Olejnik: Biskupi, jak słyszą o pedofilii, zamykają oczy ze strachu. Otwierają, jak KRRiT nie chce dać koncesji

27.07.2012 06:00
Monika Olejnik i Tomasz Terlikowski

Monika Olejnik i Tomasz Terlikowski (Fot. GW)

- Naczelny ksiądz Rzeczypospolitej (bez sutanny) martwi się o nasze dusze i ciało w związku z koncertem Madonny - pisze Monika Olejnik o Tomaszu Terlikowskim w komentarzu w "Gazecie Wyborczej". Dziennikarka stwierdza, że Terlikowski, który uważa Madonnę za "narzędzie w rękach złego", nie pochyli się nad dziećmi molestowanymi przez księży. Za to "pochyla się jak zwykle nad nienarodzonymi".
Olejnik pisze, że nie słyszała oburzenia Terlikowskiego "w związku z pewnym wikariuszem, który uwiódł dziewczynę na rekolekcjach". Dziennikarka przytacza głośną sprawę poznańskiego księdza, który nie zadzwonił na pogotowie, podczas gdy dziewczyna, która była z nim w ciąży, zaczęła rodzić. Dziecko nie przeżyło porodu. - Ksiądz nie został ukarany, znajdzie swoje miejsce w klasztorze - pisze Olejnik.

Stwierdza także, że kiedy na Jasnej Górze zbierają się wyznawcy Radia Maryja i TV Trwam, "nie słychać troski o molestowane dzieci". - Nie słychać wezwań biskupów, żeby katecheci dbali o rozwój duchowy dzieci, a nie zajmowali się czymś innym - pisze. Dodaje, że biskupi, kiedy słyszą o pedofilii, zamykają oczy ze strachu. - Otwierają je tylko, gdy prezes KRRiT nie chce dać koncesji na multipleks Telewizji Trwam, bo to przecież najważniejsze - stwierdza.

Czytaj cały komentarz Moniki Olejnik w "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (436)
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Pokłóciła się poSBcka Stokrotka z judeochrześcijańskim neokonsem. Warci siebie.

 • watashi79

  0

  zero zaskoczenia, przecież czarna mafia nie istnieje po to, żeby służyć ludziom, tylko dla władzy i pieniędzy. o dzieci nienarodzone dbają tylko dlatego, żeby się mieć nowe ofiary do prania mózgu bredniami, żeby je od siebie uzależnić. tak powstają rzesze nieobliczalnych fanatyków rodzaju radyja. a to co kler wyprawia dowodzi jedynie, że sami w te swoje bajki nie wierzą.

 • politol59

  Oceniono 10 razy 4

  Widać, że latem odwagi przybywa, ale co do meritum to 100 % zgoda.

 • kozaczek3

  Oceniono 16 razy 12

  Środowisko kleru katolickiego to patologia wszystkiego Złego.

 • m.arco

  Oceniono 28 razy -18

  Olejnik przytacza jakąś ogórkową nigdy nie potwierdzoną prócz jednej niezbyt wiarygodnej gazety. informację o jakimś mitycznym kapłanie tatusiu. Babie już do reszty padło na mózg.

 • bihepi

  Oceniono 26 razy 22

  Pani redaktor znów daje dowód niezrozumienia katolickiej mowy ciała.
  Każdy ksiądz słysząc o pedofilii zamyka oczy, to fakt.
  Ale nie ze strachu.
  Z zamkniętymi oczami łatwiej jest przywołać wspomnienia.

 • polaczek0

  Oceniono 6 razy 4

  Panie

  Tomasz Terlikowski, niech pan spróbuje przeczytać książkę b.wykształconego teologa; Hans Kung "Ist die kirche noch zu retten" (niestety nie ma jeszcze polskiego przekładu"interesujące i logiczne podejście do zagadnień wiary.Polecam.

 • pablobodek

  Oceniono 22 razy 16

  Odkąd, po wyborach parlamentarnych, Terlikowski nazwał posła. J. Palikota - mendą, dla mnie ten osobnik to - Tomasz Menda Terlikowski

 • zimmel

  Oceniono 17 razy 13

  To menda bez sutanny w spodniach się pęta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje