"Won stąd". Komisja: Niesiołowski bez kary, choć sprawa była jednoznaczna

24.07.2012 14:40
Stefan Niesiołowski (kadr z filmu Ewy Stankiewicz)

Stefan Niesiołowski (kadr z filmu Ewy Stankiewicz) (Fot. Gazeta Polska VD)

Komisja etyki poselskiej nie ukarała Stefana Niesiołowskiego za to, że w maju - podczas blokady budynku parlamentu przez związkowców z "Solidarności" - odepchnął kamerę dziennikarki Ewy Stankiewicz.
Podczas majowej blokady Sejmu przez związkowców z "S" Stankiewicz (autorka m.in. filmu "Solidarni 2010") filmowała Niesiołowskiego przed Sejmem, mimo że ten mówił, by tego nie robiła. - Won stąd - rzucił poseł PO do Stankiewicz i odepchnął kamerę.Komisja rozpatrzyła także kilka innych wniosków: Ruchu Palikota przeciwko posłowi SLD Markowi Baltowi za nazwanie Janusza Palikota "chamem" oraz Balta przeciwko RP za - jak to ujął poseł Sojuszu - insynuację polegającą na przypisaniu mu przez partię Palikota słów: "zadzwoń do brata", które podczas sejmowej debaty nad reformą emerytalną zostały skierowane do lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Komisja zajęła się także - na wniosek PO - wypowiedzią lidera PiS, która padła podczas debaty nad reformą emerytalną. Wyraził on wtedy zdumienie, że tego dnia premier Donald Tusk odwołał się do autorytetu jego brata Lecha Kaczyńskiego. - A przecież to jego koledzy właśnie w tej chwili mówią: "Zadzwonić do niego" (...) Ten poziom nieprawdopodobnego grubiaństwa to jest pańska zasługa, jeśli chodzi o polskie życie publiczne. Tego nieprawdopodobnego wręcz chamstwa, na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o losie Polaków. To jesteście wy - zwrócił się wtedy Kaczyński do Tuska.

- Nikogo nie ukaraliśmy. Jeśli chodzi o posła Marka Balta i posła Jarosława Kaczyńskiego wnioski o ukaranie zostały rozpatrzone negatywnie, czyli odstąpiliśmy od ukarania, biorąc pod uwagę okoliczności prowokacji, jaka nastąpiła na sali. Również nie ukaraliśmy posła Stefana Niesiołowskiego w związku z incydentem przed Sejmem związanym ze znaną dziennikarką - poinformował szef komisji etyki Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska).

Jak zaznaczył, dla niektórych posłów z komisji etyki sprawa Niesiołowskiego "była jednoznaczna do ukarania, ale nastąpił podział głosów i w związku z tym poseł Niesiołowski nie został ukarany".

Szef komisji poinformował ponadto, że w związku z tym, że Palikot nie pojawił się na posiedzeniu, by udzielić wyjaśnień, jego sprawa została odłożona na powakacyjne posiedzenie komisji.

Komisja etyki poselskiej może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

Zobacz także
Komentarze (105)
Zaloguj się
 • pumpernik

  Oceniono 1 raz 1

  Niesiołowskiego trzeba leczyć, nie karać.

 • kontemplator07

  Oceniono 2 razy -2

  Lubię Niesiołowskiego. Jest dosadny bez przesady. Strzela dowcipnie i celnie - między oczy. Odwala za nas - normalnych, kawał dobrej roboty. Czasem mówią na niego "cham". Ale czy na chamstwo jest jakiś inny sposób jak jeszcze większe "chamstwo"?. Jego "chamstwo" jest niemal zawsze w granicach przyzwoitości. Gdy głosisz prawdę która boli to kłamca cię znienawidzi.

 • godbac51

  Oceniono 5 razy 1

  Przyzwolenie na agresje jest w Polsce po prostu niewyobrazalne. Jesli czlowiek (nawet pod wplywem prowokacji) uzywa sily wobec innego czlowieka powinien zostac za to ukarany!

  A poslowie to powinien byc do cholery PRZYKLAD!!! Oni powinni byc wzorem dla ludzi!!! Wzorem ludzi madrych i dobrych ktorzy mysla o innych a nie atakuja z piesciami (i to w dodatku kobiety) !!!

  Pan Niesiolowski to dla mnie jest janwiekszy gnojek w Polsce i takich ludzi powinno sie do wiezienia wsadzac a nie na watpliwe Polskie salony wpuszczac! Zgroza. Kiedys przyjdzie czas i na tych gnojkow bez moralnego kregoslupa ktorzy mysla tylko i wylacznie o pieniadzach i wlasnych dobrach.

 • mikejar

  Oceniono 10 razy 6

  Ludzie szybko zapominaja jakie wartosci byly dla nich najwazniejsze Niesiolowski kiedy wskoczyl do Sejmu to tak jakby film od tylu puscili. Zadnego morale tylko KASA sie liczy Nawet Walesa sie znizyl do tego poziomu. Bicie robotnikow i spotkania z oprawcami to teraz dla niego norma.
  Zapomnial ze ci sami z ktorymi teraz popija naleweczke byli jego oprawcami.
  A moze oni wszyscy zachorowali na grype filipinska tak jak Kwasniewski

 • franek-janek

  Oceniono 16 razy -6

  Niektorzy nazywaja Stankiewicz dziennikarzem, to raczej wielkie slowo. Jak juz inni naisali, to nie jest dziennikarz to jest pani wynajeta przez PiS do robienia zadymy. Trudno o trafniejsza opinie, gratulacje dla autora.

 • gr_ub_y

  Oceniono 10 razy 4

  Rybicki Sławomir /skorumpowana sitwa PO/ - przewodniczący (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Gołębiewski Henryk /SLD/ - zastępca przewodniczącego (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Hajda Kazimierz /PJN/ (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)
  Stefaniuk Franciszek Jerzy /skorumpowana sitwa PSL/ (głosował przeciw ukaraniu Myszkiewicza)

  Ktoś ma jeszcze jakieś pytania?

 • dukat999

  Oceniono 10 razy -2

  Stankiewicz - Wlazła by do dupy by mieć niusa

 • ewa543210

  Oceniono 10 razy 0

  jak kradnie to jest dobry - pierwszy złodziej Kim Jest Tłuk nic mu nie zrobi

 • korpo31

  Oceniono 13 razy 1

  Nie można karać za ten język Niesiołowskiego nie każąc jednocześnie zwolenników opcji przeciwnej.
  Chamstwo rodzi chamstwo, więc musi być sprawiedliwie.
  Jeżeli zwolennicy opcji pisowskiej żądają kultury, to niech najpierw zaczną od siebie.
  Zawsze było tak, że agresja rodziła agresję, więc albo prezesi partii zaczną działać w tej sprawie
  albo będzie coraz więcej chamstwa w polskiej polityce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje