Chroniony przez państwo świadek koronny jest poszukiwany. Wyłudził od naiwnych kilka milionów

25.07.2012 06:00
Antyterroryści podczas przesłuchania świadka koronnego w Łodzi

Antyterroryści podczas przesłuchania świadka koronnego w Łodzi (Fot. Tomasz Stańczak / AG)

Jeden z pierwszych polskich świadków koronnych, korzystając z nowej tożsamości, naciąga ludzi na pieniądze. Jest poszukiwany listem gończymi i jednocześnie chroniony przez policję - podaje "Gazeta Wyborcza".
Ryszard K. to Marek B., ps. "Rudy", jeden z pierwszych polskich świadków koronnych. Od końca lat 90. do dzisiaj zeznaje w słynnej sprawie gangu - łódzkiej "ośmiornicy".

Od 12 lat, pod nową tożsamością i korzystając z ochrony państwa, występuje jako biznesmen. Jego obecna branża to parkingi przyszpitalne. Według najostrożniejszych obliczeń oszukał co najmniej 26 osób i firm na kilka milionów złotych - czytamy w "Gazecie".

Jak wpadł? Zostawił w mieszkaniu swojej ostatniej ofiary marynarki z trzema pendrive'ami. Ofiara to jednocześnie partnerka Ryszarda S., która pożyczyła mu 100 tys. zł i w zamian została przedstawicielem regionalnym firmy, która miała stanąć do przetargu na parking przy lokalnym szpitalu. Gdy mężczyzna zniknął, okazało się, że firma nie przystąpiła do żadnego przetargu. Kobieta przeszukała pozostawione przez S. rzeczy: na pendrive'ach był wykaz osób, z którymi oszust robił interesy.

Kogo i na ile naciągnął Ryszard S.? Czytaj w ''Gazecie Wyborczej''.

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  Wydrukować zdjęcie i koniec zabawy .
  Dlatego właśnie Gowin chce troszkę skrócić smycz dla prokuratorów.

 • artur737

  Oceniono 1 raz 1

  Ma racje, w Polsce swiadek koronny ma immunitet tak samo jak posel. Albo lepiej, bo u posla jest to ograniczone kadencja a u swiadka bezterminowo.

 • andres1167

  Oceniono 6 razy -4

  W porownaniu jakie miliony ktadna w polskim rzadzie panowie poslowie i to na pelnym legalu to,to co ten facet od parkingow sobie wziol to drobne na ruchy,i nad czym tu lametowac w polsce wszyscy kradna niezaleznie od rangi i przynaleznosci i niech mi jakies bydle powie ze to nieprawda.

 • takorijama

  Oceniono 3 razy -1

  Moze i facet jest glabem, ale przynajmniej bogatym... przynajmniej dopoki jest na wolnosci ;]

 • legrange

  Oceniono 11 razy 7

  Instytucja świadka koronnego w Polsce to niewyobrażalne szambo służące prokuratorom do maltretowania i skazywania niewinnych ludzi. Świadek koronny (bandzior) w rękach wielu prokuratorów to jak brzytwa w ręku małpy. Należy to zlikwidować bo na naprawę w polskiej kulturze prawnej nie ma co liczyć.

 • giezeta35

  Oceniono 4 razy 4

  Ale JAJA !!! Tylko tyle przyszło mi na myśl po przeczytaniu artykułu. I posmutniałam: jeszcze jeden gwóźdź do trumny.

 • oelefante

  Oceniono 9 razy 5

  Phi.... kilka milionów? Chronieni przez państwo oszuści zasiadający w Sejmie, Senacie, rządzie, spółkach skarbu państwa, ministerstwach, agencjach rządowych oraz ich rodziny i znajomi okradają nas na miliardy. Przy nich ten Ryszard czy Marek to święty człowiek.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 20 razy 20

  zastanawiam się czy istnieje jakiś kraj w którym prokuratorzy są tak nieudolni jak w Polsce? a może nie są nieudolni tylko usłużni np mamonie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje