PiS chce komisji śledczej ws. afery tasmowej

24.07.2012 14:10
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS składa wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać sytuację w spółkach Skarbu Państwa w związku z tzw. taśmami PSL. - Dziś CBA o aferach dowiaduje się z gazet. Oczyścić te patologie może komisja śledcza - mówił poseł PiS Mariusz Błaszczak.
- Pod rządami koalicji PO-PSL mamy do czynienia z prywatą, z wyprowadzaniem pieniędzy publicznych, z kumoterstwem, z nepotyzmem. To nieprawda, że sprawa dotyczy wyłącznie tylko PSL, sprawa dotyczy tej koalicji - powiedział w Sejmie szef klubu PiS.

"Jak rządzi rząd PO-PSL, jakie standardy..."

- W związku z tym klub PiS składa wniosek o powołanie komisji śledczej, której zadaniem będzie wyjaśnienie tych nieprawidłowości - podkreślił Błaszczak.

Według niego "tak jak w przypadku poprzednich afer" mamy do czynienia z "próbami zamiatania sprawy pod dywan". Jak mówił Błaszczak, opinia publiczna powinna jednak wiedzieć o tym, "jak rządzi rząd PO-PSL, jakie standardy zostały wprowadzone".

Błaszczak dodał, że - według koncepcji PiS - komisja miałaby liczyć 9 członków. Przedstawicielami PiS mieliby w niej być: Mariusz Kamiński i Andrzej Duda. Według Błaszczaka Kamiński byłby też dobrym przewodniczącym komisji.

- Może ta sprawa byłaby przełomem dla klasy politycznej (...) Ta komisja może być katalizatorem zmian, które są koniecznie potrzebne - ocenił Kamiński.

Duda wyjaśniał zaś, że komisja miałaby zbadać nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa i spółkami zależnymi oraz patologie związane ze spółkami SP.

Taśmy PSL

PiS już w zeszłym tygodniu poinformowało, że złoży wniosek o komisję śledczą. PO zapowiedziała, że wniosku PiS nie poprze.

Zgodnie z konstytucją Sejm może powołać komisję śledczą do zbadania określonej sprawy. Ustawa o komisji śledczej mówi, że komisję i jej skład wybiera Sejm bezwzględną większością głosów.

Wniosek PiS to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który w zeszłym tygodniu ujawnił rozmowę szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa.

Zobacz także
Komentarze (120)
PiS chce komisji śledczej ws. afery tasmowej
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 43 razy 35

  Dziś według Błaszczaka CBA o aferach dowiaduje się z gazet a za czasów PIS sama takie ładne afery organizowała na polecenie Kaczora i miała informacje z pierwszej ręki

 • antybiurokrata

  Oceniono 35 razy 29

  Nie żadna "komisja" gdzie gnojki znowu będą kupczyć naszym mieniem tylko w końcu jawne rozprawy sadowe o defraudacje publicznych pieniędzy, przekroczenie uprawnień i niedopelnienie obowiązków w celu korzyści materialnych.

  Grozi za to 15 lat w pierdlu.

  To co sie dzieje będzie sie dzialo do dnia kiedy pierwszy skorumpowany rządowy cham dostanie 15 lat.

 • pitu.kitu

  Oceniono 38 razy 24

  najpierw komisja śledcza w sprawie zatrudnienie w KGHM pani Hoffman ...
  zakłamane PiSdy

 • tataczanka

  Oceniono 22 razy 22

  Wszystkim ciekawym, jak wygląda " dzielenie stołków" według PiS zapraszam do Radomia. Tutaj PiS rządzi od wielu lat i w porównaniu z tym rządzenie stanowiskami PSL łącznie z PO to pikuś. Nawiasem mówiąc - PiS w Radomiu rządzie z PSL-em.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 31 razy 21

  Tego pięknego lipcowego
  dnia kieruję do posłów PI$$u
  słowa nowego starego papieża:
  "Pozdrawiam was ciule".

 • snurfik

  Oceniono 34 razy 16

  PiS ma zawsze tylko dwa pomysly: Komisja Sledcza albo Referendum.
  Zyc nie umierac z taka opozycja.

 • quiconque

  Oceniono 16 razy 14

  żadnych komisji, żadnych dodatkowych wynagrodzeń !! Ile pieniędzy z budżetu pochłoną wynagrodzenia dla komisjantów? Od tego jest prokuratura.

 • 5m00tny

  Oceniono 16 razy 12

  Afera gruntowa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje