Bury: Konferencja Serafina? Tych dyrdymałów nie dało się obejrzeć w całości

25.07.2012 10:16
Władysław Serafin i Jan Bury

Władysław Serafin i Jan Bury (Fot. Wojciech Olkuśnik / Wojciech Surdziel / AG)

- Nic nie zrozumiałem z konferencji prasowej Serafina. Nie oglądałem zresztą całości, bo tego się nie dało oglądać w całości - mówił w programie "Graffiti" o poniedziałkowej konferencji Władysława Serafina szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury. - To jest przykre i nieprzyzwoite - dodał, odnosząc się do wymijających wypowiedzi działacza Stronnictwa na temat tzw. afery taśmowej.
W poniedziałek Władysław Serafin zwołał konferencję prasową, na której próbował wyjaśnić swoją rolę w tzw. aferze taśmowej. Działacza PSL podejrzewa się o to, że stał za nagraniem, na którym były szef ARR Władysław Łukasik opowiada o licznych machlojkach działaczy Stronnictwa.

"To jest przykre i nieprzyzwoite"

- Nic nie zrozumiałem z konferencji prasowej Serafina - oświadczył na antenie Polsat News Jan Bury. Przewodniczący klubu PSL mówił, że całości nie był w stanie obejrzeć. - Przykro jest, że ktoś, kto jest szefem organizacji społecznej, zawodowej, organizuje takie konferencje i opowiada takie dyrdymały. Bo jest to przykre i nieprzyzwoite - podsumowywał polityk.

Bury podkreślał, że Stronnictwo wnioski z afery taśmowej wyciąga już od tygodnia. Jednocześnie jednak zaapelował, by przestać mówić o "taśmach PSL", bo nagranie z Serafinem i Łukasikiem w rolach głównych z partią nie miało rzekomo nic wspólnego. Próbował też umniejszać aferę w Agencji Rynku Rolnego, przypominając, że NIK do tej pory nie skierowała sprawy do prokuratury - choć mogła dawno to zrobić.

- Jeśli miało miejsce nadużycie prawa w tej spółce, w nadzorze właścicielskim w ARR, to trzeba to wszystko wyjaśnić do końca, a osoby odpowiedzialne muszą być ukarane - dodał w "Graffiti" działacz PSL.PSL oplata kraj siecią wpływów

Tymczasem od momentu ujawnienia "taśm PSL" w mediach pojawiają się coraz to nowe informacje na temat tego, jak Stronnictwo notorycznie obsadza stołki państwowe swoimi działaczami. "Wyborcza" ostatnio opisała, że księstwo PSL to przede wszystkim stanowiska podległe Ministerstwom Rolnictwa i Gospodarki.

Żona samego Burego, Urszula Rogóż-Bury, na co dzień pracuje jako kierowniczka w rzeszowskim oddziale Agencji Rynku Rolnego. Ponadto ostatni "Newsweek" opisał siatkę wpływów szefa klubu PSL w strategicznych należących do skarbu państwa firmach, w tym przede wszystkim w elektrowni w Kozienicach, która jest największym w Polsce zakładem opalanym węglem kamiennym, który wytwarza 8 proc. energii elektrycznej w kraju.

W elektrowni od lat pierwsze skrzypce ma grać trzech zaufanych ludzi Burego, który w ostatnich dniach zrezygnował z pełnienia funkcji wiceministra skarbu - ci ludzie to Krzysztof Zborowski, Stanisław Potyra, Cezary Pietrzak. W elektrowni pali się - zgodnie w wymogami UE - biomasą, której jedynym dostawcą jest Tarnawa. Jej właścicielem z kolei jest Zenon Daniłowski, dawny wiceszef Związku Młodzieży Wiejskiej oraz wieloletni przyjaciel i partner biznesowy Burego. Jak wylicza "Newsweek", panowie zakładali wspólnie rozległą siatkę spółek: Agro-Technika, Agro-Technika Leasing, Grupa Inwestycyjna Agro, Polskie Smaki, Makarony Polskie. Dziś w radzie nadzorczej tej ostatniej zasiada żona polityka PSL.

Zobacz także
Komentarze (95)
Zaloguj się
 • atosatos1

  0

  PSL to pijawki, ktore wszędzie znajdują sposoby do największego ''dojenia" z dużych pieniędzy państwa polskiego (poprzez stanowiska w samorządach, spółkach, fundacjach itp.)

 • filthpurger

  Oceniono 5 razy 5

  co dalej tusk????
  masz jakis koncept jak z tego wyjsc???
  twoja polityka malych kroczkow aby do przodu i nie naruszac ukladu, doprowadzila do sytuacji ktorej juz sam nie kontrolujesz. Pozwoliles na jedno wielkie bagno przez swoja miekkosc i jakos to bedzie.
  Daj miejsce innym bo tu trzeba poteznej miotly zeby posprzatac po twoim balaganie

 • maryla5-3-2

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Bury, niech pan nie dolewa oliwy do ognia swoimi bzdurnymi tlumaczeniami. Jest pan "umoczony" tak samo, jak ten o ktorym pan sie wypowiada.

 • emerytowany73

  Oceniono 17 razy 1

  Mamy już dwóch wydarzonych prezesów o których głośno pierwszy to Kaczyński drugi to Serafin.Różni ich tylko wzrost.

 • drifter912

  Oceniono 11 razy 11

  LUDZIE zróbmy z tymi darmozjadami porządek. Idżmy na przyszłe wybory na kartach do głosowania napiszmy co o nich o politykach myślimy i wrzućmy je do urn, karta będzie nie ważna ale nasz GŁOS tak! Szkoda, że to dopiero za trzy lata.

 • naw18

  Oceniono 6 razy 6

  Wart Pac pałaca a pałac Paca. Żrą się w tej wsiowej (bo nie wiejskiej) partii jak wściekłe psy. Jeden na drugiego ma haka.Wsiowa ta cala Polska. Komuna wyraźnie nie wyszła nam na zdrowie - cale g.. wyplynęło na wierzch. Kolejny przyklad entropii spolecznej

 • gregoson

  Oceniono 6 razy 6

  A media obudziły się nagle jak śpiący rycerze pod Giewontem. Do momentu ujawnienia nagranego W STYCZNIU filmiku nikt nie wiedział o tym, że w spółkach skarbu państwa i agencji rynku rolnego siedzi same kolesiostwo i rodziny polityków z PSL ? Pewnie niedługo się okaże, że i PO też ma swoje rodzinne państwowe firmy. Tak jak wszystkie postokrągłostołowe partie. I też będzie zdziwienie wielkie ?
  Od czego wy dziennikarze jesteście ? Od przepisywania proroctw na temat ajfona fajw ? Od Grycanek i innych celebrytów ? Musiał wam Serafin filmik podrzucić żeby się oczęta otwarły na to co gumofilce wyprawiają z zawłaszczaniem państwowych stanowisk i pieniędzy ?
  Wydawało mi się, że Lepper i jego ekipa to mało rozumni ludzie ale Serafin zawstydził samoobronę tymi głupotami jakie wygadywał. Ludzie, jak to jest , że taki tłuk pancerny był kiedyś w Parlamencie, a teraz ma synekurkę w Kółkach Rolniczych ? Jest odważny, który się przyzna, że głosował kiedykolwiek na tego ......... (nie, nie napiszę bo za wulgaryzmy mnie zbanują.)

 • drifter912

  Oceniono 3 razy 3

  Na konferencji prasowej na temat nagrań,które" nagrywała kamera a nie pan Serafin" można dowiedzieć się, że on sam jest inteligentny, mądry, uczciwy, pracowity i dzięki niemu rolnicy mogą żyć dostatnio,że nawet wiejskie kobiety są piękne, że jest wiele zespołów, itd. No ale z tą uczciwością to przesadził chyba , że inaczej rozumie słowo tak jak "nagrywanie".

 • queserasera

  Oceniono 1 raz 1

  I tak to przygania motyka gracy:
  ttp://www.polskatimes.pl/artykul/410983,wiceminister-bury-zlamal-ustawe-antykorupcyjna-premier,id,t.html
  www.wykop.pl/ramka/836189/gruba-afera-z-aktualnym-poslem-na-sejm-jan-bury-ciekawe-materialy-dowodowe/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje