Dożywocie dla mordercy rodziny Jennifer Hudson

24.07.2012 22:44
William Balfour

William Balfour (Fot. HANDOUT Reuters)

Zabójca matki, brata i siostrzeńca piosenkarki Jennifer Hudson został skazany na dożywocie. Wyrok w sprawie morderstwa sprzed czterech lat wydał sąd w Chicago. 31-letni William Balfour został w maju uznany za winnego potrójnego morderstwa.
Były mąż Julii Hudson, siostry piosenkarki, 24 października 2008 roku zastrzelił matkę Jennifer Hudson, 57-letnią Darnell Donerson, oraz 29-letniego Jasona Hudsona, brata gwiazdy, w ich domu na południu Chicago. Trzy dni później policja odkryła w porzuconym samochodzie zwłoki siedmioletniego Juliana Kinga, siostrzeńca Jennifer Hudson. Dziecko zginęło od strzałów w głowę.

"Ma Pan serce jak polarna noc. Pańska dusza jest tak mroczna jak przestrzeń kosmiczna" - powiedział sędzia Charles Patrick Burns przed odczytaniem wyroku.

W czasie trwającego 11 dni procesu oskarżenie starało się wykazać, że do zabójstwa doszło pod wpływem zazdrości. Z zeznań świadków wynikało, że William Balfour wielokrotnie groził żonie, z którą był w tym czasie w separacji, że zamorduje jej najbliższych, jeśli ta będzie chciała od niego odejść.

Sędzia Burns wymierzył Balfourowi potrójny wyrok dożywocia za zamordowanie każdej z ofiar oraz 120 lat pozbawienia wolności za napad na dom rodziny Hudsonów i porwanie dziecka. Skazany nie będzie miał możliwości wcześniejszego zwolnienia. Sędzia odrzucił także wniosek obrony Balfoura o ponowny proces. Uzasadniając wyrok, sędzia mówił o drastycznym wymiarze zbrodni. Balfour nie przyznał się do winy.

Pochodząca z Chicago Jennifer Hudson była obecna na sali sądowej podczas odczytywania wyroku. Piosenkarka i aktorka, nagrodzona Oscarem i Złotym Globem za drugoplanową rolę w filmie "Dreamgirls", była pierwszym świadkiem oskarżenia powołanym w trakcie trwania procesu. Hudson urodziła się i wychowała w biednej i dotkniętej przestępczością dzielnicy Engelwood na południu Chicago.

Zobacz także
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • pawelmol1976

  Oceniono 2 razy 2

  dobry wyrok , u Nas dostałby 25 :(

 • sroka777

  Oceniono 14 razy 10

  Nie rozumiem o co wam chodzi. Co za różnica czy murzyn, czy biały. Człowiek zabił innego człowieka (nawet nie jednego). Dlatego należy mu się kara. A to, że ciemnoskóry to już inna historia.

 • lulu_confabulu

  Oceniono 13 razy -1

  I co?, GW nie boi się posądzenia o rasizm?, a nie, bo to oni wydają wyroki kto jest rasistą i antysemitą a kto nie...

 • losiu4

  Oceniono 17 razy -5

  Murzyn? Pardon, Afroamerykanin? Przecież to niemozliwe. Na pewno jakiś rasistwoski spisek. Wybiórcza, proszę usunąc to kłamliwe zdjęcie i dac coś politpoprawnego

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kingstonny

  Oceniono 20 razy 16

  Ach ta okrutna i krancowo chamska Hameryka. Pokazali buzie i podali nazwisko biednego mordercy. W Polsce, kraju gdzie nawet najstraszniejszy morderca ma swiete prawo do anonimowosci, taki ochydny przypadek szargania czyims imieniem by sie NIGDY nie wydarzyl. Ach ta Hameryka, chamstwo i prostactwo.

 • ulves

  Oceniono 18 razy 10

  Ja uważam, że śmieci powinny być utylizowane, a nie składowane. Zwłaszcza te szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi.

 • gazetaplum

  Oceniono 4 razy 0

  A co z resztą jego rodziny.?
  Czy nie powinna przejść badań profilaktycznych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje