Nie wiadomo, co robią, a zarabiają 1,5 mln zł rocznie. Ludowcy w FAPA

24.07.2012 06:00
Artur Ławniczak

Artur Ławniczak (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa działa fundacja finansowana przez państwo, w której aż się roi od prominentnych działaczy PSL. Trudno powiedzieć, czym się konkretnie zajmują, ale ich pensje wynoszą 1,5 mln zł rocznie. Według NIK przepuścili ostatnio 600 tys. zł - podaje "Gazeta Wyborcza".
- To klasyczna przechowalnia - mówi informator "Gazety". - Aż roi się w niej od polityków, którzy popadli w niełaskę. W FAPA schodzą z pierwszej linii frontu, nie rzucają się w oczy, a kasa płynie - dodaje.

Kto konkretnie pracuje w FAPA? Artur Ławniczak (burmistrz Szadka, b. wiceminister rolnictwa, oskarżany przez b. szefów KRUS o wyłudzenie z niego 250 tys. zł), Krzysztof Gajewski (kolega Sawickiego, zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych, który - wg "Gazety" - pomógł synowi ministra skończyć studia), Magdalena Kosel (jednocześnie zatrudniona w resorcie rolnictwa i spółce Elewarr), Przemysław Litwiniuk (b. szef gabinetu Sawickiego, wcześniej też w Elewarrze).

"Jak politycy rządzą Fundacją? Z kontroli NIK wynika, że nie wykonali najważniejszych 11 spośród 26 powierzonych zadań. Minister Sawicki po kontroli zarządził zwrot 50 tys. zł do kasy ministerstwa, ale suma jest śmieszna, bo według NIK powinien domagać się zwrotu ponad 600 tys. zł" - czytamy.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • podpol

  Oceniono 4 razy 4

  No i macie tych sprawiedliwych, uczciwych do bólu, wielkich patriotów co to za robotnikiem za komuny w ogień by poszli, co mu chcieli stworzyć drugą Japonię. Pamiętam jak przyjeżdżali do zakładu, jaki się litowali nad ciężką dolą robotnika w PRL, gotowi byli za niego pracować. Tylko że ten głupi robol albo zdycha zarabiając grosze albo zdycha na zasiłku dla bezrobotnych, albo się wiesza z powodu braku środków do życia..

 • henryk55ok

  Oceniono 1 raz 1

  ja mam troche mniej na życie ,,rocznie: 8400 PLN słownie osiemtysiecyczterystazłotych.

 • drasyr

  Oceniono 1 raz 1

  To już o "pomstę do nieba woła" jawne trwonienie pieniędzy z budżetowych przez kolesi wszelkiej maści tak w PSL jak PO. Myślę, że Premier dotrzyma słowa i zrobi porządek z nadużyciami zwłaszcza w dobie nadchodzącego kryzysu tak jak to poczyniono w dotychczas bankrutującej Islandii a już wychodzącej na prostą.

 • skiter

  Oceniono 9 razy 9

  Nic tej sitwy nie zniszczy - płacą za ochronę komu trzeba - Tuskowi.

 • rutek75

  Oceniono 11 razy 9

  nie pójdę więcej na wybory! Straciły one swój sens. Zawsze mogę pójść do zakładu karnego i wskazać kilku kandydatów do sejmu.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 10 razy 10

  CBA w łapach Tuska, ABW w łapach Tuska, prokuratura w łapach Tuska, sądownictwo w łapach Tuska a Polacy są okradani przez wiochę buraczaną, Tusk nic nie wie? niech idiotów szuka wśród swoich wyborców

 • telegrafista

  Oceniono 3 razy 3

  A jeszcze w niedzielę pewnie w pierwszej ławce zasiadają!

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 6 razy 6

  I tak cieszmy się, że w ogóle możemy o tym czytać, bo są tacy, co piszą.

  Są takie kraje na wschód od nas, w których dziennikarzy, którzy poruszają takie tematy, spotykają szybko nieszczęścia rodzinne.

  Już sama wiedza daje moralne zwycięstwo nad władzą. A za zwycięstwem moralnym przyjdzie i rzeczywiste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje