Koniec z wolnością zgromadzeń. PO postawi na swoim? "To prezent z naszej wolności"

26.07.2012 06:00
Dziś Senat zdecyduje, czy ograniczyć wolność zgromadzeń. Wszyscy poza PO alarmują, że to złe prawo. Ale Platforma się tym nie przejmuje, bo w Senacie ma większość - pisze "Gazeta Wyborcza".
Projekt jest reakcją na zeszłoroczne burdy w Warszawie 11 listopada. - Apelując do senatorów PO o odrzucenie tej prezydenckiej ustawy, namawiam do polityczno-towarzyskiej niestosowności. Mówimy o regulacji, która ogranicza jedną z podstawowych konstytucyjnych wolności - mówił w Senacie podczas sześciogodzinnej debaty Włodzimierz Cimoszewicz (niezależny). Kazimierz Kutz (niezależny) wyraził się dosadniej: - To jakby pan premier chciał zrobić prezydentowi prezent z naszej wolności. I to jest polityczna istota sporu. Ponieważ projekt zgłosił prezydent, były członek PO, a lobbowała za nim wiceprzewodnicząca PO i prezydentka Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, to Platforma stoi murem za nim.

Projekt krytykują wszyscy. Prawnicy, łącznie z sejmowym i senackim biurem legislacyjnym oraz ekspertami, prokurator generalny, eksperci Biura Instytucji Demokratycznych OBWE - organizacji państw europejskich. I społeczeństwo obywatelskie: 167 organizacji pozarządowych apeluje o odrzucenie projektu.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • r0b0l

  0

  PO=PZPR=PiS

  i nie bawcie sie polaczki w demokracje bo to zabawa dla dorosłych.

 • cillian1

  Oceniono 2 razy -2

  ciekawe kiedy ktoś napisze na głównej.

  "Koniec do wolności wrogich sobie zgromadzeń"!

  Inaczej 70% polaczków nie wie o co chodzi! Myśli, że mają zakaz spotykania się, a zgody może wydać albo urzędnik albo ksiądz. Zależy kto akurat ma wolną chwilkę!

 • mi2sior

  Oceniono 10 razy -2

  niby wszystko ok. Wolność wolnością... Ale powiedzcie mi szczerze czy rozwalenie paru wozów transmisyjnych i poobijanie paru gęb może przynieść jakieś wymierne korzyści w postaci zmiany stanowiska rządu w jakiejkolwiek sprawie? Oni mają gdzieś fakt, ze wy się napier... na ulicach... A tak to przynajmniej trochę kasy w budżecie zostanie, bo nie trzeba będzie bulić milionów na organizację takiego zgromadzenia. Ludzie kształcie się, uczcie języków, realizujcie projekty, pozywajcie do trybunałów jeb..te przepisy, nie oglądajcie telewizji, która napędza patologie w rządzie bo posłowie czuja się jak celebryci, róbcie swoje, nie liczcie na rząd, a przyjdzie czas, że wspólnymi siłami ich wykopiemy i stworzymy fajny kraj!

 • rosfita

  Oceniono 6 razy 4

  Dodam że to także koniec PO i Donaldu Tusku. Po równi pochyłej konczą swoją haniebną karierę.

 • gshegosh81

  Oceniono 7 razy 5

  No to jak naród będzie chciał pojechać wysadzić panów z foteli, to będzie musiał robić to nielegalnie.

 • chrobotek46

  Oceniono 8 razy 4

  Tak to jest, jak ktoś ma nadmiar władzy ! Poczytajcie Orwella, a zrozumiecie istotę władztwa i demokracji.
  Ryży z ekipą jest przykładem orwellowskim !!!!!

 • pan_abrahadabra

  Oceniono 4 razy 0

  POPiSali się...

 • pan_abrahadabra

  Oceniono 6 razy 4

  PO sie kończy tak jak skończył się PiS.

  POPiSali się...

 • odra-1305

  Oceniono 4 razy -2

  GW martwi się, że nie będzie miała okazji pisać o bijatykach i podpaleniach wozów transmisyjnych? żenujące

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje