Trzy kolejne aresztowania po projekcjach filmu o Batmanie. Holmes znajduje naśladowców?

Przynajmniej trzej mężczyźni zostali aresztowani za rzucanie gróźb w trakcie lub po seansie najnowszego filmu o Batmanie. Incydenty tylko zwiększyły niepokój amerykańskich widzów, którzy nadal żyją tragedią, do której doszło podczas premiery ?Mroczny rycerz powstaje? w kinie w Denver.
Timothy Courtois z Maine został aresztowany dzień po tym, gdy zobaczył najnowszą część przygód Człowieka Nietoperza. Policja zatrzymała mężczyznę za przekroczenie prędkości i w trakcie przeszukiwania jego samochodu znalazła cztery pistolety, amunicję i wycinki prasowe na temat strzelaniny w Aurorze. Mężczyzna oznajmił, że dzień wcześniej był na filmie Christophera Nolana, a teraz jedzie właśnie zabić swojego szefa.

"Nie wiadomo, jakie były intencje"

W mieszkaniu Courtoisa znaleziono jeszcze więcej broni i amunicji - w tym m.in. karabin maszynowy. Policja na razie nie zdołała potwierdzić, że istotnie widział on film. - Ale na razie musimy wierzyć mu na słowo. To wszystko jest dość przerażające - przyznał Kevin Donovan z policji.

- Nie wiemy, jakie były jego intencje - dodał Steve McCausland, rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego. - Na podstawie arsenału, który u niego skonfiskowaliśmy, postanowiliśmy poprosić FBI i ATF o pomoc w śledztwie - wyjaśnił.

"Czy ktoś ma pistolet?"

Kolejnego aresztowania dokonano tego samego dnia, ale w Południowej Kalifornii. Jeden z widzów, który udał się na film "Mroczny rycerz powstaje", zaczął grozić obsłudze kina, kiedy projekcja zaczęła się opóźniać. 52-letni Clark Tabor z Norwalk miał w pewnym momencie zacząć krzyczeć: "Powinienem postąpić tak samo jak ten w Colorado! Czy ktoś ma pistolet?".

Jeden ze strażników dostrzegł, że siedzący w drugim rzędzie Tabor trzyma na kolanach mały pakunek. Zawiadomiona policja jednak nie znalazła przy nim żadnej broni.

Do jeszcze innego incydentu doszło w Arizonie. William Borboa wywołał masową panikę w kinie w Sierra Visa, gdy pijany zaczął rzucać groźby. Kiedy zawiadomiona policja próbowała spacyfikować 27-latka, blisko 50 osób uciekło w panice z sali kinowej. Jak się okazało, w plecaku, który mężczyzna przyniósł na seans, znajdowała się tylko pusta butelka po alkoholu.

Holmesowi grozi kara śmierci

W strzelaninie, do której doszło w piątek w Aurorze w Kolorado podczas premierowego pokazu najnowszego filmu o Batmanie, zginęło 12 osób, a 58 odniosło obrażenia.

24-letni napastnik James Holmes od piątku przebywa w pojedynczej celi więzienia pod Denver. Wciąż nie wiadomo, jakimi motywami się kierował. Grozi mu kara śmierci, która w stanie Kolorado jest wykonywana przez wstrzyknięcie trucizny. Od 1976 roku odbyła się tylko jedna egzekucja.

Więcej o:
Komentarze (39)
Trzy kolejne aresztowania po projekcjach filmu o Batmanie. Holmes znajduje naśladowców?
Zaloguj się
 • mok999

  Oceniono 14 razy 14

  I dziwić się, że wszyscy z netu ściągają? Bezpieczniej w domu obejrzeć, ze strzelbą pod kanapą

 • lulu_confabulu

  Oceniono 15 razy 13

  W stanach to normalka, każdy wariat znajdzie tam tabuny naśladowców, a media cięgiem to wałkują.

 • dyfly

  Oceniono 16 razy 12

  Kur$% jak to jest że w USA od razu znamy imię, nazwisko i wizerunek przestępcy (nawet jeszcze nie skazanego !) a w Polsce w 99% przypadków takie informacje nie są publikowane nawet po skazaniu gnoja prawomocnym wyrokiem ?

 • malwina17

  Oceniono 16 razy 12

  Czemu sie dziwia, ze mial w domu bron, skoro w usa to legalne?
  Mial kase i ochote, to sobie kupowal.

 • kabareciar

  Oceniono 9 razy 7

  Coraz więcej wariatów i psycholi na świecie. Także w naszym polskim grajdole. Przyszłość to psychiatria. Tylko kto będzie weryfikował zdrowie psychiczne psychiatrów?

 • henrykkreuz

  Oceniono 12 razy 6

  Wkrótce zrodzi się setki tysięcy Jockerów. Tak bowiem działają PRAWA WSZECHŚWIATA które tworzą rzeczywistość na naszym planie zdarzeń. Jest akcja jest i reakcja na tę akcję. USA utopi się we własnej krwi za sprawą własnego zła.

 • gazetaplum

  Oceniono 9 razy 5

  Adrenalina.
  Uzależnieni potrzebują coraz wyższych dawek. Kino już im nie wystarcza. Prawdziwe emocje są w życiu.
  Połowie miesza się fikcja z realem.
  Sporty ekstremalne, również bungee są przykładem rozchwiania równowagi psychicznej, a są promowane, zezwala się na nie itd.
  Generałowie marzą o wojnie, bo po to szli do wojska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX