PO potwierdza: Kalemba zastąpi Sawickiego

27.07.2012 12:54
Stanisław Kalemba

Stanisław Kalemba (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Poseł PSL Stanisław Kalemba zastąpi Marka Sawickiego na stanowisku ministra rolnictwa - poinformowały źródła PAP w zarządzie PO. Według tych źródeł prawdopodobne są też zmiany na stanowiskach wiceministrów w tym resorcie.
Premier Donald Tusk ma w piątek o godz. 15.30 ogłosić decyzję w sprawie Kalemby. Prawdopodobnie w poniedziałek poseł PSL otrzyma nominację na funkcję szefa resortu - wynika z informacji w kierownictwie Platformy.

Donald Tusk spotkał się w piątek z politykami PO z sejmowej komisji rolnictwa, później obradował zarząd PO.

- PSL wysunęło taką kandydaturę, trzeba to uszanować. Ale premier oczekuje od nowego ministra radykalnych posunięć i rozwiązania problemów w agencjach rolnych - powiedziały dwa niezależne źródła w zarządzie krajowym PO.

Po posiedzeniu zarządu politycy PO nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Kandydatura Kalemby budzi mieszane uczucia w koalicyjnej Platformie. "Na posiedzeniach komisji rolnictwa potrafił atakować rząd ostrzej niż opozycja. Z Sawickim byłaby przynajmniej szansa na reformę KRUS. Z Kalembą takiej szansy nie będzie" - uważają rozmówcy PAP z komisji rolnictwa.

Zobacz także
Komentarze (109)
PO potwierdza: Kalemba zastąpi Sawickiego
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 30 razy 30

  "PO potwierdza: Kalemba zastąpi Sawickiego."
  ==================================
  Uff! Kamień z serca! Nadal można dbać o krewnych i kolesi.
  "Chłop potęgą jest i basta!!"

 • paher

  Oceniono 28 razy 28

  Po pierwszych publicznych wypowiedziach pana Kalemby wyłania się postać wójta z Podlasia a nie ministra nowoczesnego państwa w XXI wieku członk EU. Pan Kalemba jest świetnym uzupełnieniem chłopków, oztropków Pawlaka i Kłopotka. Czy zasłużyliśmy na nich? Czym zasłużyliśmy na nich?

 • yeebunny

  Oceniono 24 razy 24

  Kalemba miał być dzisiaj rano w Trójce w "salonie politycznym Trójki" u Beaty Michniewicz. Miał być. Nie przyjechał. Bo jak sam wyjaśnił zapomniał !!!

 • jerjar

  Oceniono 24 razy 24

  Naprawdę ta koalicja jest aż taką świętością?

  Tam potrzebna dobrej nowej miotły, a ten wygląda mocno gumofilcowato.

 • remo29

  Oceniono 23 razy 23

  Myślę, że należy hymn Polski zmienić na "Nic się nie stało".
  --
  parada karzełków

 • boguswi

  Oceniono 23 razy 19

  Donald mnie nie zawiódł! Jest sygnał: panie i panowie wracamy do koryt! Możecie dalej zanurzać swoje partyjne ryje w korytach pełnych krwawicy emerytów, rencistów, i całej tej społecznej zgrai płacących podatki abyście żyli spokojnie i dostanie. Nie bójcie się kryzysu! Pozostaniemy zieloną wyspą PO i PSL, a i innym partyjnym kolesiom też coś tam sypniemy, walka polityczna swoją drogą, ale żyć z czegoś trzeba. Swojacy.
  Jedna wielka partyjna Rodzina dalej na swoim! Donald Tusk, kiedyś nadzieja, dziś coraz bardziej żałosny polityczny sutener...

 • puzonik48

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli zamienił stryjek laskę na kijek:(:( Nic dziwnego ,że w sondażach straciła PO a nie PSL :):)Jak widać nie tylko w sondażach .

 • hektor7-1

  Oceniono 14 razy 14

  Czy w Polsce naprawdę brakuje specjalistów z prawdziwego zdarzenia, żeby najważniejsze stanowiska w kraju były obsadzane pod dyktando PSL-u, tylko po to, aby nie rozpadła się koalicja ....?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje