Polska ambasada w Syrii zawieszona. Dyplomaci ewakuowani

27.07.2012 15:15
Walki w Damaszku

Walki w Damaszku (Fot. HANDOUT REUTERS)

Do odwołania zawieszono działanie ambasady polskiej w Damaszku - poinformował minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Zamknięto też Sekcją Interesów Stanów Zjednoczonych.


Ewakuowano już polskich dyplomatów, którzy wkrótce powrócą do Polski. Decyzję tę podjęto w związku z pogarszającą się sytuacją w Syrii i uniemożliwieniem przez stronę syryjską ochrony placówki przez uzbrojonych funkcjonariuszy BOR.

"Decyzję podjęto z powodu dramatycznie zaostrzającego się kryzysu wewnętrznego w Syrii skutkującego pogorszeniem sytuacji bezpieczeństwa oraz brakiem możliwości dalszego wykonywania powierzonych zadań przez polskich dyplomatów, w obliczu realnych, wiarygodnie potwierdzonych zagrożeń" - czytamy na stronie MSZ.

"Od stycznia 2012 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wielokrotnie apelowało do Polaków przebywających w Syrii o rozważenie wyjazdu z tego kraju dostępnymi środkami transportu. Obecnie MSZ stanowczo ponawia ten apel - podkreślając, iż wszystkie polskie przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularne w regionie otrzymały instrukcje udzielenia obywatelom polskim przybywającym z Syrii wszelkiej możliwej pomocy" - pisze MSZ.

Zobacz także
Komentarze (34)
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 2

  Zarówno polska polityka jak i propaganda są najbardziej prowojenne i proizraelskie w świecie. Co się dzieje w Syrii - stała rubryka KONFLIKT W SYRII w języku rosyjskim
  www.vesti.ru/theme.html?tid=95994

 • w_piach_policyjne_prostytutki

  Oceniono 2 razy 2

  Ile kosztowało polskiego podatnika wysługiwanie sie znowu palantom z usa ???

 • say69mat

  Oceniono 2 razy 0

  ... to znaczy, że teraz pocztę dyplomatyczną będą przewozić samoloty amerykańskiego pośrednika. Te z USS George H.W. Bush???

 • zawsze.pkp

  Oceniono 1 raz 1

  Od stycznia 2012 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wielokrotnie apelowało do Polaków przebywających w Syrii o rozważenie wyjazdu z tego kraju dostępnymi środkami transportu. Obecnie MSZ stanowczo ponawia ten apel - podkreślając, iż wszystkie polskie przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularne w regionie

  otrzymały instrukcje udzielenia obywatelom polskim przybywającym z Syrii wszelkiej możliwej pomocy"

  W jakim języku jest to spłodzone?
  Rozumiem, że przed tymi instrukcjami to tzw przedstwicielstwa miały zgodnie z poprzednimi instrukcjami obywatelstwo w głębokim poważaniu

 • elucidator

  Oceniono 3 razy 3

  Blad jezykowy: nie ambasada jest "zawieszona" a jej dzialalnosc.

 • rawahecht

  Oceniono 5 razy 1

  "Polska ambasada w Syrii zawieszona."

  A ambasador?

 • takiezlewiesci

  Oceniono 9 razy 1

  Radziu zlamal prawo

 • pedersdorfer

  Oceniono 18 razy 2

  Jakim prawem Polska reprezentuje interesy Światowych terrorystów w Syrii,to oni uzbroili zdrajców,wysłali swych najemników do Syrii .celem jest zlikwidowanie samodzielnych państw,dac do bozoru władze dla pospulstwa,która przerodzi w bezprawie ,tak jak w Libii gdzie niszczone są pomniki polskich żołnierzy ,libijczykom zgotowano prześladowania ,nędze ,Syjonistyczne koncerny kradna rope .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje