Gadomski o nepotyzmie w sektorze publicznym: Agencja Pracy PO-PSL. Już nas to nie oburza

"Dlaczego partie, zwłaszcza te, które aktualnie rządzą, stają się agencjami zatrudnienia?" - pyta dziś w komentarzu dla "Gazety Wyborczej" Witold Gadomski. Na zadane przez siebie pytanie odpowiada: "Ponieważ przestaliśmy się oburzać". I zaraz dodaje: "Mnie to oburza. Wolałbym, by fachowców do dzielenia pieniędzy publicznych nie rekrutowała Agencja Pracy PO-PSL".
"Dlaczego trwa proceder żerowania polityków na majątku państwowym?" - pyta dziś w "Wyborczej" Gadomski. "Ponieważ do tego przywykliśmy... Mówimy z uśmiechem - wszyscy tak robią, po co się oburzać". Tymczasem, jak pisze publicysta, powody do oburzenia są. I dlatego w ramach protestu opublikował listę kilkudziesięciu działaczy PO, w tym radnych partii i ich małżonków, którzy znaleźli pracę w Mazowieckim Ośrodku Wdrażania Programów Unijnych.

Za tę publikację skrytykowali go inni dziennikarze, w tym m.in. Janina Paradowska. "Nie, pani Janino, to informacja, którą mają prawo znać tysiące młodych ludzi, którzy bezskutecznie szukają pracy, lub pracujących za 1 tys. zł na umowę-zlecenie" - protestuje Gadomski.

A dalej wyjaśnia, dlaczego problemem warto się zająć. Jedna z działaczek PO, która w Ośrodku pracuje, tłumaczyła w rozmowie z publicystą, że ma wystarczające kompetencje, ale bez legitymacji partyjnej nigdy nie zostałaby zatrudniona. "U nas nic się nie dzieje bez woli marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika (PSL)" - powiedziała Gadomskiemu. Z oburzeniem miała mu też wytknąć, że na swojej liście pominął nominatów PSL - w Ośrodku ma być ich jeszcze więcej niż działaczy Platformy.

Cały komentarz Witolda Gadomskiego czytaj TUTAJ >>

Zobacz także
 • Szczególny gen nepotyzmu w PO? "Nie. Ale od nich oczekiwaliśmy więcej"
 • Artur Balazs Balazs: Ujawnię nepotyzm w kilku ważnych instytucjach
 • Stanisław Kalemba Kulisy wyboru Kalemby. W PSL "zdołowani" , a na spotkaniu było "ponuro"
Komentarze (335)
Gadomski o nepotyzmie w sektorze publicznym: Agencja Pracy PO-PSL. Już nas to nie oburza
Zaloguj się
 • cics

  Oceniono 244 razy 236

  Oburza to pana ? A dlaczego o tym oburzeniu mediów wcześniej niewiele wiedzielismy. Mnie też oburza, ale ja jestem nikim - jednym z milionów obywateli z minimalnym zasięgiem oddziaływania. Pan jest dziennikarzem, 'czwartą władzą'. Może Pan więcej .To co pan powie ma zasięg ogólnokrajowy.
  Ja swoje oburzenie mógłbym wyrazić raz na 4 lata, ale wtedy dostaję parę kartek wyglądających jak wyrwane z ksiązki telefonicznej. Nazwiska, o których nawet po dokładnym szukaniu w internecie nie mogę się wiele dowiedzieć - który z nich społecznikiem z powołania, kto młodym specjalistą, a kto szemranym biznesmanem lub etatowym członkiem 20 rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Co wy, dziennikarze robicie dla nas obywateli abyśmy mogli wiedzieć na kogo głosujemy . Zero informacji, tylko co drugi dzień sondaż ze słupkami, za każdym razem innymi. Proszę spojrzeć w lustro i zastanowić się, czy czwarta władza robi wszystko co mogłaby abyśmy mogli oczyścić polskie życie publicznie. Czy może chociaż robi cokolwiek w tym kierunku. A może po prostu jesteście zadowoleni z tego co macie i cieszycie się ,że jest bagno. Bagno jest ciekawsze, nagłowki mogą być bardziej krzykliwe, praca dziennikarska łatwiejsza, a jeszcze na boku da się coś ukręcić.
  Oczywiscie, nie jest to ocena tego, co pan robi osobiście ale całej polskiej 'czwartej władzy' . Ale myślę, że jeśli dziennikarz nie zadaje sobie regularnie takich pytań, to nie zasługuje na to by nazywać się dziennikarzem.

 • i-tyle

  Oceniono 53 razy 45

  "Za tę publikację skrytykowali go inni dziennikarze, w tym m.in. Janina Paradowska"

  no tego nie wiedziałem. Brawooo!!!! Pani Janino, brawo!

  Ręce opadają.

 • jerjar

  Oceniono 44 razy 44

  "Nie, pani Janino, to informacja, którą mają prawo znać tysiące młodych ludzi, którzy bezskutecznie szukają pracy, lub pracujących za 1 tys. zł na umowę-zlecenie"

  Właśnie. Marzy mi się na jesieni demonstracja (ponadpartyjna, bo wszystkie partie są umoczone) pod hasłami np.

  ODZYSKAĆ PAŃSTWO,
  PRACA DLA WSZYSTKICH, NIE DLA SWOICH,
  SZWAGROWI JUŻ DZIĘKUJEMY,
  NIE JESTEŚCIE WŁAŚCICIELAMI PUBLICZNYCH PIENIĘDZY

  Tak mi się tylko marzy...

 • rosfita

  Oceniono 42 razy 36

  MAm sie polozyć w drzwiach jakiejś spólk albo pokoju premiera czy tez dokonac w proteście samospalenia? Pytam tak na wszelki wypadek bo nie wiem jak wyrazić oburzenie tym bardziej że dziennikarze przez 5 lat jakos nie wykazywali oburzenia za to pochwal balwohwalczych Tuskowi nie sczedzili.

 • rosfita

  Oceniono 47 razy 33

  Brawo dla Gadomskiego. Paradowska reżimowa dziennikareczka od lat piszaca swoj belkot na zasadzie napisze ale tak aby nie urazic za mocno moznowladcow bo jeszce mi kuku zrobią a premier skresli z listy zaprzyjaźnionych 5-ciu dopuszcanych do jasnie pana na tetate i herbatkę oraz pogawedki o dyrdymaalch niech lepiej się zamknie bo jest niestrawna. PAnie Gadomski niech pan drąży. Myśle, ze ma pan bardzo duzo informacji z innych spólek i jednostek. Niech Pan to publikuje codziennie niech ludzie przejrza na oczy co wyprawia Tusk i PO.

 • 1966jerry

  Oceniono 37 razy 31

  pan Gadomski bardzo delikatnie określa to,co wyprawiają z kasą podatnika jebane knury przy korycie z ul. Wiejskiej w Warszawie .,takiego złodziejstwa nie było nawet za komuny - oni to robili łyżeczką ,natomiast te tuskowe sku...syny chochlą jebią każdego dnia niewyobrażalną kasę .,Schetyna niech sobie w dupe wsadzi teksty typu,że są odpowiednie służby w państwie,które to kontrolują i złodziei zajebanych karzą.,raczka raczkę myje i złodzieje mają się dobrze ,można im wskoczyć na h... ,bo to klika wyrafinowanych pie...nych kombinatorów którzy wiedzą,gdzie stoją konfiturki .,ale do czasu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wnet ulica was wyprostuje gnoje zajebane !!!!!!!!!!!!!!!!!!! z komuną sobie poradziliśmy z wami buce też - będziecie qrwa kwiczeć z bólu !!!!!

 • jogar

  Oceniono 33 razy 27

  Dodam jeszcze, że mnie juz nawet nie przeszkadza to, że oni po znajomości tą pracę bo tak będzie zawsze obojętnie jaka partia będzie rządziła. Ok ale te pieniądze, ich wielkość niewyobrazalna dla zwykłego człowieka, tworzenie stanowisk dla rodziny i przede wszystkim zbędność tych urzędów- to już jest tragedia.

 • maniakon

  Oceniono 24 razy 22

  my po prostu jestesmy krajem 3 swiata, mentalnosc PRL bis jest wszedzie, narod niewolnikow i mafia polityczna tyle mamy po ponad 20 latach 'demokracji'

 • royal_pl

  Oceniono 26 razy 22

  Socjalizm to system, który bohatersko rozwiązuje problemy nie znane w żadnym systemie, jak mawiał Kisiel. Wystarczy polikwidować te wszystkie Agencje i Spółki państwowe, których jedynym celem jest generowanie miejsc pracy dla członków rodzin i znajomych kolejnych ekip rządzących. Do tego warto byłoby ograniczyć biurokrację i związane z nim zatrudnienie urzędasów o powiedzmy 80% czyli z 600 do 120 tysięcy, a tak zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na obniżkę podatków dla obywateli i badania naukowo-techniczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje