Ekolodzy będą walczyli przeciwko elektrowni wodnej na Wiśle

28.07.2012 08:04
Wisła przed Warszawą wygląda jak całkiem dzika rzeka

Wisła przed Warszawą wygląda jak całkiem dzika rzeka (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Szykuje się pospolite ruszenie ekologów. Tym razem będą walczyli przeciwko budowie tamy i elektrowni wodnej na Wiśle. Grupa Energa zamierza przegrodzić rzekę w Siarzewie niedaleko Ciechocinka - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Energa informuje, że lokalizację w Siarzewie wybrano nie tylko dlatego, że została ona uznana za najlepszą ze względu na produkcję energii elektrycznej. Spółka zapewnia, że wzięła pod uwagę stan środowiska naturalnego.

Do końca tego roku mają zostać zakończone prace nad raportem oddziaływania inwestycji na środowisko. - Tama we Włocławku to tykająca bomba zegarowa. W każdej chwili może wybuchnąć - ostrzega Paweł Soloch, były szef Obrony Cywilnej.

Przemysław Pasek, prezes fundacji "Ja Wisła", przekonuje, że inwestycja jest prawdziwym zamachem na Wisłę. Doprowadzi do wyginięcia odradzającej się populacji jesiotra, łososia i węgorza. Wpłynie negatywnie na obszary chronione objęte programem Natura 2000.

Komentarze (78)
Ekolodzy będą walczyli przeciwko elektrowni wodnej na Wiśle
Zaloguj się
 • antybiurokrata

  Oceniono 48 razy 26

  Ekolodzy powinni mieć zakaz używania prądu. Innego wyjścia nie widzę. Jak gnojki ze swoimi przekonaniami nie mieszkacie gdzieś na odludziu bez elektryczności, żadnego oświetlenia nocą, to jesteście tylko idiotami do manipulacji polityki. Przypominam - żadnego oświetlenia wam nie wolno używać, bo całość elektrowni szkodzi środowisku, nafty tez nie wolno palic bo to zwiększa emisje gazow cieplarnianych, oleju z wieloryba juz nikt nie sprzedaje, a wosk należy do pszczółek.

  Elektrownie węglowe nie - no bo gazy cieplarniane i inne zanieczyszczenia
  Elektrownie atomowe nie - bo groza katastrofa
  Elektrownie wodne nie - bo rybkom niewygodnie
  Elektrownie wiatrowe nie - bo szpecą krajobraz i ptaszki sie rozbijają.
  itd.

  Ekolodzy to kompletni durnie i hipokryci

 • doooob

  Oceniono 36 razy 22

  Ciekawe, czy jest jakieś źródło energii, przeciw któremu ekolodzy by nie protestowali. Rozumiem, że sami prądu nie używają.

 • ulcus.rodens

  Oceniono 37 razy 21

  Elektrociepłownie nie, bo dymią i powodują efekt cieplarniany. Wiatraki nie, bo przeszkadzają ptakom. Elektrownie atomowe nie, bo będzie totalna zagłada. Elektrownie wodne nie, bo rybom wtedy nie staje i nie mogą mieć potomstwa. To skąd do cholery mamy brać prąd? Z energii słonecznej? Może za kilkadziesiąt lat, kiedy technologia do jej pozyskiwania będzie tańsza i bardziej powszechna. Ale póki co siedźcie cicho i dajcie żyć normalnym ludziom na poziomie wyższym niż jaskinia z ogniskiem.

 • oneflesh

  Oceniono 22 razy 20

  To może ekolodzy zaproponują w jaki sposób nasz kraj ma pozyskiwać energię elektryczną niezbędną do życia przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych skoro:
  elektrownie wodne są bleeeeeee
  elektrownie węglowe są bleeeeee
  elektrownie atomowe są bleeeeee
  elektrownie wiatrowe są bleeeeee
  bo ogniwa słoneczne o tak niskiej wydajności i tak wysokiej cenie dla mnie to mit

  Jeżeli nie są w stanie pomóc to po prostu odciąć im prąd w ich domach, domach rodzin i w warsztacie wujka zenka

 • rikifiki

  Oceniono 24 razy 18

  Doprowadzi do wyginięcia odradzającej się populacji jesiotra, łososia i węgorza.

  To czysta bzdura,wlasnie zapora we Wloclawku doprowadzila do wyniszczenia tych gatunkow ryb wedrownych do ktorych jeszcze trzeba dodac Certe.Nowa,nowoczesna zapora musi dzisiaj miec odpowiedni,dobrze dzialajacy system przeplawek i bez watpienia wplynelaby na prawdziwe odrodzenie tych gatunkow.W tej chwili ryby jak chocby losos swoje tarliska ma w Drwecy i jej doplywach jak chocby rzeka Wel.Przy dobrze dzialajacych przeplawkach moglby wplywac na tarlo do gorskich rzek i populacja wystepowalaby jak dawniej w calej Wisle.

 • mrrrwrrr

  Oceniono 17 razy 13

  No dobra. Szkoda czasu na pieszczoty.
  "Ekolodzy", po prostu powiedzcie "ile", wliczy się w koszty i rozejdziemy się w pokoju.
  I tak zawsze na tym się kończy i zawsze tylko o kasę wam chodzi.

 • zelenyles

  Oceniono 27 razy 13

  My nie potrzebujemy elektrowni wodnych -- szkoda rybek i śmierdzącej wody ,atomowych-- bo jak piardnie to co to będzie? przecież cała Europa już je ma i jak u nich piardnie to będzie tak jakby u nas piardło, wiatrowych -- bo wiatraki słabo wyglądają i jak się bliżej podejdzie to skurczybyki szumią , węglowych -- bo dym i popiół a panele słoneczne to pewnie jakiś diabelski wynalazek.Ludzie my nie potrzebujemy żadnych elektrowni my najbogatsze i najmądrzejsze państwo na świecie prąd po 500 zł. za kw. kupimy sobie od sąsiadów oni pewnie trochę od nas głupsi chętnie nam sprzedadzą .
  Polska to dziki kraj i dzikie obyczaje.

 • incipit

  Oceniono 23 razy 13

  I znowu idą po pieniądze.

 • qwardian

  Oceniono 25 razy 11

  Nic mnie więcej nie doprowadza do szału niż to badziewie zwane ekologami. Ci by nas cofnęli do mrocznych czasów pogaństwa. Ekoterroryzmowi mówię zdecydowane, NIE...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje