Platforma nie chce zająć się związkami partnerskimi. Wyłamało się 25 posłów

24.07.2012 11:19
Sejm

Sejm (Fot. AG)

Sejm zdecydował, że na obecnym posiedzeniu nie zajmie się projektami ustaw o związkach partnerskich, pod którymi podpisali się posłowie Ruchu Palikota i SLD. Projekt poparło zaledwie 25 posłów PO, przeciw było 150.
Za tym, by Sejm zajął się pierwszym z projektów, zagłosowało 88 posłów, przeciw było 323, wstrzymało się 14. W sprawie drugiego projektu głosy rozłożyły się następująco: za - 81, przeciw - 324, wstrzymało się - 21. Posłowie odrzucili też dwa projekty przepisów wprowadzających do tych ustaw.

Frakcja liberalna: 25 posłów PO

Za tym, żeby zając się projektami dotyczącymi związków partnerskich, głosowało 25 posłów PO. To tak zwana frakcja liberalna, należy do niej m.in. Bartosz Arłukowicz, Cezary Grabarczyk, Joanna Mucha, Bogdan Zdrojewski, Małgorzata Kidawa-Błońska, Ewa Kopacz, Barbara Kudrycka, Iwona Guzowska, Jagna Marczułajtis-Walczak i Agnieszka Pomaska.

Lista posłów PO głosujących "za" >>

Lista 150 posłów PO głosujących "przeciw" >>

Wśród polityków PiS, PSL, SP wszyscy głosowali przeciwko zajęciu się tematem związków partnerskich.

PiS: To niezgodne z konstytucją

Projekty były punktami spornymi obrad, dlatego to w głosowaniu zapadła ostateczna decyzja, czy odbędzie się nad nimi debata.

Zastrzeżenia do porządku obrad Sejmu, gdzie znalazły się projekty ustaw o związkach partnerskich, zgłosiły kluby PiS i SP. Według PiS projekty są niezgodne z konstytucją. Również Solidarna Polska uważa, że propozycje Sojuszu i Ruchu to "próba obejścia konstytucji".

Dwa projekty RP i SLD dają możliwość zawarcia związku zarówno osobom hetero-, jak i homoseksualnym; zakładają jednak różne rozwiązania w tej sprawie. Dwa kolejne projekty to przepisy wprowadzające do tych ustaw. Pod koniec czerwca sejmowa komisja ustawodawcza uznała projekty za sprzeczne z konstytucją.

Zobacz także
Komentarze (397)
Platforma nie chce zająć się związkami partnerskimi. Wyłamało się 25 posłów
Zaloguj się
 • mockturtle

  Oceniono 100 razy 74

  Uderzające, że wśród 25 sprawiedliwych wśród posłów PO przeważają kobiety. Moja żona twierdzi, że kobiety mają większą empatię. To smutne. Znaczy, że faceci łatwiej zostają skurczybykami. Kurwa, nie ma na kogo głosować - PO zlazła na poziom PiSu. Smutny dzień dla Polski.

 • remo29

  Oceniono 101 razy 71

  Przeciez to klęczące towarzystwo adoracji episkopatu nie miało zamiaru zrobić inaczej...
  --
  parada karzełków

 • jaqus

  Oceniono 78 razy 56

  Platforma czy PiS ten sam problem, katolicka konserwa bez lub z pudrem liberalizmu, jak widać tylko 25 liberałów mają, naprawdę centrowy wyborca nie ma na kogo głosować w tym kraju

 • ndizi

  Oceniono 65 razy 45

  Widać jak na dłoni, że większość PO to tak naprawdę PiS2.
  Mojego głosu już nigdy nie dostaną.

 • danieldominiak

  Oceniono 68 razy 36

  Już PO nie dostanie mojego głosu! Co za ta tchórzliwe i zacofane dupki! Żeby przypodobać się katolickiemu motłochowi, zrobią wszystko. Ale historia ich oceni odpowiednio.:) Homofobia i ksenofobia ma się w tym dziwnym kraju bardzo dobrze!

 • pakulec

  Oceniono 58 razy 34

  a ja wolałbym mieć za sąsiadów parę gejów czy lesbijek, nawet wychowującą dzieci, niż patologiczną, moherową rodzinę prawdziwych Polaków

 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 43 razy 31

  Platforma = Gowin

 • electroivory

  Oceniono 36 razy 30

  Także mamy rozpracowane PO:
  25 posłów - liberalni
  reszta konserwatywni, w tym 60-70 posłów - ultrakonserwatywni, z powodzeniem mogliby znaleźć się u pisiorów.

  Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to gratuluję.
  Dziękuję za uwagę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje