Kalemba potwierdza: Jestem kandydatem na ministra rolnictwa

26.07.2012 14:43
Stanisław Kalemba

Stanisław Kalemba (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Poseł PSL Stanisław Kalemba potwierdził dziennikarzom, że jest kandydatem Stronnictwa na nowego ministra rolnictwa. Poprzedni minister Marek Sawicki złożył dymisję po wybuchu afery taśmowej i został dziś odwołany przez prezydenta.
Sawicki podał się do dymisji po ujawnieniu przez Puls Biznesu nagrania wideo z rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku rolnego Władysława Łukasika. Z rozmowy nagranej ukrytą kamerą wyłania się obraz nepotyzmu i brak nadzoru nad spółkami należącymi do Agencji, między innymi nad spółką Elewarr. Podczas rozmowy padają również stwierdzenia mówiące o składaniu fałszywych zeznań przez ministra Sawickiego.Kalemba: Znam rolnictwo, znam wieś

- Jeszcze nie jestem ministrem, jestem kandydatem (...) znam rolnictwo, znam wieś, nie na darmo funkcjonuję w komisji rolnictwa, w komisji ds. europejskich, znam te uwarunkowania. Kocham rolników i kocham wieś - powiedział Kalemba dziennikarzom.

Polityk pytany o pierwsze decyzje, jeśli zostanie ministrem powiedział, że najpierw należy zapoznać się z wynikami kontroli prowadzonych w resorcie i podległych mu agendach, a dopiero później podejmować odpowiednie decyzje personalne.

Kandydat na ministra rolnictwa zdradził, że ma pomysł na spółkę Elewarr należącą Agencji Rynku Rolnego. Informacje o nieprawidłowościach w niej były jednym z powodów, które doprowadziły do dymisji poprzedniego szefa resortu rolnictwa Marka Sawickiego. Według Kalemby przedsiębiorstwo to powinno zostać sprywatyzowane, ale poprzez wykup grup producentów i rolników.

Zobacz także
Komentarze (53)
Zaloguj się
 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  minister przasniactwa. a synalek wyedukowany, na panstwowej posadce z nadgodzinkami w niedziele. rozpalowac.

 • filthpurger

  Oceniono 1 raz 1

  rzeczywistosc przegania mentalnosc politykow. Spoleczenstwo juz jedna noga w EU a politycy jeszcze nie moga wyjsc z bagienka po PRL-owskiego. Potrzebujemy garnitur nowych politykow na nasza miare, stare garnitury do piwnicy! A to wlasnie politycy powinni byc awangarda aspiracji spoleczenstwa a tymczasem sa kula u nogi spowalniajaca proces integracji z EU. Co my mamy z tym zrobic????
  Czy sa u nas ludzie na miare czasow??????

 • prawniczka30

  Oceniono 2 razy 2

  za Ausmannheim :
  Nie ma żadnej afery ministra Sawickiego. Jest potężna afera w rządzie Donalda Tuska. To on dobrał sobie taką koalicję i takich ministrów. To on spowodował, że znaczna grupa urzędników potraktowała urzędy i spółki skarbu państwa jak dojne krowy. Była to cena za utworzenie rządu. A tak konkretnie to Tusk zapłacił Pawlakowi za Drzewieckiego, Grada i senatora Misiaka, a Pawlak zapłacił Tuskowi za Sawickiego, władców Elewarru i wszelkich agencji rolnych.

 • pitek2kotek

  Oceniono 3 razy 3

  To Pawlak rządzi a Tusk skacze jak pjac.Ten facet niema jaj.Gdy kot niezdara myszy harcują .Tak wyglonda władza TUSKA.

 • bromborek83

  Oceniono 4 razy 4

  beton... gorzej niż Sawicki...

 • jworld

  Oceniono 5 razy 5

  Rozwija sie Panstwo polityczno -finansowo -policyjne.Wejsc by rzadzic wraz z rodzina blizsza i dalsza ,ciagle brac a nic nie dawac ,i zastraszac obywateli wszelkimi sankcjami i metodami.To juz nie jest demokracja ,to jest junta polityczno -skarbowo -policyjna

 • jarek126

  Oceniono 2 razy 2

  Ja też kocham rolników i kocham wieś i oczywiście jestem gotowy zostać ministrem rolnictwa

 • jworld

  Oceniono 3 razy 1

  jaki premier taki rząd - złodziej złodziejowi myje rękę banda pomyleńców

 • trese51

  Oceniono 2 razy 2

  "Według Kalemby przedsiębiorstwo to powinno zostać sprywatyzowane, ale poprzez wykup grup producentów i rolników." .... jak to było na "taśmach Serafina"? ... główny bohater tak to chce urządzić,
  aby to wszystko BYŁO JEGO !!!?
  Pieniądze już "uzbierał z ciężkiej pracy" - teraz tylko wykup i polityka, kontrole NIK, CBA, ABW,....
  to mu już LOTTO ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje