Ekolodzy będą walczyli przeciwko elektrowni wodnej na Wiśle

28.07.2012 08:04
Wisła przed Warszawą wygląda jak całkiem dzika rzeka

Wisła przed Warszawą wygląda jak całkiem dzika rzeka (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja)

Szykuje się pospolite ruszenie ekologów. Tym razem będą walczyli przeciwko budowie tamy i elektrowni wodnej na Wiśle. Grupa Energa zamierza przegrodzić rzekę w Siarzewie niedaleko Ciechocinka - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Energa informuje, że lokalizację w Siarzewie wybrano nie tylko dlatego, że została ona uznana za najlepszą ze względu na produkcję energii elektrycznej. Spółka zapewnia, że wzięła pod uwagę stan środowiska naturalnego.

Do końca tego roku mają zostać zakończone prace nad raportem oddziaływania inwestycji na środowisko. - Tama we Włocławku to tykająca bomba zegarowa. W każdej chwili może wybuchnąć - ostrzega Paweł Soloch, były szef Obrony Cywilnej.

Przemysław Pasek, prezes fundacji "Ja Wisła", przekonuje, że inwestycja jest prawdziwym zamachem na Wisłę. Doprowadzi do wyginięcia odradzającej się populacji jesiotra, łososia i węgorza. Wpłynie negatywnie na obszary chronione objęte programem Natura 2000.

Komentarze (78)
Zaloguj się
 • arcymiszczu

  Oceniono 1 raz 1

  Przydałaby się masowa kontrola finansów tych wszystkich eko-terrorystycznych organizacji przez skarbówkę. Myślę że wyszły by niezłe wałki stosowane przez pseudoekologiczne pijawki.
  Warto też skontrolować tych eko-pasożytów pod kątem wymuszeń stosowanych względem przedsiębiorców.
  Jeśli się poważnie nie podejdzie do problemu "ekologicznej" mafii to sytuacja tylko się pogorszy...

 • archimago7

  0

  Nie można stawiać tamy dla dopływu pieniędzy w stronę "ekologów".

 • michaelus_maximus

  0

  czyzby (medialna) grupa A planowala budowac swoja elektrownie, ze tak szczekaja na ta???

 • qwardian

  Oceniono 2 razy 0

  Nasza zdrowa czysta woda, naturalny zdrowy polski węgiel przeszkadza im, a rakotwórcze elektrownie nuklearne z Francji nie przeszkadzają...

 • say69mat

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe, że nie są aż tak widoczni w walce ze spalaniem 'czarnej lub brunatnej śmierci' w naszych elektrowniach. Sprzeciwiają się 'białej energii', coś tu rzeczywiście jest bardzo nie tak???

 • ewa543210

  0

  nastepni do kasy

 • masz01

  Oceniono 6 razy 4

  "Ekolodzy będą walczyli..."
  - Kto w końcu podejmie skuteczną walkę z pseudo ekologami?
  - Program "NATURA 2000" jest paradoksalny sam w sobie - m.in. uniemożliwia prowadzenia zalesień, na terenach które obejmuje. A przecież to lasy są NATURALNYMI płucami naszej planety!
  (Rozporządzenie Min. Rol. w sprawie zalesień gruntów rolnych i innych niż rolne - do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013)

 • zbycholj23

  Oceniono 12 razy 6

  Czy tu chodzi o tych cwaniaczków którzy pod płaszczykiem ratowania planety (przed człowiekiem) zorganizowali sobie niewyczerpalne źródełko łatwego dochodu?

 • zelenyles

  Oceniono 5 razy -3

  Bezpośrednio do tych którzy płacą haracz za dwutlenek węgla.
  Unia każe nam płacić kary do wspólnej kasy za emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
  W takim razie posiadacze elektrowni atomowych za ryzykowanie życia i zdrowia bardzo wielkiej ilości ludzi oraz ewentualne spowodowanie totalnej zagłady ekologicznej powinni płacić kary co najmniej 100 krotnie większe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje