Indie oburzone programem Oprah. "Wciąż jedzą rękami"

Hindusi oburzają się programem Oprah Winfrey nagranym o ich kraju. Według indyjskich mediów "Nowy Rozdział Oprah: Indie" jest pełen stereotypów.
"Krótkowzroczny, ignorancki, nietaktowny" - tak program Oprah Winfrey zrealizowany w Indiach określiły tamtejsze media. Według nich był nie tylko "źle zrealizowany i wyreżyserowany", ale i pokazał Indie w krzywym zwierciadle.

Oprah na początku programu odwiedziła biedną rodzinę z Mumbaju. Od razu rozczulała się nad ich "tragicznym życiem". Zapytała dzieci gospodarzy, "jak mogą żyć w tak małym mieszkaniu i czy nie czują się stłoczeni". Dziwiła się, jak w skromnych meblach udaje się im pomieścić wszystkie ubrania. Jednocześnie kamera nie pokazała m.in. wielkiego telewizora LCD, który był oznaką, że rodzina nie jest wcale taka uboga.

Potem celebrytka pojechała do domu bogatych Hindusów, którzy podobnie jak poprzednia, biedna rodzina starali się, jak najlepiej ugościć Oprah. Po tym, jak podano jej jedzenie, skomentowała to stwierdzeniem: "Słyszałam, że niektórzy ludzie w Indiach wciąż jedzą rękami".

To stwierdzenie najbardziej oburzyło Hindusów. "Może Oprah nie zdaje sobie sprawy, że jesteśmy dumni, gdy kogoś gościmy. Jakby wiedziała, to być może nie byłaby taki złym gościem" - napisał komentator "Dailybhaskar". Z kolei "Firstpost Bollywood" stwierdziła: "Nie wiem, jakimi sztućcami Amerykanie jedzą hot dogi czy pizzę, ale być może Oprah już takie wymyśliła".

Program "Oprah's Next Chapter: India" w USA został wyemitowany w kwietniu. W Indiach dopiero w tym miesiącu

Więcej o:
Komentarze (127)
Indie oburzone programem Oprah. "Wciąż jedzą rękami"
Zaloguj się
 • blski

  Oceniono 36 razy 34

  Gdyby wydano "Poradnik Amerykanskiej Etykiety" to bylaby to najkrotsza ksiazeczka swiata.

 • dreamdre

  Oceniono 41 razy 31

  No właśnie - czym jedzą Amerykanie hot-doga czy inny niezdrowy, tłusty szajs? Nie rękami ?

 • walonki_putina

  Oceniono 39 razy 25

  @literyicyfry123

  "Oj śmierdzą. Proponuję wejść do windy z jakimś jak będzie okazja. Naprawdę - gorzej niż w polskim autobusie, zapewniam. "

  Wchodziłem, nie raz, z Murzynami Hindusami i kim tylko.
  I nie przypominam sobie takich palanctw jakie ty głosisz.
  Nie mam nic z węchem bo niemytego kloszarda lub kogoś kto właśnie czyścił kible
  wyczuwam od razu, podobnie jak inne oznaki czyjegoś niedomycia, nawet nie na nich
  tylko na tym z czym mieli kontakt.

  Ale wiem jedno: Z tego co pamiętam, to o tym "śmierdzeniu" innych ras najglośniej zawsze bełkotały
  niedorozwinięte matoły, patentowani agresywni rasiści, sami nie zawsze luksusowo zadbani.
  Jest jeszcze inna ich fobia - zawsze w kontekst innych ras włączają ich wysoką rozrodczość -
  czasem tylko domniemaną.
  Może oni mają jakieś atawizm i "wyczuwają" obcego, tak jak psy, albo bohaterowie "Walki o Ogień"?

 • majuufes

  Oceniono 51 razy 23

  Pradziadek na obiad wpieprzał klienta z sąsiedniego plemienia , albo sam był wpieprzany przez lwa, dziadek popylał na platacji bawełny, a tutaj paniusi brakuje noża i widelca.
  Nooooo , ale ona jest hamerykańska milonerka, to już elementów kultury i tradycji innych narodów znać nie musi. Tylko po cholere im d... zawraca?

 • ksobier

  Oceniono 19 razy 17

  Fakt, ze glupawe to, ale... np w sasiadujacym Bangladeszu, ktory rozni sie od Indii tylko tym, ze zamieszkuja go muzulmanie a nie Hinuisci, ludzie uwazaja, ze jedzenie reka oznacza, ze nasze rece sa czyste (szczegolnie w kontekscie religijnym). Nie zmienia to faktu, ze jest to kraj o jednej z najwyzszej umieralnosci dzieci, spowodowanej.... zakazeniami pokarmowymi.

 • macius261

  Oceniono 30 razy 16

  Ależ ona ma rację - hindusi to straszni syfiarze. Kto był to wie

 • fctheduck

  Oceniono 29 razy 13

  Kamera nie pokazała telewizora LCD. Ho, ho, to zupełnie jak na polskiej wsi, dzieci walczą z psami o odpadki, ale TV trza mieć, żeby było na czym oglądać seriale. I to wieeelki, na całą ścianę w chałupie.

 • persephonix

  Oceniono 31 razy 9

  niesttey jedza rekami i robia pod domem, przyjezdzaja do UK i niewiele sie zmienia, wynajmij im dob to zrobia kloake. Wyjatkami sa tylko rodziny na wyzszym poziomie finansowym, ale tych jest zdecydowanie malo, najwiecej jest biedy, ktora w zwyczajach nie wyszla poza 12 wiek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX