Syria: wojsko zaatakowało ludzi zbierających się w meczecie. Ofiary

24.07.2012 22:20
Demonstracja antyreżimowa w Hamie

Demonstracja antyreżimowa w Hamie (Fot. HANDOUT REUTERS)

Syryjskie siły rządowe zabiły mniej więcej 30 wiernych, którzy zbierali się na wieczorne modły w meczecie z okazji ramadanu w wiosce w pobliżu miasta Hama
- Wojsko i członkowie milicji lojalnej wobec prezydenta Baszara el-Asada zaczęli strzelać z broni automatycznej do wiernych, gdy wchodzili do meczetu - powiedział jeden z działaczy opozycji Dżamil al-Hamwi.

- Potwierdziliśmy nazwiska 15 ofiar śmiertelnych, tyle samo ciał znajduje się jeszcze na ulicy - powiedział Hamwi, który ze względów bezpieczeństwa występuje pod zmienionym nazwiskiem.

Zobacz także
Komentarze (64)
Zaloguj się
 • miki2012

  0

  konflikty.wp.pl/kat,127354,title,Szokujaca-prawda-o-konflikcie-w-Syrii-tam-nie-chodzi-o-wolnosc-i-demokracje,wid,14744249,wiadomosc.html

 • lulu_confabulu

  Oceniono 4 razy 0

  Syryjska telewizja pokazała ciała 50 najemników, zabitych przez wojsko w Damaszku.

 • vikaromaniuta

  Oceniono 12 razy 4

  "Wczoraj telewizja syryjska zademonstrowała fotografie zabitych w damasceńskiej dzielnicy Kabun terrorystów z Egiptu i Jordanii. Zgodnie ze znalezionymi dokumentami są to obywatele Egiptu: Abu Addasuki, Masaad Basal, Jaser Abdel-Razzak, Kamel Ibrahim a także poddani Królestwa Jordanii: Fares Faleh Al.-Jazzi, Usama Abdel-Kader Ahmad, Ahmad Abdalla Ad-Dahabi. Wcześniej telewizja syryjska pokazywała trupy najemników z Tunezji i Libii i znalezione przy nich dowody osobiste udowadniające, że w szeregi zbrojnych band dokonujących zbrodni przeciw narodowi syryjskiemu, przy współdziałaniu Turcji i Jordanii przenika dużo zagranicznych zbrojnych najemników. Należy przypomnieć, że brytyjski „Times” także potwierdził, że tak zwani „syryjscy powstańcy” to w istocie najemnicy, których finansują i zaopatrują państwa zachodnie i przerzucają ich na terytorium Syrii dla dalszej destabilizacji sytuacji w kraju. "

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 9 razy -1

  drobna literówka...
  .
  to nie wojsko zaatakowało tych ludzi tylko rebelianci.

 • lulu_confabulu

  Oceniono 9 razy 3

  Tylko żeście nie dopisali że ci cywile mieli karabiny maszynowe, granatniki i moździerze, brakowało im tylko czołgów, chociaż mają kilka zdobycznych.

 • asocjacja_w

  Oceniono 13 razy 3

  Przecież trzej Eskimosi z pejsami (Sarkozy, Clinton I Cameron) i jeden namówiony przez nich makaroniarz (Berlusconi) , nie zrobili nic innego tylko rozpętali krwawą rzeź domową w Libii która trwa do dziś ! I tylko pisać już o tym zakazano ! Trwa bratobójcza wojna domowa w Afganistanie , trwa bratobójcza wojna w Iraku , trwa bratobójcza wojna w Syrii więc jak kazali tuba propagandowa dwoi się i troi choć nikt w to nie wierzy !

 • canabissativa

  Oceniono 6 razy 6

  tia, jasne

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 11 razy 9

  Akurat, już wierzę...

 • 0gt

  Oceniono 13 razy 11

  wyborcza.pl/1,86117,12155516,Obiektywizm_mediow_polegl_na_wojnie_w_Syrii.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje