OLT Express od jutra odwołuje wszystkie loty samolotami ATR

OLT Express wstrzymuje wszystkie operacje lotnicze wykonywane samolotami ATR już od jutra - ustaliła ?Gazeta?. Pierwotnie planowano, że rejsy będą wykonywane do 10 sierpnia. Linie zawiesiły też wszystkie połączenia z Pyrzowic.
Zatem od jutra nie będą wykonywane połączenia na trasach: Bydgoszcz - Kraków, Gdańsk - Łódź, Gdańsk - Poznań, Gdańsk - Szczecin, Katowice - Rzeszów, Katowice - Szczecin, Kraków - Szczecin, Poznań - Kraków, Poznań - Katowice, Poznań - Warszawa, Wrocław - Łódź.

- Mogę to potwierdzić. Naszą intencją jest zawieszenie połączeń lotniczych na tych maszynach do jutra. Już dzisiaj część z nich została odwołana. Być może jutro wykonane zostaną jakieś pojedyncze operacje, ale im szybciej zostaną one zawieszone, tym lepiej - mówi Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express.

Frankowski przekonuje, że takie warunki postawił linii inwestor, który jest zainteresowany wykupieniem udziałów w OLT Express. Nie chciał jednak zdradzić szczegółów negocjacji w tej sprawie. Zawieszone zostały także wszystkie operacje lotnicze linii z lotniska w Pyrzowicach.

Pasażer ma prawo do odszkodowania

Pasażerowie, którym odwołano lot w ostatniej chwili, mają prawo do odszkodowań. Wynika to z prawa europejskiego. Linia lotnicza jest zobowiązana do oddania pieniędzy, które pasażer wydał na bilet, albo zaproponowania mu przelotu na tej trasie samolotem innego przewoźnika, o ile sama na tej trasie już nie operuje. Ale to niejedyne zadośćuczynienie. Jeśli pasażerowie nie zostali poinformowani o odwołaniu rejsu na co najmniej 14 dni przed podróżą, to przysługuje im w przypadku lotów krajowych odszkodowanie w wysokości 250 euro.

O taką rekompensatę powinniśmy zwrócić się do linii lotniczej. A jeśli nie odpowiada ona na nasze roszczenia, powinniśmy poinformować o tym fakcie Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jeśli zastrzeżenia są zasadne, to ULC wyda decyzję administracyjną nakazującą linii lotniczej wypłatę odszkodowania. A gdy przewoźnik będzie wciąż odmawiał jego wypłaty, pozostaje nam wniesienie sprawy do sądu.

Szczegóły dotyczące procedury znajdują się na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Powodem kłopoty z płatnościami?

Powodem nagłego wstrzymania rejsów mogą być kłopoty z płatnościami OLT Express wobec firm leasingujących samoloty. Z informacji podawanych przez portal pasazer.com wynika, że część maszyn odleciała dzisiaj z Polski do Kopenhagi i Madrytu, gdzie znajdują się bazy firm, do których one należą. Pasażerowie dolecieli dzisiaj m.in. z Gdańska do Katowic, ale nie odlecieli już do Rzeszowa i z powrotem do Gdańska. Na pokłady nie wpuszczono także klientów OLT Express w Szczecinie.

Z systemu rezerwacyjnego OLT Express zniknęły już także połączenia realizowane przez OLT Express przez samoloty ATR. Niestety, pasażerowie często są pozostawieni samym sobie. Na stronie internetowej przewoźnika znajduje się jedynie krótki komunikat o przerwach w realizacji połączeń, ale nie ma tam żadnych innych informacji, co powinni zrobić podróżni, którzy mają wykupione bilety na najbliższe dni. Nie da się również dodzwonić na infolinię firmy.

Na kłopotach OLT skorzysta Eurolot?

Przejęciem części połączeń zawieszonych przez OLT Express zainteresowana jest linia Eurolot.

- Analizujemy wszystkie trasy. Bierzemy pod uwagę ekonomię połączenia, zainteresowanie trasą, kalkulujemy je dokładnie. Natomiast nie podejmiemy żadnej decyzji na wariata. Podchodzimy do problemu bardzo ostrożnie, bo nie chcemy ogłaszać dzisiaj, że przejmujemy wszystko, żeby za miesiąc coś zawieszać - wyjaśnia Anna Rusajczyk, rzeczniczka Eurolotu.

Zobacz także
 • Sebastian Mikosz "Wszyscy ulegli zbiorowej iluzji, że da się latać za 100 złotych"
Komentarze (117)
OLT Express od jutra odwołuje wszystkie loty samolotami ATR
Zaloguj się
 • pantani83

  Oceniono 48 razy 40

  Taaaaa, inwestor wymaga żeby spółka (niby zarabiająca) zawiesiła loty i:

  - przestała zarabiać
  - straciła klientów i renomę

  Głupszego wytłumaczenia nie można było wymyślić.

 • hochsztaplarka

  Oceniono 38 razy 36

  Cóż, najwyraźniej brakło kasy na raty leasingowe, i zabrano zabawki panu P.
  Ale co się "zabawił", to jego...
  Przyśle kartkę gdzieś z końca świata, że teraz można go cmoknąć w pompkę. I to by było na tyle, moje drogie gżdyle.

 • ws11111

  Oceniono 48 razy 34

  a od pojutrza wstrzymują wypłaty lokat z Ambergold hahaha

 • galt.john

  Oceniono 53 razy 25

  A ja mysle tak:
  Niech sobie kto chce ryzykuje wlasna kase wplacajac na co chce - w tym i na amber Gold - g.. mnie to obchodzi.
  Jesli ktos zyska - jego zysk i super, jesli straci, to jego problem.
  Jesli kto kupi bilet na OLT i gdzies doleci to fajnie, jelsi nie doleci - to jego problem

  Nie inwestuje w Amber Gold i nie latam OLT ale obydwa przedsiwziecia NIE MOG AMNIE ZMUSIC DO DANI AIM SWOICH PIENIEDZY WIEC NIE WIDZE ZADNEGO PROBLEMU

  ZUS w majestacie "PRAWA" KRADNIE MOJE PIENIADZE zmuszajac mnie pod grozba wiezienia do oddawania im tego co wypracowuje.
  ZUS jest oczywistym zlodziejstwem w majestacie tzw. "PRAWA" i oczywista piramida finansowa.
  LOT - "Panstwowy przewoznik" przez lata generuje milionowe straty, pomimo zabezpieczenia sobie przywilejow (kolejnego okradania mnie) przy pomocy sk...synow politykow.
  LOT - jako "narodowy przewoznik" przerzuca straty na podatnikow, ktorzy nigdy lotniska na oczy nie widzieli i pewnie nigdy nie upadnie bo jest "panstwowy" i "narodowy" i "strategiczny"

  Ludzie, w tym calym jazgocie na OLT i Amber gold, nie widzicie, ze owe firmy moga wam g...o zrobic, bo przede wszystkim nie moga Wam zabrac kasy przemoca pod grozba wiezienia. Jelsi jestescie ryzykantami to inwestujeci ei latacie - straty i zyski sa Wasze.

  Ale w tym samym czasie jawnie zlodziejski ZUS bedacy najczystsza piramida finansowa okrada WAs POD PRZYMUSEM, tak jak robia to panstwowe firmy gdzie siedza w zarzadach politychy PIS, PO, PSL, SLD i innego syfu - okrada Was bez dania WAM MOZLIWOSCI WYBORU

  i tego juz "redaktorzy" bioracy kase od PLL LOT nie zauwazaja

  pomyslta odrobine ludziska, nie badzta "ciemnym ludem"

 • jerzy30

  Oceniono 35 razy 25

  Zaraz sie zwali Amber Gold
  Kazdy kto wplacil 10 tys jeszcze nie wie [bo napisano to druczkiem malym] ze odzyska jedynie 8 tys.

  Umowy byly takie ze cena kupna zlota i jego sprzedazy [do Amber] byla wiazaca na dzien trnsakcji.

  Wplacajacy liczyli na 16 % zysku rocznie lecz nie przeczytali ze to 16% od kwoty odkupu zlota przez Amber Gold czyli od kwoty 8 tys.

 • swiss-made

  Oceniono 26 razy 24

  Kasa wyprana, można sprzedawać złom.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 38 razy 24

  Sypie sie ! Ludziska, wycofujta lokaty w Amber Gold, póki nie jest za późno ! Państwo wam nie zwróci forsy i tak, za to przez wiele miesięcy będziecie czytali w gazetach i widzieli na każdym kanale TV jakimi byliscie frajerami !

 • eisbergh

  Oceniono 29 razy 21

  teraz czekamy na "zawieszenie" wyplat z tzw.inwestycji w amber gold ;-) oczywiscie ze wzgledu na "wymagania inwestorow"

 • bbastek13

  Oceniono 22 razy 20

  OLT powstało po to, żeby mieć przykrywke dla Amber Gold, które juz niedlugo przestanie wyplaca kase z lokat - powiedzą ze inetres z OLT nie wypalił i sorry..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje