Tusk odbierze ludowcom resort rolnictwa? "Mogliby dostać Ministerstwo Środowiska"

Donald Tusk i Waldemar Pawlak

Donald Tusk i Waldemar Pawlak (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Czy po publikacji w rządzie będą przetasowania? W nieoficjalnych rozmowach politycy PO mówią, że premier zastanawia się, czy nie odebrać PSL Ministerstwa Rolnictwa - podaje "Gazeta Wyborcza".
"Gazeta" podaje - powołując się na "dwa niezależne źródła w PO" - że premier zastanawia się, czy po publikacji "taśm PSL" nie odebrać ludowcom Ministerstwa Rolnictwa. Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceszefowa klubu PO, uważa, że gdyby Tusk zdecydował się na taki krok, to w uzgodnieniu z PSL.

"Gdyby PO objęła rolnictwo w chwili negocjowania unijnego budżetu, ludowcy straciliby wizerunek walczących o interesy polskiej wsi" - zauważa "Gazeta". - Zawsze nadzorowaliśmy rolnictwo w koalicji, nie powinno być tu zmian - zastrzega rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

Jednak część polityków Platformy przyznaje, że ludowcy mogliby dostać w zamian Ministerstwo Środowiska, o które zabiegali w poprzedniej kadencji. - To Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Lasy Państwowe, na których zawsze zależało ludowcom - mówi jeden z ministrów PO. Politycy dodają, że nie ma mowy o zerwaniu koalicji.

Więcej o możliwych zmianach w rządzie w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
 • Artur Ławniczak Nie wiadomo, co robią, a zarabiają 1,5 mln zł rocznie. Ludowcy w FAPA
 • Konferencja Serafina Serafin: Chciałem przeprosić kolegę Łukasika. Władku, trzymaj się!
 • Renata Grochal, Paweł Lisicki i Aleksandra Pawlicka "Jeśli premier zabierze ludowcom stanowiska, koalicja PSL-owi przestanie się opłacać" [PUBLICYŚCI]
Komentarze (79)
Tusk odbierze ludowcom resort rolnictwa? "Mogliby dostać Ministerstwo Środowiska"
Zaloguj się
 • jamj

  Oceniono 19 razy 19

  Odebrać "pawlakom" Ministerstwo Rolnictwa, ale w żadnym razie nie dawać tym złodziejom Ministerstwa Ochrony Środowiska, bo chłopki-roztropki sprzedadzą Parki Narodowe i ch...uj wie co jeszcze.

 • notremak

  Oceniono 11 razy 11

  Ministerstwo środowiska? Tak, ale tylko wtedy, jeśli poseł Kłopotek ma jeszcze jednego brata po podstawówca (a najlepiej po zerówce); wtedy dałoby się zgodnie z kluczem wykształcenia obsadzić stanowisko ministra, a już on by zadbał o resztę urzędniczo-gumofilcowej piramidy.

 • 20portal

  Oceniono 10 razy 10

  W środowisku i lasach jest nie mniej posad niż w rolnictwie (dobrze płatnych), więc "zamienił stryjek". Naród pyta: czy PSL sprywatyzował rolnictwo w Polsce (dla siebie)?

 • 48js

  Oceniono 12 razy 8

  PO, PSL, PiS, SLD interesuje tylko jedno - gdzie ulokować siebie, swoich pociotków i swoich kolesi, by w krótkim czasie zbić fortunę. Nieważne, że kosztem tych, którzy ich wybierali, i którzy nie mają na podstawowe codzienne potrzeby. PO nie jest niczym lepszym od reszty. To PO pogrąża Polskę. Nie zrobiło nic by ograniczyć rozkradanie wspólnej kasy, wręcz odwrotnie, aktywnie w tym rozkradaniu uczestniczy. A oszczędzanie wydatków robi wśród najbiedniejszych. Mimo braku pracy wydłuża wiek emerytalny do 67 lat!!!

 • k.gralec

  Oceniono 8 razy 8

  jeszcze im dajcie Lasy Państwowe - tam to dopiero się kasa przewala

 • negrar

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe co PSL odbierze PO... Jedni warci drugich. Tak samo zresztą jak PiS i SLD. Same partie władzy po odejściu etosowców z Unii Wolności. A wszystko zawdzięczamy Kwaśniewskiemu, który zablokował wejście Marka Belki do Sejmu.

  A co teraz będzie? Teraz koalicja PO-PSL w przyspieszonych wyborach dostanie łupnia, wygra PiS i będzie wesoło. A wszystko przez pychę polityków wszystkich dużych partii, którzy ustawili mało demokratyczną ordynację wyborczą, gdzie duża reprezentacja i późniejsze koalicje są niepożądane. Wiadomo, jak się Polak ma dogadać, to woli tego przyszłego partnera do dogadania wpierw osłabić, a potem wykopać. A Polacy jako wyborcy są cieniutcy i pozwalają politykom iść na łatwiznę zamiast ZMUSIĆ polityków do nauki kompromisów ordynacją proporcjonalną. Większość krajów starej Europy ma w parlamencie więcej partii niż w Polsce i umieją sobie radzić.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 6

  W resorcie ochrony środowiska można ukręcić jeszcze większe lody niż w rolniczym. UE daje ogromne pieniądze np. na oczyszczalnie ścieków, wiatraki, biogaz itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje