Nie wiadomo, co robią, a zarabiają 1,5 mln zł rocznie. Ludowcy w FAPA

Artur Ławniczak

Artur Ławniczak (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa działa fundacja finansowana przez państwo, w której aż się roi od prominentnych działaczy PSL. Trudno powiedzieć, czym się konkretnie zajmują, ale ich pensje wynoszą 1,5 mln zł rocznie. Według NIK przepuścili ostatnio 600 tys. zł - podaje ?Gazeta Wyborcza?.
- To klasyczna przechowalnia - mówi informator "Gazety". - Aż roi się w niej od polityków, którzy popadli w niełaskę. W FAPA schodzą z pierwszej linii frontu, nie rzucają się w oczy, a kasa płynie - dodaje.

Kto konkretnie pracuje w FAPA? Artur Ławniczak (burmistrz Szadka, b. wiceminister rolnictwa, oskarżany przez b. szefów KRUS o wyłudzenie z niego 250 tys. zł), Krzysztof Gajewski (kolega Sawickiego, zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych, który - wg "Gazety" - pomógł synowi ministra skończyć studia), Magdalena Kosel (jednocześnie zatrudniona w resorcie rolnictwa i spółce Elewarr), Przemysław Litwiniuk (b. szef gabinetu Sawickiego, wcześniej też w Elewarrze).

"Jak politycy rządzą Fundacją? Z kontroli NIK wynika, że nie wykonali najważniejszych 11 spośród 26 powierzonych zadań. Minister Sawicki po kontroli zarządził zwrot 50 tys. zł do kasy ministerstwa, ale suma jest śmieszna, bo według NIK powinien domagać się zwrotu ponad 600 tys. zł" - czytamy.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (97)
Nie wiadomo, co robią, a zarabiają 1,5 mln zł rocznie. Ludowcy w FAPA
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 46 razy 44

  "Nie wiadomo co robią, a zarabiają 1,5 mln zł rocznie. Ludowcy z FAPA"
  =====================================================
  Jak to nie wiadomo co robią?! Kradną! Użycie słowa "zarabiają" jest nieporozumieniem.
  Tak nawiasem, co to jest to (ta,te) FAPA?

 • 123rbr

  Oceniono 40 razy 40

  Wyjątkowo zdemoralizowane kanalie. Gdyby Sawicki miał odrobinę klasy nigdy by nie dopuścił, aby dla załatwienia sprawy syna powoływano komisję specjalnej troski. Łajdactwo goni łajdactwo. Pawlaki, Struziki, Sawiccy, Kłopotki, Kalinowscy, Bury, Śmietanko, Buchacz i im podobni powinni zginąć z polityki na zawsze.

 • snurfik

  Oceniono 37 razy 37

  Wreszcie sie ktos wzial za te opasle swinie...

  "Polska Wies" zostala odarta z jakiejkolwiek szaty...krol jest nagi. Nareszcie.

 • abcd_r

  Oceniono 32 razy 30

  Kolejne rządy RP tak funkcjonowały, a to obecne, to ciąg dalszy. Naród ma dbać o budżet Państwa, by realizować hasło Tuska RODZINA NA SWOIM.

 • oservattoreromano

  Oceniono 27 razy 27

  Jak to nic nie robią?! Kradną w pełnym blasku prawa!!!
  ABW, CBA, CBŚ, prokuratura Urząd Skarbowy wolą ścigać króliczka zamiast zająć się swołoczą z kręgów władzy

 • sprawiedliwy02

  Oceniono 27 razy 27

  Konfiskata mienia w całości, łącznie z rachunkami bankowymi i wysłać to zasrane towarzystwo do robót publicznych za 700zł.

 • pixima

  Oceniono 28 razy 26

  A moze tak zdelegalizowac PSL - jako zorganizowana organizacje przestepcza majaca na celu wyludzanie publicznych pieniedzy

 • bogdankra

  Oceniono 25 razy 25

  A " ciemny lud " musi zaiwaniać do 67 roku życia, żeby zapracować na fanaberie władzy

 • rozpiernik

  Oceniono 24 razy 24

  W Polsce największy przygłup może zostać prezydentem, przejdzie każdy idiotyczny podatek, a wyborcy tłumnie będą głosować na bandę, która ich okrada. Polska i wszystko jasne - tu nawet przeszedł przepis nakazujący włączanie świateł w dzień w pojazdach. Jak stado baranów dajemy się golić do gołej skóry i jeszcze znajdują się użyteczni idioci, którzy taki stan rzeczy głośno zachwalają !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje