"Won stąd". Komisja: Niesiołowski bez kary, choć sprawa była jednoznaczna

24.07.2012 14:40
Stefan Niesiołowski (kadr z filmu Ewy Stankiewicz)

Stefan Niesiołowski (kadr z filmu Ewy Stankiewicz) (Fot. Gazeta Polska VD)

Komisja etyki poselskiej nie ukarała Stefana Niesiołowskiego za to, że w maju - podczas blokady budynku parlamentu przez związkowców z "Solidarności" - odepchnął kamerę dziennikarki Ewy Stankiewicz.
Podczas majowej blokady Sejmu przez związkowców z "S" Stankiewicz (autorka m.in. filmu "Solidarni 2010") filmowała Niesiołowskiego przed Sejmem, mimo że ten mówił, by tego nie robiła. - Won stąd - rzucił poseł PO do Stankiewicz i odepchnął kamerę.Komisja rozpatrzyła także kilka innych wniosków: Ruchu Palikota przeciwko posłowi SLD Markowi Baltowi za nazwanie Janusza Palikota "chamem" oraz Balta przeciwko RP za - jak to ujął poseł Sojuszu - insynuację polegającą na przypisaniu mu przez partię Palikota słów: "zadzwoń do brata", które podczas sejmowej debaty nad reformą emerytalną zostały skierowane do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Komisja zajęła się także - na wniosek PO - wypowiedzią lidera PiS, która padła podczas debaty nad reformą emerytalną. Wyraził on wtedy zdumienie, że tego dnia premier Donald Tusk odwołał się do autorytetu jego brata Lecha Kaczyńskiego. - A przecież to jego koledzy właśnie w tej chwili mówią: "Zadzwonić do niego" (...) Ten poziom nieprawdopodobnego grubiaństwa to jest pańska zasługa, jeśli chodzi o polskie życie publiczne. Tego nieprawdopodobnego wręcz chamstwa, na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o losie Polaków. To jesteście wy - zwrócił się wtedy Kaczyński do Tuska.

- Nikogo nie ukaraliśmy. Jeśli chodzi o posła Marka Balta i posła Jarosława Kaczyńskiego wnioski o ukaranie zostały rozpatrzone negatywnie, czyli odstąpiliśmy od ukarania, biorąc pod uwagę okoliczności prowokacji, jaka nastąpiła na sali. Również nie ukaraliśmy posła Stefana Niesiołowskiego w związku z incydentem przed Sejmem związanym ze znaną dziennikarką - poinformował szef komisji etyki Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska).

Jak zaznaczył, dla niektórych posłów z komisji etyki sprawa Niesiołowskiego "była jednoznaczna do ukarania, ale nastąpił podział głosów i w związku z tym poseł Niesiołowski nie został ukarany".

Szef komisji poinformował ponadto, że w związku z tym, że Palikot nie pojawił się na posiedzeniu, by udzielić wyjaśnień, jego sprawa została odłożona na powakacyjne posiedzenie komisji.

Komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Zobacz także
Komentarze (105)
"Won stąd". Komisja: Niesiołowski bez kary, choć sprawa była jednoznaczna
Zaloguj się
 • cezbak

  Oceniono 31 razy 9

  Coraz bardziej mi wstyd! Nie podobało mi się to, co wyprawiała p. Stankiewicz. Wydawało mi się też, że nic nie usprawiedliwia p. Niesiołowskiego. Myliłem się. Koledzy usprawiedliwili! Byłem zwolennikiem PO - po tym co obserwuję chyba czas przestać uczestniczyć w hucpie zwanej wyborami. Głos oddawałem na inną partię i na innych ludzi.

 • gro75

  Oceniono 16 razy 8

  Przepraszam, że spytam ale naprawdę nie wiem o co chodzi z pisownią PO. Najbardziej zjadliwe posty bardzo często zawierają np. POstawić, POpaprańcy, POwstanie, oPOzycja, skorumPOwane itp. Czy to wpływa na pozycjonowanie czy też ma inną funkcję? Czy też jest po prostu takim podkreśleniem oplucia się ze złości?

 • kalebas

  Oceniono 15 razy 7

  "Won stąd - rzucił poseł PO do Stankiewicz i odepchnął kamerę"

  Gdyby powiedział "won" do kamery i odepchnął Stankiewicz - to wtedy pewnie by go ukarali.

 • mikejar

  Oceniono 10 razy 6

  Ludzie szybko zapominaja jakie wartosci byly dla nich najwazniejsze Niesiolowski kiedy wskoczyl do Sejmu to tak jakby film od tylu puscili. Zadnego morale tylko KASA sie liczy Nawet Walesa sie znizyl do tego poziomu. Bicie robotnikow i spotkania z oprawcami to teraz dla niego norma.
  Zapomnial ze ci sami z ktorymi teraz popija naleweczke byli jego oprawcami.
  A moze oni wszyscy zachorowali na grype filipinska tak jak Kwasniewski

 • gr_ub_y

  Oceniono 10 razy 4

  Rybicki Sławomir /skorumpowana sitwa PO/ - przewodniczący (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Gołębiewski Henryk /SLD/ - zastępca przewodniczącego (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Hajda Kazimierz /PJN/ (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Stefaniuk Franciszek Jerzy /skorumpowana sitwa PSL/ (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)

  Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 4

  pan prezes
  to mówi
  że wie
  ale nie powie
  a inni mówią
  (w ramach
  walki
  z nudą)

 • swan_ganz

  Oceniono 23 razy 3

  czyli normą ma być agresja polskich polityków na dziedzińcu polskiego sejmu, którzy akredytowanym dziennikarzom będącym w pracy mogą "rozbić kamerę" jak im się ci dziennikarze nie podobają..

  Liczycie się z tym drodzy "posłowie", że ta wasza "norma" zostanie przeniesiona na ulicę i będzie stosowana wobec was bo skoro wam wolno stosować agresję to czemu niby miałoby to nie dotyczyć pospolitych polskich szaraczków-podatników?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje