Naszkowska: Kalemba to fatalny kandydat na ministra [KOMENTARZ]

27.07.2012 06:39
Stanisław Kalemba

Stanisław Kalemba (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Stanisław Kalemba to kość z kości i krew z krwi samego rdzenia ludowego - działacz jeszcze ZSL, dla którego "prorodzinna" polityka PSL jest jedyną, jaką zna - pisze w "Gazecie Wyborczej" Krystyna Naszkowska. I zaznacza, że Kalemba jest fatalnym, "nawet jednym z najgorszych" kandydatów na ministra.
- Jego (Kalemby - red.) znajomi i przyjaciele to ludzie PSL. Nie oczyści z nich resortu rolnictwa, bo po prostu innych nie zna - pisze Naszkowska. Dziennikarka "GW" ma też do Kalemby zastrzeżenia merytoryczne. - Kalemba nie odpowie na wyzwania, jakie stoją przed rolnictwem - podkreśla i przypomina, że w UE zaczynają się negocjacje dot. budżetu, zmian w polityce rolnej i unowocześniania rolnictwa.

- Otóż samo słowo "unowocześniać" przerasta możliwości intelektualne kandydata. Wystarczy posłuchać tego, co i w jaki sposób Kalemba mówi na posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa. (...) Stanisław Kalemba zna się na pracach polowych, ale to trochę mało jak na fotel ministra - pisze Naszkowska. Dziennikarka zauważa też, że Kalemba jak żaden polityk PSL potrafił krytykować decyzje Donalda Tuska i często głosował wbrew własnemu klubowi. - Wybór Kalemby to ogromny kłopot dla premiera - konkluduje.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (150)
Zaloguj się
 • moherrr

  Oceniono 260 razy 248

  On od 21 lat jest posłem ZSL, PSL... Na litość Boską! On nie zna innej rzeczywistości, tylko patologiczną!

 • yeebunny

  Oceniono 125 razy 115

  Kalemba wystawiony jest do odstrzału, po to aby przepchnąć innego, tylko trochę mniej przaśnego kandydata który zagwarantuje status quo, czyli prorodzinną politykę ZSLu sorry PSLu.

 • banan125

  Oceniono 1 raz 1

  BURAKI na pole ... na czele z czołowym Burakiem-Pawlakiem

 • banan125

  Oceniono 1 raz 1

  a na czym się ten BURAk zna ????

 • arimka_wlkp

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Kalemba - proszę mieć troszkę honoru i nie kłamac ludzi opowieściami o awansie swojego syna ze względu na umiejetności. Pracuję 10 lat w agencji i jakoś awansować nie mogę - tylko awansują ludzie PSL!!!! Podobnie zapewniał Pan ostatnio w telewizji , że " kierownicy ARiMR w Wielkopolsce zatrudniani są według kwalifikacji. Zastanawiam się dlaczego PAN tak klamie? Czy powołanie Kierownika Biura Powiatowego w Rawiczu na stanowisko kierownika po 3 mieisącach pracy , gdzie regulamin przewiduje 4 lata stażu na stanowisku kierowniczym to zasługa umiejętnosci czy kolesiostwa? czy powołanie 4 zastepców dyrektorów z psl to zasługa umiejetności? chyba nie - bo jeden z nich notabene bliski Pana kolega wyleciał z jednego biura za rządów PIS-SAMOOBRONA za organizowanie zebrań PSLw agencji rządowej a w drugim biurze będąc kierownkiem wpychał większość rzeczy do szafy! Czy pani dyrektor z PSL , która będąc w innej komórce ARiMR wyzywała inspektorow terenOwych od H***** i wiele innych przekleństw, tez zaSuzyla dobrą pracą czy legitymacją partyjna? czy awansowanie tylko ludzi psl bez wzgledu na staż pracy to też zasługa? czy nagradzanie członknów psl statuetką "za 10 lat zasługi dla rolnictwa "to też przypadek? czy odwoływanie kierowników za zespute gniazdka w kontakcie i wymiana na ludzi psl to przypadek? czy opiniowanie pracowników z PSL najwyższymi ocenami, ze wzgledu na zmniejszenie etatyzacji w urzedach to przypadek? czy tworzenie list ludzi do zwolnienia bez pracowników psl to przypadek? czy robienie kampani wyborczej przez dyrektora oddziału na targach i dożynkach , gdzie stoisko wystawało ARiMR to przypadek? czy szczególne traktowanie przydupasów i rodziny byłej pani prezes z wielkopolski to przypadek? Chyba nie - a Pan Panie Tusk śpij dalej udajac, ze" nic nie widze nic nie słyszę"

 • jozef.ok

  0

  A propos tej sprawy [i wielu innych]-kiedy przedterminowe wybory?

 • wyciety

  Oceniono 8 razy -6

  Takie same zlodzieje jak srodowisko Naszkowskiej.A nie pasuje jej,bo pochodzenie niewlascowe.

 • philosophe

  Oceniono 4 razy 2

  WSTYD !!! Precz z TUSKOLANDEM !!!

 • krusnik02

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ droga Pani Naszkowska - z Pani opisu wynika, że to idealny kandydat na ministra rolnictwa :) Jak połozy negocjacje z UE to Tusk bez problemu wysadzi zielona ferajnę z koalicji a w kolejnych wyborach pies z kulawą nogą nie zagłosuje na PSL - rolnicy nie dostaną płatności z UE przez nieudolność pana ministra, a skoro jest on wprost kojarzony z partyjnym betonem i samym nieomylnym Pawlakiem, to ludzie dojdą do wniosku, że PSL wcale nie dba o ich interesy skoro wystawia na walkę o unijną kasę zawodnika walki koguciej naprzeciw zawodnika wagi super ciężkiej :) Tusk to jednak dobry strateg - wykończy PSL nie brudząc sobie rąk :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje