Pałac Prezydencki o nominacji Kalemby: To jest szok

27.07.2012 22:25
Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak

Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Nowego ministra rolnictwa źle oceniają nie tylko eksperci, ale nawet niektórzy jego partyjni koledzy. Posłowie z komisji rolnictwa mówili, że 65-letni Stanisław Kalemba jest eurosceptyczny, że będzie hamował zmiany na wsi zapowiedziane przez Tuska w sejmowym exposé. - To jest szok - tak tę nominację komentował "Gazecie Wyborczej" polityk Pałacu Prezydenckiego.
Premier ostrzeżeń nie posłuchał. - Nie po raz pierwszy - punktuje "Wyborcza". Przypomina, że gdy premier powoływał na ministra sprawiedliwości Gowina, także były zarzuty, że brakuje mu kompetencji, ponieważ nie jest prawnikiem. Podobnie było z Joanną Muchą, która została ministrem sportu. O nominacji dla Gowina zdecydowały względy partyjne - premier chciał mieć dawnego krytyka blisko siebie. Mucha miała wypełnić kwoty dla kobiet w rządzie.

- Kalemba natomiast został ministrem, bo Tusk chce mieć spokój w koalicji. Nie chciał drażnić szefa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka. To, że Kalemba nie najlepiej porusza się w Brukseli, gdzie zaczynamy po wakacjach rozmowy o pieniądzach dla polskiej wsi na lata 2014-20, zeszło na dalszy plan - ocenia "Gazeta".

Nazwisko nowego ministra z rozczarowaniem przyjęto w Kancelarii Prezydenta, choć jak podkreślają rozmówcy dziennika, Bronisław Komorowski w przyszłym tygodniu powoła Kalembę na stanowisko. - To jest szok. Kalemba pasuje do tego rządu jak wół do karety. Liczyliśmy, że Tusk zablokuje tę kandydaturę. Ale skoro chce mieć takiego ministra, to prezydent nic nie może zrobić - mówi "Gazecie Wyborczej" osoba z Pałacu. - Nie wierzę, że on zrobi jakiekolwiek porządki w agencjach rolnych czy podległych im spółkach - dodaje.Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (314)
Zaloguj się
 • drbob20

  0

  kalemba- typowy pazerny wiesniak od widel - do obory z wiesniakiem a nie do brukseli. i rozwalowac ten KRUS zlodziejski wreszcie

 • brakloginu1998

  0

  a czy bylo jakies inne nazwisko rozpatrywane w z wiazku z objeciem teki ministra rolnictwa? Z moich obserwacji, byla to jedyna kandydatura....

 • filthpurger

  Oceniono 6 razy 6

  przestalem wierzyc w te zmiany, jedyne co wplynie na zmaine to wyborcy w nastepnych wyborach

 • ritak44dwa

  Oceniono 3 razy 3

  Dziwne jest też, że Pawlak chce mieć takiego ministra

 • skok

  Oceniono 5 razy 3

  ale nam lemingi zgotowały rządy!

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 4 razy 0

  Prezydent w tej sprawie jest tylko notariuszem więc musi powołać tego kogo wskaże premier.

 • klan_fan

  Oceniono 9 razy 7

  Im dłużej po tej odsłonie -tego o czym wszyscy szeptali- Tusk trzyma tę sforę darmozjadów na naszym garnuszku...tym mniejszą mam ochotę głosować w przyszłych wyborach na PO.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 14 razy 10

  Nie wazne sa kompetencje i zdolnosci ministra .......... wazne jest to zeby byl posluszny.

 • krevetqa

  Oceniono 12 razy 10

  No i znowu dobro kraju przegrywa z partyjniactwem. Zastanawiam się mocno, czy Tusk stracił już resztki przyzwoitości. Nie liczy się nic poza "przetrwać do wyborów"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje