Masowe egzekucje cywilów w Damaszku. Reżim zabija ludzi w okrutny sposób

23.07.2012 17:07
Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta

Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta (Fot. Anonymous AP)

Co najmniej 23 osoby zostały rozstrzelane w Damaszku przez siły wierne prezydentowi Baszarowi al-Assadowi. Według syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka ofiary to cywile lub rebelianci.
16 osób zostało rozstrzelanych w niedzielę w Mazzeh, ekskluzywnej dzielnicy Damaszku. Większość ofiar to osoby młodsze niż 30-letnie. Według obrońców praw człowieka wiele z nich nosiło ślady tortur. Do podobnego zdarzenia doszło w Barzeh, w północno-wschodniej części miasta. Tam rozstrzelano siedem osób.

Według relacji świadków jedna z ofiar została zgnieciona przez pojazd. Trzy martwe osoby znaleziono ze związanymi rękami. Ofiary nosiły na ciele ślady bagnetów. Obserwatorium Praw Człowieka informuje również o piętnastu ciałach znalezionych w wiosce niedaleko Damaszku. Niektóre ofiary miały związane ręce oraz rany zadane nożem.

Amnesty International zaapelowało dziś do obydwu stron konfliktu w Syrii o przestrzeganie zasad humanitarnych i oszczędzenie cywilów oraz innych osób niezaangażowanych w konflikt. Przypomniano również, że dowódcy wojskowi są zobowiązani do powstrzymania zbrodni wojennych, w przeciwnym razie to oni ponoszą odpowiedzialność karną.

Zobacz także
Komentarze (99)
Zaloguj się
 • hadzibadzi

  Oceniono 1 raz 1

  "Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta" - dobrze że wrzucają te filmidła do tego interneta

 • jankowski1960

  Oceniono 4 razy 0

  okrutni sa "demokratyczni" przestepcy wojenni wyrzucajacy z 4-5 pietra przeciwnikow!

 • wipowski

  Oceniono 9 razy 5

  Nie dajcie sie zmylić to zdjęcie na którym czarna postać ucieka z czegoś pewnie na myśl chcieli ludziom zrobić wodę z mózgu to jest kadr z filmiku jak T-72 dostał i się zapalił a załoga uciekła www.youtube.com/watch?v=906bBic-LXA&feature=my_liked_videos&list=LLsEFkoCw-_Hhz2nUPmknlxQ tu macie oryginalny filmik

 • ciesiol

  Oceniono 14 razy -4

  Libia, 100 000, ofiar, Egipt , na razie ok1500, Tunezja kilkaset, Syria 20 000, w szystko to przygotowanie do akcji - Iran, a tak naprawde to odpowiedz na kryzys.
  USA nakrecajua spirale zbrodni, znow znajdzie sie chetny na powtorke 11 wrzesnia, ale wczesniej sprzeda uzbrojenia za miliardy , itd ...

 • wojtusz

  Oceniono 15 razy 7

  Każdy z tych "cywili" przypadkowo miał kałacha.

 • bzyk_origo

  Oceniono 16 razy 0

  I dobrze robi, to nie cywile a rebelianci (platni najemnicy) !!!

 • ben-oni

  Oceniono 16 razy -2

  Szechter, już możesz zdjąć ten "nius" bo już wszyscy wiedzą, że egzekucje były, ale dokonywane przez "rebeliantów", czyli najemników. A Obserwatorium Praw Człowieka nie istnieje.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 13 razy 3

  "Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje w Syrii. Zachód swoją wiedzę o skali konfliktu głównie z amatorskich filmów wrzucanych do interneta (Fot. Anonymous AP)"

  To po ch... powtarzacie te konfabulacje...?

 • vikaromaniuta

  Oceniono 12 razy 2

  To nie cywile - to po prostu najemnicy !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje