Duda: Przyjęcie zmian dotyczących zgromadzeń - czarny dzień demokracji

26.07.2012 19:06
Szef Solidarności Piotr Duda

Szef Solidarności Piotr Duda (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Przyjęcie przez Senat nowelizacji Prawa o zgromadzeniach jest czarnym dniem polskiej demokracji; hańba i wstyd - oświadczył szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
- Senatorowie, którzy głosowali za ustawą, stali się bezmyślną maszynką do głosowania i nie znaleźli w sobie odwagi do wzniesienia się ponad partyjną lojalność. Staliście się uczestnikami kolejnej farsy przyjmowania głupiego i szkodliwego prawa - napisał Duda.

Podkreślił, że związek nie zmieni swoich działań. "Jeśli nie da się legalne, będziemy protestować nielegalne. Jednocześnie proponujemy, aby politycy od razu zdelegalizowali związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje, które mogłyby protestować. Problem zniknie. Po co stosować półśrodki" - zaznaczył. "Jednocześnie dziękujemy tym senatorom, którzy mieli odwagę i zagłosowali przeciwko tej farsie" - napisał Duda.

Senat przyjął nowelizację

Senat w głosowaniach przyjął nowelizację Prawa o zgromadzeniach - zaproponował jednak do niej 13 poprawek m.in. dotyczących skrócenia do trzech dni roboczych terminu na złożenie zawiadomienia o zgromadzeniu, a także obniżenia wysokości grzywien. Przyjęta w czerwcu przez Sejm nowelizacja - której projekt przedłożył prezydent Bronisław Komorowski - daje m.in. możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie, jeśli może to prowadzić do naruszenia porządku.

Zmiany w przepisach o zgromadzeniach krytykują organizacje pozarządowe, m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacja "Panoptykon". List otwarty do marszałka Senatu z apelem o "poważną dyskusję nad proponowaną ustawą" podpisało w połowie lipca łącznie 167 organizacji.

Na początku tygodnia o odrzucenie nowelizacji apelował także do senatorów Duda. Solidarność już na początku lipca zapowiedziała złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w przypadku uchwalenia nowych przepisów.

Zobacz także
Komentarze (282)
Duda: Przyjęcie zmian dotyczących zgromadzeń - czarny dzień demokracji
Zaloguj się
 • 1radika

  Oceniono 66 razy 18

  Oj boją się demokracji !!! A jeszcze niedawno Łukaszenkę demokratyzowali .Ot śmieszna POlityczna menażeria .

 • kot2ka

  Oceniono 29 razy 13

  Przecież te głąby zasiadające w tym senacie to leśne dziadki. Juz w poprzedniej kadencji Platfusy z Ryżym na czele obiecywali zlikwidowanie tego nikomu niepotrzebnego TWORA. Jednak jak sie okazało że zsadzili tam sporo swoich nierobów i mają olbrzymia większość szybko się z tego wycofali. Tak można wierzyć Rudemu i jego nierobom. Teraz głosują przeciwko narodowi, żeby ich nikt nie blokował ani w znienawidzonym sejmie ani senacie i żeby ich nikt z protestujących nie pogłaskał jakimś kijem. Należy na tych nierobów wziąść kije bejsbolowe bo inaczej dalej będą sobie kpili z narodu. Bezmyślna MASA !!!!!!!!!

 • jegorism

  Oceniono 35 razy 13

  Zaczęła się Putinada.

 • chango

  Oceniono 24 razy 12

  Sejm i Senat.. plus banki... plus reszta.. Hmm..

  Panowie i Panie.. na tym okręcie zostaną tylko najgorsze tłuki.. To jest fakt.

  Decydujcie kim jesteście? Pływacie w sosie ignorancji i luksusu.. Topicie się w nim.
  Nie macie tego świadomości. Czy wam to odpowiada?
  Czy kapka honoru jeszcze w was się tli?

  Decydujcie.

 • br00net

  Oceniono 44 razy 12

  To jest właśnie Donek i jego metody rządzenia.
  Powolutku przykręcają nam śrubkę, tak abyśmy się nie zorientowali.

 • derp971

  Oceniono 11 razy 9

  szykują się do wprowadzenie jednego, globalnego rządu. to samo robią w USA i praktycznie całej reszcie europy (a na pewno w większości krajów UE).

 • norbertrabarbar

  Oceniono 63 razy 9

  Duda twarzą warcholskiej części naszego społeczeństwa. Dziś Solidarność to taki PSL Bis.

 • byzgran

  Oceniono 22 razy 8

  Szkoda że nie ma zapisu w tej ustawie
  że jeśl imanifestuje Duda z Solidarnością to rząd może użyć czołgów i ostrej amunicji

  myślę że przydałby się taki zapis gdy patrze na te warholskie, związkowe mordy

 • spluwa-orginal

  Oceniono 60 razy 8

  " Jednocześnie proponujemy, aby politycy od razu zdelegalizowali związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje, które mogłyby protestować"...

  Duda ,pierszy raz w zyciu powiedziales cos madrego.

  PS
  To miedzy innymi dzieki tobie i twoim pacholkom zwiazkowym zostalo to przez Senat przyjete .Zapomniales juz jak twoi siepacze pod Sejmem napadali na poslow przy uzyciu dragow ,kiji i innych niebezpiecznych narzedzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje