To już koniec OLT Express? Linie zawiesiły wszystkie połączenia

26.07.2012 22:21
To koniec linii OLT Express?

To koniec linii OLT Express? (Fot. oltexpress.com)

Linia OLT Express zawiesza od piątku wszystkie regularne operacje lotnicze - informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej. "Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych" - czytamy w oświadczeniu linii.
Komunikat na stronie OLT pojawił się w czwartek ok. 22.00: "Wszystkim Pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpess.com lub OLT Express Call Center nabyli bilety na odwołane rejsy przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów".

Jeszcze po południu linia zapewniała, że od piątku nie będą realizowane tylko połączenia samolotami ATR. Z biegiem dnia nadchodziły jednak wieści o odwoływaniu kolejnych wylotów także airbusami - najpierw z Warszawy, potem z Pyrzowic. Wieczorem zapadła decyzja o całkowitym wstrzymaniu wszystkich rejsów.

- 16 odlotów z warszawskiego Lotniska Chopina oraz 14 przylotów do tego portu nie wykona w piątek linia OLT Express - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. - W czwartek wieczorem otrzymaliśmy oficjalną informację, że OLT Express zawiesza tymczasowo wszystkie swoje rejsy regularne. Przewoźnik zapowiedział, że wykona w piątek rano jeszcze dwa loty do stolicy: ze Szczecina oraz z Gdańska. Samolot ze Szczecina wylądował po 7 rano - dodał.

Powodem kłopoty z płatnościami?

Powodem nagłego wstrzymania rejsów mogą być kłopoty z płatnościami OLT Express wobec firm leasingujących samoloty. Z informacji podawanych przez portal pasazer.com wynika, że część maszyn odleciała dzisiaj z Polski do Kopenhagi i Madrytu, gdzie znajdują się bazy firm, do których one należą.

Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express, przekonywał, że zawiesić rejsy kazał linii inwestor, który jest zainteresowany wykupieniem udziałów w OLT Express. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów negocjacji w tej sprawie.

Na kłopotach OLT skorzysta Eurolot?

Tymczasem przejęciem części połączeń zawieszonych przez OLT Express zainteresowana jest linia Eurolot.

- Analizujemy wszystkie trasy. Bierzemy pod uwagę ekonomię połączenia, zainteresowanie trasą, kalkulujemy je dokładnie. Natomiast nie podejmiemy żadnej decyzji na wariata. Podchodzimy do problemu bardzo ostrożnie, bo nie chcemy ogłaszać, że przejmujemy wszystko, żeby za miesiąc coś zawieszać - wyjaśnia Anna Rusajczyk, rzeczniczka Eurolotu.

Zobacz także
Komentarze (268)
Zaloguj się
 • takiezlewiesci

  Oceniono 2 razy 0

  To wina rzadu PO tak im pasuje zeby ludzi robic w wala!!

 • cztery44442

  Oceniono 2 razy 2

  Ja proponuję aby poszkodowanych pasażerów rozwoziły F-16, przecież należy je sensownie wykorzystać.

 • alefale

  Oceniono 4 razy 4

  Jakoś tego lata mamy wysyp upadłości i przekrętów. Kto następny?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy -2

  OLT zarobił dziś ze 100 000 000zł: Ilośc publikacji, czas antenowy TVN24, "reklama " we wszystkich głównych serwisach informacyjnych,

 • olekgw

  Oceniono 6 razy 6

  Facet po wyroku zakłada AmberGold, gdzie oprocentowanie 2-3 wyższe niż gdzie indziej, organa państwowe patrzą na to przez palce chyba że dał w łapę komu trzeba. Rządzący myślą tylko o własnych interesach

 • r0b0l

  Oceniono 11 razy 9

  to ogłaszanie upadłości to świetny biznes w republice bananowej o nazwie RP.

  Moje pytanka:
  kto tak spieprzył przepisy prawne że moda na upadłości ogarnęła wszystkich

  kto dopuszcza na rynku budowlanym, turystycznym, finansowym, komunikacyjnym istnienie firm o znikomej kondycji finansowej, bez jakichkolwiek referencji, zabezpieczeń, weryfikacji

  Gdzie jest KNF

  Prawda jest taka że państwo polskie nie istnieje od dłuższego czasu, obowiązuja tylko stare zasady: każdy chooj na swój strój i kradnij jak najszybciej zanim złapią. A jak złapią to i tak mogą skoczyć.

  Dla dobra ludzi mieszkających pomiędzy Bugiem i Odrą; niech szlag trafi ten pseudopaństwowy szkodliwy twór. W obecnej postaci i każdej podobnej

 • eesensja

  Oceniono 13 razy 1

  Nie daliście dostępu do koryta kolesiom z PełO i PSL to się nie dziwcie, że zrobili na was nagonkę. Tu działa stare i sprawdzone hasło. Kto nie z Mieciem tego zmieciem.

 • money.pl

  0

  REKLAMA
  PILNE: OLT Regional - upadłość!
  IAR - Biznes
  27 Lip 2012, 12:05

  27.07.2012 (IAR) - Prawdopodobnie jeszcze dziś spółka OLT Regional, obsługująca loty krajowe, złoży wniosek o upadłość. Poinformował o tym na konferencji dyrektor OLT Express Jarosław Frankowski. Zapewnił przy tym, że loty czarterowe będą obsługiwane bez zmian, gdyż spółka ma na nie pełne pokrycie finansowe
  IAR/kawo/dabr

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 29 razy 1

  WSI24 pokazuje od samego rana jak baleronowa Krzywonosa awanturuje się z niczemu niewinną kobietą z gdańskiego lotniska, bo niby do pracy musi dolecieć. Bohaterka butelki wódki z meliny, prostaczka na maxa, chołota, słoma z butów. Tyle w tym temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje