Olejnik: Biskupi, jak słyszą o pedofilii, zamykają oczy ze strachu. Otwierają, jak KRRiT nie chce dać koncesji

Monika Olejnik i Tomasz Terlikowski

Monika Olejnik i Tomasz Terlikowski (Fot. GW)

- Naczelny ksiądz Rzeczypospolitej (bez sutanny) martwi się o nasze dusze i ciało w związku z koncertem Madonny - pisze Monika Olejnik o Tomaszu Terlikowskim w komentarzu w "Gazecie Wyborczej". Dziennikarka stwierdza, że Terlikowski, który uważa Madonnę za "narzędzie w rękach złego", nie pochyli się nad dziećmi molestowanymi przez księży. Za to "pochyla się jak zwykle nad nienarodzonymi".
Olejnik pisze, że nie słyszała oburzenia Terlikowskiego "w związku z pewnym wikariuszem, który uwiódł dziewczynę na rekolekcjach". Dziennikarka przytacza głośną sprawę poznańskiego księdza, który nie zadzwonił na pogotowie, podczas gdy dziewczyna, która była z nim w ciąży, zaczęła rodzić. Dziecko nie przeżyło porodu. - Ksiądz nie został ukarany, znajdzie swoje miejsce w klasztorze - pisze Olejnik.

Stwierdza także, że kiedy na Jasnej Górze zbierają się wyznawcy Radia Maryja i TV Trwam, "nie słychać troski o molestowane dzieci". - Nie słychać wezwań biskupów, żeby katecheci dbali o rozwój duchowy dzieci, a nie zajmowali się czymś innym - pisze. Dodaje, że biskupi, kiedy słyszą o pedofilii, zamykają oczy ze strachu. - Otwierają je tylko, gdy prezes KRRiT nie chce dać koncesji na multipleks Telewizji Trwam, bo to przecież najważniejsze - stwierdza.

Czytaj cały komentarz Moniki Olejnik w "Gazecie Wyborczej"

Komentarze (436)
Olejnik: Biskupi, jak słyszą o pedofilii, zamykają oczy ze strachu. Otwierają, jak KRRiT nie chce dać koncesji
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 171 razy 155

  No i Pani Monika rację ma. Terlikowski to taki katolicki talib. Jeszcze kilku takich talibów razem i mielibyśmy terror w wykonaniu katolickim.

 • mawohe

  Oceniono 145 razy 133

  Terlikowski.Miły facet ma takie zacięte usta i spojrzenie Torquemady. Szkoda że urodził się w XX wieku, kilkaset lat temu swój talent napewno wykorzystał by w sposób o wiele bardziej praktyczny.

 • plastelina2005

  Oceniono 122 razy 114

  Prawicowy celebryta Terlikowski nie ma mocnej głowy. Gdy go widzę w tv (bardzo często) to zawsze zbiera baty od swoich polemistów. A Bartoś to go wręcz nokautuje.

 • calmy

  Oceniono 112 razy 100

  A to już wolno o tym pisać? KK to przecież taka instytucja jak ludzie, którzy ją tworzą. Zbudowana na obłudzie i zakłamaniu funkcjonariuszy. Na szczęście nikt nikomu nie przszkadza wierzyć na własną rękę. A o dawaniu na tacę i trzymaniu przez kapłana "gosposi" to w piśmie świętym nie ma zbyt dużo.

 • valski

  Oceniono 101 razy 93

  Pani Olejnik miewa jeszcze lepsze dni ( tematy). Tak jak w tym przypadku.
  Życzę pani tej błyskotliwosci w podejściu do tematu jak nadłużej.
  Wypunktowała Pani problem bezbłędnie.

 • szary-polak

  Oceniono 110 razy 92

  Nic dodać. Pani Olejnik wypowiedział głośno to, o czym mówi miliony Polaków... A co do Terlikowskiego, to współczuję jego dzieciom. Tacy "katolicy" jak on, okazują się najgorszymi skurw...nami i zboczeńcami, nie tylko seksualnymi....

 • ateofi

  Oceniono 91 razy 81

  A ja bym chciała wiedzieć, jakie zioła pali Terlikowski, że ma takie odloty?!! Poza tym, pani Monika ma rację. Jakoś nie słyszałam słowa komentarza katolickich publicysów ani z ND ani z GP o bulwersującym zachowaniu tego księdza który zabił własne dziecko - nazwijmy sprawę po imieniu. Nie wzywając pomocy z pełną premedytacją doprowadził do śmierci maleństwa!!!

 • aa1000

  Oceniono 75 razy 69

  Najsmutniejsze, że ten ksiądz ma swoich ministrantów i wyznawców w naszym sejmie [vide-ostatnie uwalenie dyskusji o związkach partnerskich].

 • ksks3

  Oceniono 68 razy 66

  Dziwie się dziennikarzom ze podejmują dyskusje z Terlikowski bo jak dyskutować z kimś kto wyłączył "myślenie" a włączył "dogmat". Dziwie się wydawcom ze chcą drukować i udostępniają mu czas antenowy. Terlikowski to facet mogący być wzorem fundamentalizmu dla talibów i miejsce jego jest w muzeum paranoi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje