"Jakiś poseł może odejść, ale i tak będzie 7:1". Mija termin ultimatum PiS dla ziobrystów

27.07.2012 07:14
PO chce by Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro stanęli przed Trybunałem Stanu

PO chce by Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro stanęli przed Trybunałem Stanu (Fot. S3awomir Kaminski / AG)

- Mogę się założyć o dobrego szampana, że nie będzie grupowych powrotów do PiS - stwierdził w rozmowie z portalem Gazeta.pl Patryk Jaki, rzecznik Solidarnej Polski. Dopuszcza przy tym możliwość straty jednego posła, ale wtedy i tak będzie, jak mówi, "7:1 dla nas". Media podają jednak, że uciekinierów z SP będzie co najmniej dwóch.
Dziś mija termin ultimatum Jarosława Kaczyńskiego wobec Solidarnej Polski. Do 27 lipca mogą wrócić do PiS, a jeśli tego nie zrobią, to nie mają co liczyć na miejsca na listach wyborczych partii Kaczyńskiego. Media spekulują, ilu ziobrystów przystanie na propozycję prezesa. Mówi się o dwóch, trzech czy nawet pięciu. Jarosław Kaczyński sugerował, że uciekinierów może być nawet siedmiu.

- Absolutnie nie będzie żadnych grupowych powrotów do PiS. Mogę założyć się o dobrego szampana, że tak nie będzie - zarzeka się jednak Patryk Jaki, rzecznik Solidarnej Polski. Jak dotąd żaden z ważnych polityków SP nie zdecydował się na powrót do PiS. Jednak zbliżający się termin może niektórych polityków do tego zmotywować. W to jednak nie wierzy europoseł Tadeusz Cymański. - Nie spodziewam się niczego takiego. Większość podejmowała decyzję o odejściu z PiS świadomie - stwierdził w rozmowie z nami.

Posłowie ziobrystów dopuszczają jednak możliwość utraty pojedynczych parlamentarzystów. Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk mówi nam wprost, że "nikt nikogo w Solidarnej Polsce nie trzyma". - Przy takiej skali proponowanych politycznych fantów, bo PiS jest w stanie zrobić wszystko, pojedyncze przypadki mogą się zdarzyć - stwierdził Jaki. Podobnie myśli poseł Andrzej Dera: "Wolność i swoboda niech żyją w partii - u nas tak jest. Może się zdarzyć pojedynczy przypadek, tego nie wykluczam".

Jaki dodaje, że nawet utrata jednego posła nie zbilansuje PiS-owi strat z poprzednich miesięcy. Aż siedmiu posłów opuściło Kaczyńskiego, by przejść do Zbigniewa Ziobry. - I tak będzie 7:1 dla nas - mówi.

Wczoraj pojawiła się informacja, że zapewne dwóch posłów Solidarnej Polski odejdzie z klubu: Mariusz-Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że jako trzeci klub może opuścić Jerzy Rębek. Na razie jednak nikt nie potwierdził tych spekulacji. O ich prawdziwości dowiemy się dziś.

Zobacz także
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • takiezlewiesci

  0

  ...co tam glaby PO !!

 • josif47

  Oceniono 3 razy 3

  Kaczor sie moze szczypnac...

 • e-komentarz

  Oceniono 7 razy 7

  Dziś do ciebie przyjść nie mogę,
  Zaraz idę w nocy mrok,
  Nie wyglądaj za mną oknem,
  W mgle utonie próżno wzrok.
  Po cóż ci, kaczorku, wiedzieć,
  Że w Brukseli wolę spać.
  Dłużej tu nie mogę siedzieć,
  Tam pensyjkę wolę brać.

 • rewolucja_wisi_w_powietrzu

  Oceniono 4 razy -2

  To państwo się rozpada, tak jak w XVIII w... Pieniędzy brakuje nawet przy korycie - przykładem afera taśmowa PSL. Jest nadzieja, że któregoś dnia moją Wielkopolskę przyłączą znowu do Brandenburgii. Bo jak mawiała moja Babcia - "Za Nimca był porzundek". I wiece co? Zaczynam rozumieć przyczyny rozbiorów i zastawiający brak oporu ze strony zwykłych obywateli przed oddaniem władzy w obce ręce... Stopień zepsucia elit (to nie jest dobre słowo) politycznych osiągnął chyba apogeum. Ci ludzie nie reprezentują narodu polskiego; nie pracują dla dobra ogółu; oni po prostu chcą się nachapać... Ja i tak się dziwię, że wśród zwykłych obywateli są jeszcze patrioci. Ze mnie z każdą chwilą, z każdą kolejną aferą, z każdym tłustym i fałszywym ryjem w TV, te żałosne resztki poczucia wspólnoty narodowej uchodzą...

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 5 razy 1

  Pachołki i Sługusy.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 6 razy 4

  pomijając całość tego szamba to ci którzy wróca do kaczego to jakiej arcy dziwki,jak ich dzieci spojrzą w oczy kolegom,zero honoru godności i szacunku dla samego siebie jeno parcie na kasę! i pomysleć że ktoś na to gó...o głosował.

 • swawolny_dyzio

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński obieca gruszki na wierzbie a te tłumoki mu uwierzą. A potem znowu zostaną w cieniu wielkiego wizjonera. Tak cy inaczej pis i solidarna wolska to jeden ch...

 • marsyas

  Oceniono 7 razy 3

  "Do 27 lipca mogą wrócić do PiS, a jeśli tego nie zrobią, to nie mają co liczyć na miejsca na listach wyborczych partii Kaczyńskiego. "

  Czy to nie oferta korupcyjna? Gdzie jest CBA? I dlaczego Mariusz Kamiński nie grzmi?

 • rezun-one

  Oceniono 11 razy 9

  Kempa nie m po co wracać, już ma następczynie i to z tyt. profesorskim.
  Kempa i Wróbel przy niej wymiękają. Nawet Jarek nie wyda przy niej głosu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje