PiS chce komisji śledczej ws. afery tasmowej

24.07.2012 14:10
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS składa wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać sytuację w spółkach Skarbu Państwa w związku z tzw. taśmami PSL. - Dziś CBA o aferach dowiaduje się z gazet. Oczyścić te patologie może komisja śledcza - mówił poseł PiS Mariusz Błaszczak.
- Pod rządami koalicji PO-PSL mamy do czynienia z prywatą, z wyprowadzaniem pieniędzy publicznych, z kumoterstwem, z nepotyzmem. To nieprawda, że sprawa dotyczy wyłącznie tylko PSL, sprawa dotyczy tej koalicji - powiedział w Sejmie szef klubu PiS.

"Jak rządzi rząd PO-PSL, jakie standardy..."

- W związku z tym klub PiS składa wniosek o powołanie komisji śledczej, której zadaniem będzie wyjaśnienie tych nieprawidłowości - podkreślił Błaszczak.

Według niego "tak jak w przypadku poprzednich afer" mamy do czynienia z "próbami zamiatania sprawy pod dywan". Jak mówił Błaszczak, opinia publiczna powinna jednak wiedzieć o tym, "jak rządzi rząd PO-PSL, jakie standardy zostały wprowadzone".

Błaszczak dodał, że - według koncepcji PiS - komisja miałaby liczyć 9 członków. Przedstawicielami PiS mieliby w niej być: Mariusz Kamiński i Andrzej Duda. Według Błaszczaka Kamiński byłby też dobrym przewodniczącym komisji.

- Może ta sprawa byłaby przełomem dla klasy politycznej (...) Ta komisja może być katalizatorem zmian, które są koniecznie potrzebne - ocenił Kamiński.

Duda wyjaśniał zaś, że komisja miałaby zbadać nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa i spółkami zależnymi oraz patologie związane ze spółkami SP.

Taśmy PSL

PiS już w zeszłym tygodniu poinformowało, że złoży wniosek o komisję śledczą. PO zapowiedziała, że wniosku PiS nie poprze.

Zgodnie z konstytucją Sejm może powołać komisję śledczą do zbadania określonej sprawy. Ustawa o komisji śledczej mówi, że komisję i jej skład wybiera Sejm bezwzględną większością głosów.

Wniosek PiS to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który w zeszłym tygodniu ujawnił rozmowę szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa.

Zobacz także
Komentarze (120)
Zaloguj się
 • rosfita

  Oceniono 2 razy 0

  O prosze jak sie beneficjenci ukaldu PO-PSL na forum rozbuchali i jak zwalczaja idee komisji bo się o posadki boją. Nie bojcie się herszt Tusku nie dopusci bedzie dbal aby wam zlodziejom nic się nie stało.

 • rosfita

  Oceniono 2 razy 0

  Komisji śledczej nie będzie. Donaldu Tusku krol klamców i przekreciarzy zaraz cos powie o tym, że sa od tego standardowe organy scigania i instytucje kontrolne. To, że ten klamca trzyma na nich ręke skrzetnie pominie.

 • drbob20

  Oceniono 3 razy 1

  blaszczak, twoja komisja sledcza to komisja pierdziawka, spadaj palancie. wy w pisie zawsze cos chcecie ale nie mozecie. bo z gowna bicza nie ukreci.

 • totapis500

  Oceniono 4 razy 2

  Tytuł burak mam zarezerwowany dla PSL,jednak gdy coś palnie buc z PiS to smród nogi wkręca

 • annaszar1

  Oceniono 4 razy -2

  Żądam komisji w sprawie powoływania komisji.
  Dlaczego członkowie komisji biorą za to kasę? Niech pracują jako wolontariusze, przecież uposażenie poselskie już mają.

 • ptak57

  Oceniono 8 razy 0

  To jest ICH domeną, komisje śledcze, pomówienia, nie podparte dowodami oskarżenia. Tak naprawdę to ja im serdecznie współczuję , biedni ludzie którzy nie mają pomysłu na rządzenie a jedyne co im wychodzi to gadanie bezdennych głupot.

 • julianaugustyniak

  Oceniono 6 razy 4

  Też by się chciało jakieś komisji ale oddać politykom sprawiedliwość, to jak dać dziecku zapałki. To populiści w większości gotowi rozwalić system sprawiedliwości dla swoich celów.

 • gorgony

  Oceniono 8 razy 6

  Komisja fajna rzecz,można pierdzieć w stołki przez pare miesięcy.A kaska leci.

 • dukat999

  Oceniono 4 razy 4

  Znalazł se sposób na PiAR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje