Pałac Prezydencki o nominacji Kalemby: To jest szok

Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak

Spór o ministra rolnictwa wygrał Waldemar Pawlak (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Nowego ministra rolnictwa źle oceniają nie tylko eksperci, ale nawet niektórzy jego partyjni koledzy. Posłowie z komisji rolnictwa mówili, że 65-letni Stanisław Kalemba jest eurosceptyczny, że będzie hamował zmiany na wsi zapowiedziane przez Tuska w sejmowym exposé. - To jest szok - tak tę nominację komentował "Gazecie Wyborczej" polityk Pałacu Prezydenckiego.
Premier ostrzeżeń nie posłuchał. - Nie po raz pierwszy - punktuje "Wyborcza". Przypomina, że gdy premier powoływał na ministra sprawiedliwości Gowina, także były zarzuty, że brakuje mu kompetencji, ponieważ nie jest prawnikiem. Podobnie było z Joanną Muchą, która została ministrem sportu. O nominacji dla Gowina zdecydowały względy partyjne - premier chciał mieć dawnego krytyka blisko siebie. Mucha miała wypełnić kwoty dla kobiet w rządzie.

- Kalemba natomiast został ministrem, bo Tusk chce mieć spokój w koalicji. Nie chciał drażnić szefa PSL, wicepremiera Waldemara Pawlaka. To, że Kalemba nie najlepiej porusza się w Brukseli, gdzie zaczynamy po wakacjach rozmowy o pieniądzach dla polskiej wsi na lata 2014-20, zeszło na dalszy plan - ocenia "Gazeta".

Nazwisko nowego ministra z rozczarowaniem przyjęto w Kancelarii Prezydenta, choć jak podkreślają rozmówcy dziennika, Bronisław Komorowski w przyszłym tygodniu powoła Kalembę na stanowisko. - To jest szok. Kalemba pasuje do tego rządu jak wół do karety. Liczyliśmy, że Tusk zablokuje tę kandydaturę. Ale skoro chce mieć takiego ministra, to prezydent nic nie może zrobić - mówi "Gazecie Wyborczej" osoba z Pałacu. - Nie wierzę, że on zrobi jakiekolwiek porządki w agencjach rolnych czy podległych im spółkach - dodaje.Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (314)
Pałac Prezydencki o nominacji Kalemby: To jest szok
Zaloguj się
 • inkluz7

  Oceniono 59 razy 55

  ta rumiana buzia, czoło żadną myślą nie skażone, ten ryt gomułkowski... a jaka głębia myśli, etyka wprawdzie stalinowska ale pasuje do reszty

 • augenthaler

  Oceniono 50 razy 44

  Racje mial Kazik Staszewski gdy w latach 90-tych stwierdzil, ze bardziej pasozytniczej partii niz PSL (post-ZSL) w Polsce jeszcze nie bylo.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 46 razy 42

  Kalemba to przeciwnik Unii Europejskiej, zacofany w swoich poglądach rolnik. On nawet nie zauważa, że świat idzie naprzód. Jego wizja gopodarstwa to jakaś świnka, krówka, trochę kur i kaczuszek, a wszystko to okraszone Radiem Maryja.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 40 razy 34

  Donek, to już ostatni dzwonek. Opamiętaj się, bo ci za kilka lat będą wypominać jak Kaczorowi przystawki.

 • sourirer

  Oceniono 34 razy 32

  Co tam panie w polityce ?
  ZŁODZIEJE TRZYMAJĄ SIĘ MOCNO !

 • synecek

  Oceniono 34 razy 32

  Nie ma na świecie świni która upuściła by koryto !
  PSL największa poltyczna prostytutka!

 • eend

  Oceniono 37 razy 31

  Typowy "peezel", partyjny działacz z epoki gierkowskiej. Sposób mówienia, tembr głosu, artykulacja no wypisz wymaluj Towarzysz Kalemba z Komitetu Powiatowego Polski Zjednoczony Partii Robotniczy ....wa ich mać.
  Z tego wniosek, że premier jest w sytuacji bez wyjścia skoro nie może zrobić ministrem jakiegokolwiek NORMALNEGO NIESKAŻONEGO człowieka.

 • superboss

  Oceniono 33 razy 29

  Kalebma to debil, nawet nie trzeba nic o nim wiedzieć, wystarczy spojrzeć na tej stary, chamski ryj.
  Tusk, ostatni raz na ciebie głosowałem, ty ch....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje