Uczniowie zrabowali milion złotych trzymanych w piwnicy

24.07.2012 07:50

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

- Trzech uczniów krakowskich szkół dokonało rozboju na biznesmenie spod Suchej Beskidzkiej. Ich łupem padła gigantyczna kwota 1 mln 300 tys. zł i prawie 6 tys. euro - informuje "Dziennik Polski".
Przedsiębiorca trzymał pieniądze w domu bez specjalnych zabezpieczeń, w zwykłym pudełku, w piwnicy. Wszystkie zrabowane pieniądze udało się odzyskać.

Do rozboju doszło w kwietniu br. Z ustaleń policji wynika, że trzech zamaskowanych chłopaków skorzystało z okazji i zaatakowało jednego z domowników. Pokrzywdzony trafił na kilka dni do szpitala. Po jego obezwładnieniu sprawcy splądrowali pomieszczenia i uciekli samochodem, który zaparkowali w pobliżu posesji. Ujęto ich już następnego dnia. Całą zrabowaną sumę odzyskano. Rabusie zabrali 1 mln 310 tys. 552 zł oraz 5820 euro.

Prokuratura potwierdza, że do krakowskiego sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, sprawcom rozboju. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia. Oskarżeni przyznali się do winy i potwierdzili swój udział w rozboju. Sprawę trzeciego uczestnika napadu przekazano do krakowskiego sądu dla nieletnich.

Zobacz także
 • Krzaki konopi za stodołą zatrzymanego 45-latka Próbował przehandlować krzaki konopi za wino
Komentarze (49)
Uczniowie zrabowali milion złotych trzymanych w piwnicy
Zaloguj się
 • alefale

  Oceniono 23 razy 21

  Pewnie chcieli ukraść pierwszy milion i otworzyć legalny "interes" Nie oni pierwsi, ani ostatni.

 • zbycholj23

  Oceniono 19 razy 17

  Skoro biznesmen trzymał drobne w piwnicy, to gdzie są te grube?

 • zombeq

  Oceniono 18 razy 14

  koles trzymal w piwnicy (nie liczac euro) 13105 banknotow 100zl 1 banknot 50zl i jedna monete 2zl?
  .... taka wisienka na torcie hehehe :)

 • szarkama53

  Oceniono 20 razy 14

  Trzymal w domu,bo pewnie mial komornika na karku i nie mogl miec konta.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 18 razy 12

  Jak rozumiem w Państwie Prawa US już wysłał kontrolera w celu sprawdzenia dochodów i rozliczania podatków przez poszkodowanego...?

 • abomingo1.1

  Oceniono 11 razy 11

  Coś mi się zdaje , że ci chłopcy to ze skarbówki ;)

 • jamj

  Oceniono 30 razy 8

  Mimo wszystko bezpieczniej jest trzymać pieniądze w piwnicy, niż w banku, bo jak banksterzy na spółkę z Urzędem Skarbowym kasę podpieprzą, to na odzyskanie jej nie ma co liczyć, a i do pierdla jeszcze trafić można.

 • eugeniuszmg

  Oceniono 8 razy 6

  Dzieciaki do szkoły,uczyć się,studiować pożyteczne kierunki a nie złodziejstwo.Nie ważne czy pieniądze były legalne czy nie, US to szybko teraz wyłapie, ale okradać drugiego człowieka nie wolno.Co do tematu to:"Złodzieja nie każe się za to,że ukradł,tylko za to,że nie umiał tego zrobić dobrze"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje