Naszkowska: Kalemba to fatalny kandydat na ministra [KOMENTARZ]

Stanisław Kalemba

Stanisław Kalemba (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

- Stanisław Kalemba to kość z kości i krew z krwi samego rdzenia ludowego - działacz jeszcze ZSL, dla którego "prorodzinna" polityka PSL jest jedyną, jaką zna - pisze w "Gazecie Wyborczej" Krystyna Naszkowska. I zaznacza, że Kalemba jest fatalnym, "nawet jednym z najgorszych" kandydatów na ministra.
- Jego (Kalemby - red.) znajomi i przyjaciele to ludzie PSL. Nie oczyści z nich resortu rolnictwa, bo po prostu innych nie zna - pisze Naszkowska. Dziennikarka "GW" ma też do Kalemby zastrzeżenia merytoryczne. - Kalemba nie odpowie na wyzwania, jakie stoją przed rolnictwem - podkreśla i przypomina, że w UE zaczynają się negocjacje dot. budżetu, zmian w polityce rolnej i unowocześniania rolnictwa.

- Otóż samo słowo "unowocześniać" przerasta możliwości intelektualne kandydata. Wystarczy posłuchać tego, co i w jaki sposób Kalemba mówi na posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa. (...) Stanisław Kalemba zna się na pracach polowych, ale to trochę mało jak na fotel ministra - pisze Naszkowska. Dziennikarka zauważa też, że Kalemba jak żaden polityk PSL potrafił krytykować decyzje Donalda Tuska i często głosował wbrew własnemu klubowi. - Wybór Kalemby to ogromny kłopot dla premiera - konkluduje.

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (150)
Naszkowska: Kalemba to fatalny kandydat na ministra [KOMENTARZ]
Zaloguj się
 • moherrr

  Oceniono 260 razy 248

  On od 21 lat jest posłem ZSL, PSL... Na litość Boską! On nie zna innej rzeczywistości, tylko patologiczną!

 • yeebunny

  Oceniono 125 razy 115

  Kalemba wystawiony jest do odstrzału, po to aby przepchnąć innego, tylko trochę mniej przaśnego kandydata który zagwarantuje status quo, czyli prorodzinną politykę ZSLu sorry PSLu.

 • jozef.moneta

  Oceniono 52 razy 52

  Klasyczny egzemplarz z minionej epoki. Zarówno wizualnie jak i dźwiękowo.

 • 2jajeczny

  Oceniono 56 razy 52

  Towarzysza Szmaciaka wymieniono na towarzysza Waciaka. Wszystko będzie po staremu.

 • augenthaler

  Oceniono 52 razy 46

  Zgadzam sie. Kalemba jest aroganckim czlowiekiem, o zacieciu apodyktycznym. Nie znosi sprzeciwu i krytyki. Jest uosobieniem PSLowskiej pogardy dla panstwa i jego instytucji. Pokazal to wczoraj w TVN24. Nepotyzm to dla niego cnota.
  PSL wysuwajac takiego kandydata na ministra dopuscil sie prowokacji politycznej.

  Gdy wczoraj sluchalem go w telewizji nie moglem sie oprzec wrazeniu, ze mam do czynienia z czlowiekiem bez klasy, czlowiekiem niekompetentnym, niezdolnym do profesjonalnego dzialania. To ma byc kolejny minister polskiego rzadu? Co sklania PSL do takich zachowan? Poczucie bezkarnosci? Maja taka posuche intelektualna, ze nie sa w stanie zaproponowac czlowieka na poziomie?

 • krzak164

  Oceniono 46 razy 40

  Dyzma, najszlachetniejsza jego odmiana. Facet nie potrafi mówić po polsku. W wywiadzie po audiencji u Premiera używał zwrotu "żeśmy". Nie mam nic do gwary wiejskiej która jest miła dla ucha i akceptowana w mojej rodzinie, ale minister powinien chociaż po polsku mówić. No chyba, że Dyzma zostanie ministrem, bo w Ministerstwie Rolnictwa należy posiadać 2 umiejętności: wypić szklankę wódki na raz bez zakanszania i wydupczyć babę na stojaka (bo w oborze nie ma się na czym położyć).

 • eend

  Oceniono 37 razy 35

  Jak wczoraj posłuchałem kilku "merytorycznych" wypowiedzi tego Pana to stanął mi przed oczami obraz takiego partyjnego lektora Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, takiego towarzysza, rzuconego na odcinek rolnictwa. Zgroza !. Bełkot zwany partyjna nowomową bez ładu i składu, taka monodeklamacja bez ładu i składu. Powtarzał taką mantrę wszędzie gdzie go pytali. TRAGEDIA !. Jak można w ogóle pomyśleć, że taki "fachman" może być ministrem czegokolwiek ? Skąd tacy ludzie 20 lat po obaleniu socjalizmu odnajdują się w Sejmie ?

 • josif47

  Oceniono 30 razy 26

  Juz z samej rozmowy widac kto to. PRASTARY CZERWONY BETON.

 • tygrys102

  Oceniono 26 razy 24

  Panie Tusk - a może wreszcie jakiś bezpartyjny, ale realny fachowiec ? Rzygać się chce na te wasze ustawki....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje