Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?

23.07.2012 09:24
Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

PRZEGLĄD PRASY. "Wprost" pisze o rosnących w PiS wpływach senatora i szefa kasy SKOK Grzegorza Biereckiego. Ma to coraz bardziej niepokoić Jarosława Kaczyńskiego.
"Bierecki systematycznie rozszerza swoją strefę wpływów w środowisku PiS. (...) W 'partii Biereckiego' ma być nawet co czwarty ze 135 posłów PiS. (...) Pewne jest jedno: w ciągu najbliższych miesięcy znaczenie Biereckiego będzie rosło" - pisze "Wprost" w tekście zatytułowanym "Milioner kupuje PiS". Według tygodnika "niektórzy posłowie PiS widzą go nawet jako kandydata na prezydenta"; "dba o posłów z drugiego szeregu, zatrudnia ich rodziny, sponsoruje imprezy w ich okręgach wyborczych".

Jarosława Kaczyńskiego niepokoi pozycja Biereckiego, a szczególnie jego dobre stosunki ze Zbigniewem Ziobrą. Ten wsparł senatora w jego kampanii wyborczej, "choć sam był już na wylocie z PiS i odwiedzał kandydatów, których mógł potem z partii wyprowadzić". Bierecki w wydawanym przez SKOK "Gazecie Bankowej" zatrudnił Patrycję Kotecką, żonę Ziobry.

Prezes PiS wezwał na dywanik senatora. "Próbuje Biereckiego na przemian to głaskać, to temperować" - pisze tygodnik. Kaczyński ma na razie odpychać myśl, że wyrósł mu poważny konkurent.

Zobacz także
Komentarze (172)
Zaloguj się
 • curtislemay

  Oceniono 1 raz 1

  Niech mu wyrasta jeśli zabierze mu ze 2,99% to warto by było aby zniszczyć kaczyńskiego.

 • fajniejszy

  Oceniono 2 razy 0

  Jak wiadomo Wprost ma od czasów Lisa świetne kontakty z członkami PiS. Na pewno powierzyliby dziennikarzom poufne informacje.

 • alien0

  Oceniono 6 razy 2

  "Dzisiejszy „Wprost” twierdzi, że poparcie PiS dla spółdzielczości jest warunkowane przez Jarosława Kaczyńskiego poskromieniem pańskich rzekomych ambicji politycznych. To prawda?

  Całkowita bzdura. Jedna dobra rzecz, że nie przekręcono mojego nazwiska, bo zazwyczaj opisywano mnie w tego typu mediach jako „Bieleckiego”. Jest więc postęp, ale reszta, poza nazwiskiem, jest wyssana z palca. Czytam i nie mogę uwierzyć, że można coś takiego napisać – jakieś wymyślone opisy moich rzekomych rozmów z prezesem Kaczyńskim, całkowicie nieprawdziwe. Jakieś fantazje o moich intencjach politycznych, słowem bajki. Szkoda, że dziennikarze „Wprost” nie skontaktowali się ze mną"…

 • nie.pis

  Oceniono 4 razy 0

  ta szpara między zębami -dyskwalifikacja. i jeszcze zatrudnił żeberkową .
  to już kaczorex bez zębów lepszy.

 • papa_s

  Oceniono 6 razy 0

  @mccudden
  Perfidnie kalkulując to najlepiej dla PiS i nie tylko by było jak do Smoleńska polecieli by razem bracia i nie wrócili.

 • 3.janusz

  Oceniono 14 razy 8

  Wpakował tyle szmalu w PiS - należy mu się.

 • chynek

  Oceniono 11 razy 1

  Wymysł chorej, nienawistnej wyobraźni jąkatego i jego diabelskich sług.

 • hanklo

  Oceniono 8 razy 4

  Na najbliższym zebraniu zarządu PIS przewidzieliśmy następujący program zebrania. 1. Powitanie. 2 Pan Grzesiu zabiera głos i omawia politykę PISu i krytykuje Prezesa PIS. Punkt 3. pożegnanie pana Grzesia

 • sirseb

  Oceniono 4 razy 0

  redzokowy bankier?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje