ABC zmanipulowała wypowiedź matki zamachowca z Denver?

James Holmes przed sądem

James Holmes przed sądem (Fot. RJ Sangosti AP)

Matka sprawcy masakry w Denver kwestionuje informacje podane przez ABC na temat jej wypowiedzi niedługo po tragedii. Według stacji kobieta miała potwierdzić przypuszczenia, że to 24-latek stał za zamachem. - Macie właściwą osobę - zacytowała ją ABC. Arlene Holmes broni się, że wypowiedziała te słowa w zupełnie innym kontekście.
Reporter ABC skontaktował się z mieszkającą w San Diego 58-letnią Arlene Holmes zaledwie kilka godzin po zamachu na premierze nowego "Batmana" w Denver. Jak czytamy na stronie internetowej stacji, podczas krótkiej rozmowy kobieta "natychmiast wyraziła zaniepokojenie, że jej syn może być zamieszany w zastrzelenie co najmniej 12 osób. - Macie odpowiednią osobę - powiedziała, najwyraźniej kierując się instynktem. - Muszę zadzwonić na policję... Muszę wylecieć do Kolorado" - cytuje jej wypowiedź ABC.

Informacja przekazana przez ABC była cytowana przez media na całym świecie, sugerując, iż matka zamachowca uważała go za zdolnego do zamordowania tylu osób.

Potwierdziła tylko swoją tożsamość?

Arlene Holmes zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. W oświadczeniu odczytanym przez jej prawnika wyjaśniła: "20 lipca o 5.45 rano obudził mnie telefon od reportera ABC. W tym momencie nie wiedziałam nic o strzelaninie w Aurorze. Zapytał, czy jestem Arlene Holmes i czy moim synem jest James Holmes, który mieszka w Aurorze w Kolorado. Odpowiedziałam: tak, masz właściwą osobę. Miałam na myśli siebie. Poprosiłam go, aby wyjaśnił mi, dlaczego dzwoni, i powiedział o strzelaninie w Aurorze. Poprosił o komentarz. Powiedziałam mu, że nie mogę tego skomentować, bo nie wiem, czy osoba, o której mówi, to mój syn, i muszę się tego dowiedzieć" - napisała w oświadczeniu matka zamachowca.

ABC News utrzymuje, że wypowiedź matki zamachowca wyglądała tak, jak podano to w pierwszym komunikacie. W odpowiedzi na to prawnik Arlene Holmes zapytał, czy dziennikarze mają tę wypowiedź nagraną. Stacja odpowiedziała, że nie posiada żadnego zapisu rozmowy z matką zamachowca.

Tragiczna premiera

W strzelaninie, do której doszło w piątek podczas premierowego pokazu w Aurorze w Kolorado najnowszego filmu o Batmanie, zginęło 12 osób, a 58 odniosło obrażenia.

24-letni napastnik James Holmes od piątku przebywa w pojedynczej celi więzienia pod Denver. Wciąż nie wiadomo, jakimi motywami się kierował. Grozi mu kara śmierci, która w stanie Kolorado jest wykonywana przez wstrzyknięcie trucizny. Od 1976 roku odbyła się tylko jedna egzekucja.

Policja ujawniła, że mężczyzna od czterech miesięcy gromadził w swoim domu broń, amunicję, chemikalia i materiały wybuchowe.

Zobacz także
 • James Holmes przed sądem Zamachowiec z Denver usłyszał 140 zarzutów
 • James Holmes w sądzie Zabójca z Denver wysłał paczkę ze szczegółami zbrodni. Przez tydzień nikt jej nie otworzył
 • Timothy Courtois, którego miał zainspirować James Holmes Trzy kolejne aresztowania po projekcjach filmu o Batmanie. Holmes znajduje naśladowców?
Komentarze (38)
ABC zmanipulowała wypowiedź matki zamachowca z Denver?
Zaloguj się
 • 1radika

  Oceniono 11 razy 9

  Ma dziwnie wytrzeszczone oczy .Tak jakby miał rozregulowany cały system nerwowy - rozregulowany pod wpływem jakiegoś środka .

 • antydupek

  Oceniono 11 razy 5

  Nazwisko KACZYŃSKI też każdy Amerykanin kojarzy raczej z Teodorem Kaczyńskim, niż z naszym krajowym folklorem ogórkowym.

  Założę się jednak ze Holmes będzie dla nich Sherlockiem, a nie Jamesem.

 • srull

  Oceniono 13 razy 5

  Ta niezwykła wypowiedź to news dnia dla polskiego czytelnika!

 • lusjola

  Oceniono 14 razy 4

  Coz kazda matka chroni swoje dziecko zal mi tej kobiety, bo ten czlowiek jest napewno chory psychicznie.Tylko dlaczego tak malo sie nim interesowali malo kontaktu, dramat ofiar i tej drugiej strony jak wyjsc do ludzi skoro syn stal sie morderca

 • r1t12

  Oceniono 16 razy 4

  najgorsza na świecie swołocz to politycy i żurnaliści

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 1 raz 1

  no i zdaje się, nie wszystko jest takie proste jak się wydaje

  adnovum.nowyekran.pl/post/70139,czy-james-holmes-byl-sprawca-masakry-w-aurorze
  pokrótce:
  Po przybyciu policjantów zaczęto od razu przeszukiwać parking i samochody w celu ujęcia sprawcy masakry, którego podejrzewano o ukrycie się właśnie na tym parkingu. Odnalezienie go nie było trudne, gdyż sprawca w stanie komletnego zamroczenia znajdował się w swoim samochodzie kilka metrów od drzwi wyjściowych z kina. Sprawca był w momencie aresztowania bez swojego militarnego ekwipunku wojsk antyterrorystycznych, który to strój leżał wraz z bronią nieopodal samochodu. Poza tymi rzeczami znaleziono również granaty i inne materiały wybuchowe, które nie wiadomo do czego miały mu służyć. W trakcie aresztowania sprawcy okazało się, że jest w takim stanie fizycznym, że interweniujący policjanci nie musieli wobec niego używać żadnych środków przymusu bezpośredniego a tym bardziej broni w celu obezwładnienia go. Po prostu Holmes był w stanie całkowitego zamroczenia i nie miał kontaktu z otaczającą go rzeczywistością nie zdając sobie kompletnie sprawy co się wokół niego dzieje.Ten stan rzeczy utrzymuje się nadal po 13 dniach od masakry, co widać wyraźnie w relacji telewizyjnej z odbywającego się procesu sądowego. Nieprawdą więc jest, że Holmes powiedział aresztującym go policjantom, że jest Jokerem, nieprawdą również jest, że przyznał się do tego, że zaminował swój apartament przygotowywując w nim różne wybuchowe zasadzki na policję

  czy facet w stanie takiego zamroczenia mógł precyzyjnie przeprowadzić atak i celnie strzelać? A moze tylko zamroczonego "podrzucono" wraz z bronią?

 • ulebyk

  Oceniono 16 razy 0

  Pisaki na całym świecie, funkcjonariusze mainstreamowych mediów to szuje i kanalie, kłamcy i propagandziści. W Polsce najlepszym przykładem takich manipulatorów są funkcjonariusze Szechtera.

 • dd1987

  Oceniono 7 razy -1

  Dziwny ten sondaż patrze na głosowanie od ok 300 głosów do teraz i cały czas jest taki sam podział %. Zobaczcie sami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje