Do PiS wróci w piątek dwóch posłów Solidarnej Polski? "Są takie sygnały"

26.07.2012 20:30
Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek

Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek (Fot. Wojciech Olkuśnik / Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

W piątek mija termin, do kiedy politycy, którzy opuścili PiS, mogą powrócić do tej partii. Prawo i Sprawiedliwość liczy na powrót kilku posłów Solidarnej Polski. Na razie do opuszczenia SP przymierza się dwóch posłów, choć nie deklarują oni chęci powrotu do PiS. Chodzi o Mariusza Oriona Jędryska i Bartosza Kownackiego.
W połowie czerwca komitet polityczny PiS przyjął uchwałę, w której podkreślono, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS. Jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Termin jest ostateczny. Nie będziemy go zmieniać. Nie będziemy bawić się w kotka i myszkę. Mam nadzieję, że część posłów Solidarnej Polski zdecyduje się wrócić. Są takie sygnały. Sejmowe kuluary są pełne informacji, że są osoby, które rozważają powrót - oświadczyła dziś wiceszefowa PiS Beata Szydło.

Ziobro: "Skończy się na kapiszonie"

Solidarna Polska przygotowuje specjalną uchwałę, którą przedstawi w najbliższą sobotę na spotkaniu rady politycznej partii. Politycy SP podkreślają jednak, że nie wierzą w to, by ich klub parlamentarny, który liczy obecnie 21 posłów i dwóch senatorów, miał się w najbliższym czasie uszczuplić. Ale nie ukrywają, że w SP są też i politycy, którzy poważnie zastanawiają się nad opuszczeniem partii - jak podkreślają - z innych niż polityczne powodów.

- Klub Solidarnej Polski był, jest i będzie - wbrew planom PiS, że 27 lipca przestanie istnieć. Wszystko skończy się co najwyżej na kapiszonie, jeśli okaże się prawdą, że do jutra odejdzie dwóch posłów, o których mówią media. Jeśli znajdą się osoby, które chcą odejść lub źle się z nami czują, to droga otwarta. My nikogo na siłę nie trzymamy - powiedział w środę prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

"Decyzje zapadną w stosownym czasie"

Z nieoficjalnych rozmów z posłami SP wynika, że decyzję o opuszczeniu klubu i pozostaniu posłem niezależnym podjął Mariusz Orion Jędrysek. Podobno nie mógł on przebić się w Solidarnej Polsce ze swoimi projektami dot. prawa geologicznego i regulacji związanych z wydobyciem gazu łupkowego w Polsce. Jędrysek oficjalnie ogłosi swoje odejście z SP prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych dni tak, aby nikt nie wiązał tej decyzji z ultimatum PiS.

Solidarną Polskę w najbliższych dniach prawdopodobnie opuści także poseł Bartosz Kownacki, o którego przejściu do PiS spekulują od kilku dni media. Polityk nie ukrywa, że zamierza odejść z Solidarnej Polski, jednak nie potwierdza, czy przejdzie do PiS-u. - Jeszcze żadnej decyzji w tym temacie nie podjąłem. W stosownym czasie, jeśli taka decyzja zapadanie, to wydam oświadczenie. Na razie jestem posłem Solidarnej Polski - powiedział Kownacki.

Nieoficjalnie posłowie SP sugerują, że Kownacki chce odejść z Solidarnej Polski z powodów finansowych, gdyż kiedy był w PiS, reprezentował jako prawnik rodziny smoleńskie, a po przejściu do SP stracił te zlecenia. Kownacki odpiera jednak te zarzuty, twierdząc, że nie mają one nic wspólnego z prawdą.

Zobacz także
Komentarze (43)
Do PiS wróci w piątek dwóch posłów Solidarnej Polski? "Są takie sygnały"
Zaloguj się
 • oczko26

  Oceniono 29 razy 17

  czlowiek ktory skacze z kwiatka na kwiatek! Jest wielkim! Zerem! i Wielkim smierdzocym guwnem!

 • rawahecht

  Oceniono 11 razy 11

  Musi, łodnowa idzie?!

 • krzywelustro

  Oceniono 7 razy 7

  Starzy gazdowie powiadają, że kiedy Pan Bóg już stworzył Adama, zauważył, że ten się nudzi i z tych nudów różne głupie pomysły przychodzą mu do głowy. Pomyślał tedy, że wyjmie z ciała Adama ziobro, z którego uczyni mu towarzyszkę życia.

  Jako pomyślał, takoż i uczynił, a powstałe w ten sposób stworzenie nazwał Ewą. Ponieważ to jego nowe dzieło spodobało mu się, postanowił je powielić. Wyjął więc z ciała Adama kolejne ziobro i tchnął w nie nowe życie. Kiedy jednak tylko obydwie adamowe towarzyszki stanęły obok siebie, nagle zaczęły plotkować, obrabiać tyłek Adamowi i samemu Panu Bogu, knuć, intrygować, cynicznie szukać "haków" i zastanawiać się, jak by tu przejąć władzę. Pan Bóg zrozumiał, że popełnił błąd. Radosne i beztroskie działania dwóch nowych stworzeń nabierały takiego impetu, że nie było czasu na długie namysły. Chwycił tedy Pan Bóg w garść sprawczynię nieszczęścia, zamienił ją z powrotem w ziobro i najszybciej, jak tylko mógł, umocował je na powrót w ciele mężczyzny. Nie miał jednak czasu na precyzję. Z pośpiechu umieścił owoż ziobro nie w jego pierwotnym miejscu, ale w tym, które akurat nawinęło mu się pod rękę: na podbrzuszu między adamowymi nogami, ledwie je podczepiając jednym końcem.

  Adam i Ewa zaczęli płodzić potomstwo, a przypowieść o powstawaniu świata przekazywana była kolejnym pokoleniom z ust do ust. Trudno się jednak dziwić, że po dzisiejsze czasy lud zamiennie używa określeń: "ziobro" oraz nazwy tego, co powstało na ciele Adama po rozpaczliwie pospiesznym działaniu Stwórcy. Samo zaś słowo "ziobro" nieodparcie kojarzy mu się ze zniewieściałością, tanim populizmem, szukaniem "haków", obłudną dwulicowością, teatralną egzaltacją, udawaniem głupiego, wyrachowanym cynizmem i intrygami.

  UWAGA! Wszelkie podobieństwa do znanych zdarzeń i osób są całkowicie przypadkowe.

 • jaklucz

  Oceniono 17 razy 7

  Sejm powinien stworzyć aktualizowany na bieżąco serwis internetowy, informujący w którym cyrku aktualnie występuje który pajac.

 • wiesiukalk

  Oceniono 6 razy 6

  Turyści

 • miroo

  Oceniono 24 razy 6

  kto by się interesował pajacami katolicko prawicowymi który gdzie do jakiej partii?

  przecież nie ma różnicy gdzie taki pajac będzie siedział: w PiS, w SP, w PJN, w PO czy w PSL...

  wszystko jedno - oni i tak najlepiej się tylko modlą i kłócą...

 • suche_majtki_na_dnie_morza

  Oceniono 5 razy 5

  tu nie chodzi wcale oto aby oni wrócili. tu chodzi jedynie o to że jarek ma za krótkie kończyny aby kopnąć zbyszka w krocze więc wymyślił perfidny plan. ci co łaskawie powrócą na łono i tak nie wystartują w wyborach albo będą mieli tak odległe miejsca że tylko cud i chyba śmierć poprzedzających pozwoli im się dostać. oczywiście nikomu niczego złego nie życzę. ot taka zimna kalkulacja

 • agap.e

  Oceniono 5 razy 5

  Po co ten cały cyrk jak wiadomo,że przed wyborami, zwłaszcza do europarlamentu utworzą koalicję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje