Gowin o Kaczyńskim: Bezwzględny cynik. Fanatycznie wierzy w słuszność swoich celów

Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński

Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

- Jarosław Kaczyński to gorący patriota, a zarazem człowiek bardzo, wręcz fanatycznie przeświadczony o swoich racjach. To stuprocentowy cynik - mówi w wywiadzie dla ?Wprost? Jarosław Gowin. Zastrzega jednocześnie, że ma problem z oceną prezesa PiS po Smoleńsku. - Przeżył hiobowe nieszczęście - uważa Gowin.
- Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki. Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on - mówi w obszernym wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości. - Mam duży problem z ocenianiem Jarosława Kaczyńskiego po Smoleńsku. To człowiek, którego spotkało hiobowe nieszczęście, i zawsze staram się to brać pod uwagę. Przy tym zastrzeżeniu chcę powiedzieć, że to gorący patriota, a zarazem człowiek bardzo, wręcz fanatycznie przeświadczony o swoich racjach. Zarazem stuprocentowy cynik, jeśli chodzi o metody działania - ocenia Gowin.

Koalicja musi trwać. Dla dobra Polski. Idą ciężkie czasy

Czy tzw. afera taśmowa może doprowadzić do zerwania koalicji? Minister sprawiedliwości uważa, że nie byłoby to dobre dla Polski, a jej przetrwanie uważa za rację stanu. - Kilka dni temu agencje obniżyły prognozę ratingu Niemiec. To oznacza, że Europę czeka nowa fala kryzysu, prawdopodobnie znacznie cięższego niż w 2008 r. Ta fala uderzy w Polskę. W takiej sytuacji przedterminowe wybory uznałbym za nieodpowiedzialność - mówi Gowin w wywiadzie dla "Wprost".

Związki partnerskie w tej kadencji nie przejdą

Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, mówi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost", że nawet jeśli Platforma Obywatelska zgłosi swój własny projekt ustawy o związkach partnerskich, to on będzie głosował przeciw. - Takie projekty zrównują związki homoseksualne z jedną z głównych instytucji społecznych, jaką jest małżeństwo. Ale pytanie jest bezprzedmiotowe, bo w tej kadencji taka ustawa nie zostanie uchwalona - uważa Gowin. - Nawet ta autorstwa PO? - dopytuje "Wprost". - Nawet - rzuca krótko Gowin.

W miniony wtorek Sejm, głosami Platformy, przegłosował odrzucenie czytania projektu o związkach partnerskich zgłoszonego przez Ruch Palikota i SLD.

"Mój projekt ws. in vitro jest najlepszy"

- Dla mnie nie byłoby miejsca w PO, gdyby partia ewoluowała w lewo, czyli próbowałaby zliberalizować np. ustawę antyaborcyjną - mówi Jarosław Gowin. - Ten problem jednak nie istnieje. Sprawa in vitro jest złożona. Jestem głęboko przeświadczony, że mój projekt jest najlepszy. Bo z jednej strony otwiera drogę do cudu narodzin człowieka, a z drugiej zapewnia ludzkim embrionom możliwie największą ochronę na podstawie najnowocześniejszych odkryć naukowych - broni swojego projektu ustawy poseł PO.

Czy ma chrapkę na władzę?

Gowin, przez media kreowany na lidera wewnątrzpartyjnej opozycji konserwatystów, tłumaczy, że nie ma aspiracji, by przewodzić Platformie Obywatelskiej. - Donald Tusk jak nikt w Polsce zna się na walce o władzę, także o władzę w partii. Wie, że ja mu nie zagrażam. Moje poglądy sytuują mnie tak zdecydowanie na prawym skrzydle Platformy, że nie mogę aspirować do roli lidera - mówi.

Pełen wywiad w poniedziałkowym numerze tygodnika "Wprost".

Komentarze (336)
Gowin o Kaczyńskim: Bezwzględny cynik. Fanatycznie wierzy w słuszność swoich celów
Zaloguj się
 • caius1

  Oceniono 82 razy 62

  Powiedziałbym, że patriotyzm w wydaniu Jarosława Kaczyńskiego jest patriotyzmem toksycznym (podobnie jak można kogoś kochać toksyczną miłością).

  Lepiej by było żeby Kaczyński przestał wszystkich straszyć tym swoim patriotyzmem. Robespierre kazał gilotynowć w trosce o naprawę społeczeństwa; trzeba Kaczyńskiemu oddać że chciał w tej trosce "tylko" wyrzucać z pracy profesorów.

  NiePiS

 • notremak

  Oceniono 59 razy 45

  Nie znoszę Kaczora, ale ten Gowin to musi być potężny przygłup. Bo albo Kaczyński fanatycznie wierzy w to, co wierzy i mówi - i wtedy nie jest cynikiem... Albo nie wierzy, tylko dla własnych celów udaje, że wierzy w to, co sam zmyśla - i wtedy jest cynikiem... Tertium non datur.
  A w ogóle to wart jeden drugiego. Boże, chroń Kró... przepraszam, to przez tę olimpiadę. Boże, dlaczego neo chronisz Polski przed takimi "politykami"?! Przeciez już prawie masz tę swoją Świątynię Opatrzności (a może jdnak Opaczności? to by parę kwestii wyjaśniało).

 • jamj

  Oceniono 70 razy 42

  Gowin o Kaczyńskim: bezwzględny cynik.
  Fanatycznie wierzy w słuszność swoich celów.
  ==================================
  To samo Goownin mógłby powiedzieć o sobie, gdyby oczywiście miał minimum samokrytycyzmu.

 • zgryz3

  Oceniono 43 razy 35

  mój projekt jest najlepszy. (...) zapewnia ludzkim embrionom możliwie największą ochronę na podstawie o najnowocześniejszych odkryć naukowych - broni swojego projektu ustawy poseł PO.
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Niestety żadne odkrycia naukowe nie zapewniają ochrony przed zaczadzonym życiem narodzonym, jak Gowin, Kaczyński, Hofman i ferajna.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 65 razy 29

  Gowin fanatyczny talib katolicki wierny tylko pedofilom watykańskim

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 33 razy 25

  Oboje są do bani.

  Gowin- (min. sprawiedliwości) bez stosownego wykształcenia, bez wiedzy, bez doświadczenia.
  Kompromituje się propozycjami ustaw, narażając obywateli na utratę pieniędzy i zdrowia:
  -brak odpowiedzialności za przestępstwa gospodarcze,
  -brak odpow. za nieprawdę w oświadczeniach majątkowych,
  -likwidacja części sądów czyli bałagan,
  -deregulacja (część zawodów bez wykształcenia)- trenerem może zostać murarz (narażenie dzieci), zarządcą może zostać szewc. Ludzie bez wykształcenia wiedzą wszystko. Człowiek wykształcony wie czego nie wie.
  -zakaz invitro- niech powie rodzicom że nie mogą mieć dzieci bo on tak uważa i koniec...
  Gowin zastąpił fachowego i bardzo medialnego min. Kwiatkowskiego.
  Uważam to za skandal

  Kaczyński- najwięcej zawdzięcza komunie. Grał w filmie (takie rzeczy dostępne tylko zasłużonym), potem kariera na uczelni. Gdyby działał w podziemiu zaraz by wyleciał. Teraz kreuje się prawie na działacza opozycji.
  O swojej matce mówi że walczyła w Powstaniu co jest nieprawdą. O ojcu nic nie mówi, nawet nie dał nekrologu w gazecie po jego śmierci w 2005r. Bał się że dziennikarze wyciągną jego drogę życia i porównają do Jarosława.

  Ojciec Kaczyńskich, Rajmund:
  Żołnierz AK (odznaczony Virtuti Militari) po wojnie idzie na studia. Inni AK-owcy są zabijani, wywozieni na Syberię, oślepiani, wykluczani z życia. Rajmund Kaczyński dostaje mieszkanie w willi (dostała ją od Piłsudskiego rodzina bohatera z walk 1920r.) Potem kariera naukowa, wyjazdy zagraniczne.

  Oboje- i ojciec i syn mają bardzo "przewrotną karierę".
  Inni kończyli w więzieniach, ginęli.
  Coś tu nie gra!

  Najlepsze słowa Rajmunda?
  -Boże chroń Polskę przed moimi synami NARWAŃCAMI !!!

 • tadjan

  Oceniono 33 razy 23

  dobre! cynik krytykuje cynika..... Gowin, idź ty w pyry!

 • iwona-maria2108

  Oceniono 25 razy 21

  Hiobowe nieszczęście? Stracił brata a 16 letni chłopiec, w piątek, stracił rodziców i siostrę. To jak to nazwać?

 • hobog

  Oceniono 29 razy 21

  "fanatycznie przeświadczony o swoich racjach" czyli psychopata

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje