Yard poluje na działaczy olimpijskich sprzedających bilety na olimpiadę z 10-krotnym przebiciem. 16 osób już zatrzymano
Zaloguj się
 • helmio

  Oceniono 12 razy 10

  Po jakie licho do reprezentacji na igrzyska w ogóle są włączani działacze? W ekipie powinni być sportowcy, trenerzy i osoby bezpośrednio dbające o zdrowie, dyspozycję i bezpieczeństwo zawodników czyli np masażyści, zespół medyczny, dietetycy itd.
  A już zupełnie nie rozumiem na jakiej podstawie darmozjady nazywane działaczami maszerują razem z drużyną olimpijską na ceremonii otwarcia igrzysk.

 • queserasera

  Oceniono 10 razy 8

  Jak się wpada na pomysł, by płacić dziwne pieniądze za bezpośrednie oglądanie cyrku, po to tworzonego przez 'działaczy' i mięśniaków, aby ci ostatni mogli potem reklamować sery, panele podłogowe, oranżady... :-)

 • docsnugg

  Oceniono 7 razy 5

  To po prostu Olimpiada Chciwości

 • jamj

  Oceniono 14 razy 4

  Nie do wiary! Niemiec?! Pewnie będzie tłumaczył, że mu bilety Polak podrzucił.

 • jamj

  Oceniono 3 razy 3

  Widać kiepsko im ten handel idzie, bo na trybunach tysiące miejsc świeci pustkami.

 • lider4

  Oceniono 19 razy 3

  Niemcy najwięcej ukradli w latach 1939-45. Darmowa praca robotników przymusowych, przymusowe kontyngenty, kradzież złota, dzieł sztuki, surowców, mebli, środków transportu, a nawet kradzież dzieci. Trudno znaleźć w Europie większych złodziei od Niemców. Może Anglicy lub Rosjanie?

 • tadeusz1939

  0

  To nie mozliwe ze niema tam polakow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje