Kalemba potwierdza: Jestem kandydatem na ministra rolnictwa

26.07.2012 14:43
Stanisław Kalemba

Stanisław Kalemba (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Poseł PSL Stanisław Kalemba potwierdził dziennikarzom, że jest kandydatem Stronnictwa na nowego ministra rolnictwa. Poprzedni minister Marek Sawicki złożył dymisję po wybuchu afery taśmowej i został dziś odwołany przez prezydenta.
Sawicki podał się do dymisji po ujawnieniu przez Puls Biznesu nagrania wideo z rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku rolnego Władysława Łukasika. Z rozmowy nagranej ukrytą kamerą wyłania się obraz nepotyzmu i brak nadzoru nad spółkami należącymi do Agencji, między innymi nad spółką Elewarr. Podczas rozmowy padają również stwierdzenia mówiące o składaniu fałszywych zeznań przez ministra Sawickiego.Kalemba: Znam rolnictwo, znam wieś

- Jeszcze nie jestem ministrem, jestem kandydatem (...) znam rolnictwo, znam wieś, nie na darmo funkcjonuję w komisji rolnictwa, w komisji ds. europejskich, znam te uwarunkowania. Kocham rolników i kocham wieś - powiedział Kalemba dziennikarzom.

Polityk pytany o pierwsze decyzje, jeśli zostanie ministrem powiedział, że najpierw należy zapoznać się z wynikami kontroli prowadzonych w resorcie i podległych mu agendach, a dopiero później podejmować odpowiednie decyzje personalne.

Kandydat na ministra rolnictwa zdradził, że ma pomysł na spółkę Elewarr należącą Agencji Rynku Rolnego. Informacje o nieprawidłowościach w niej były jednym z powodów, które doprowadziły do dymisji poprzedniego szefa resortu rolnictwa Marka Sawickiego. Według Kalemby przedsiębiorstwo to powinno zostać sprywatyzowane, ale poprzez wykup grup producentów i rolników.

Zobacz także
Komentarze (53)
Kalemba potwierdza: Jestem kandydatem na ministra rolnictwa
Zaloguj się
 • dziwny22

  Oceniono 13 razy 13

  Nastepny gigant rocka. Jaja sobie chłopki robią. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. To najłagodniejsze co można napisać w komentarzu do tej wiadomości.

 • jdkonrad

  Oceniono 12 razy 12

  ..i rodzinę PSL też kocham! i tych na placówkach i tych w radach nadzorczych i tych walczących z ustawą kominową też.
  PSL to trup i nie ma sensu trzymać ich przy respiratorze. w tym kraju zawsze nepotyzm był srogo karany przez wyborców.

 • andmas

  Oceniono 13 razy 11

  PREMIERZE NIE ODDAWAJ MINISTERSTWA ROLNICTWA I ODBIERZ WALDUSIOWI MINISTERSTWO GOSPODARKI ,ZRÓB CHOCIAŻ TO DLA DOBRA POLSKI I POLAKÓW !!!.

 • kazimierz111

  Oceniono 10 razy 10

  Jak to jest że partia mająca marginalne poparcie społeczne (5% tych co głosowali - więc mało) ma tyle do gadania i tyle stanowisk: ministerstwa, samorządy, spółki SP, agencje. Ich (PSL) przedstawiciele zapraszani są do każdej dyskusji w radiu i TV. Moim zdaniem wadliwa jest ordynacja wyborcza. Powinny być jedno mandatowe okręgi wyborcze. W przeciwnym razie cały czas będziemy mieli "powtórkę z rozrywki". Partyjni kacykowie (Tusk, Pawlak, Kaczyński itp) będą nam wyznaczali kandydatów na posłów i senatorów. My, wyborcy będziemy mogli demokratycznie wybrać ich ludzi .... jak między dżumą a cholerą.

 • prawniczka30

  Oceniono 10 razy 10

  ... a oprocz tego , ze ma poparcie kolegow z PSL to ma jakies kwalifikacje ? znajomosc jezyków obcych, stypandia zagraniczne, wymierne sukcesy itd ( nie mam tu na udzialu w komisji ds. rolnictwa -tzn poparcie kolegów od wodki )

 • esz1505

  Oceniono 11 razy 9

  Najlepiej rozumial rolników i najlepiej poprowadził ten dział gospodarki minister za czasów rządow solidarności,powinien Premier powolać osobę z poza kręgów rolnictwa bo Ci starzy mądrale nie dadzą przeprowadzić żadnej reformy ,Balasze i inni zobaczcie całe szczecińskie województwo wykupili za marne grosze a teraz zgrywają panów i jak się na nich nie zagłosuje to cię z pracy zwolni.NAROBILO SIĘ SZLACHTY ZA NASZE PIENIĄDZE.

 • mordred

  Oceniono 9 razy 9

  Bardzo dobrze panie Kalemba. Tyle lat w Sejmie, a jeszcze ministrem pan nie był. A rodzina naciska. Też chcieli by ciepłe posadki. Panie Kalemba, a córkę jakąś pan ma? Mógłbym się może zdecydować. Jako zięciowi, posadki pan przecież nie odmówi. Że co? Że pan uczciwy i nie rozdaje posadek? Panie Kalemba, jak się wejdzie między wrony...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje