Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?

Grzegorz Bierecki

Grzegorz Bierecki (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

PRZEGLĄD PRASY. "Wprost" pisze o rosnących w PiS wpływach senatora i szefa kasy SKOK Grzegorza Biereckiego. Ma to coraz bardziej niepokoić Jarosława Kaczyńskiego.
"Bierecki systematycznie rozszerza swoją strefę wpływów w środowisku PiS. (...) W 'partii Biereckiego' ma być nawet co czwarty ze 135 posłów PiS. (...) Pewne jest jedno: w ciągu najbliższych miesięcy znaczenie Biereckiego będzie rosło" - pisze "Wprost" w tekście zatytułowanym "Milioner kupuje PiS". Według tygodnika "niektórzy posłowie PiS widzą go nawet jako kandydata na prezydenta"; "dba o posłów z drugiego szeregu, zatrudnia ich rodziny, sponsoruje imprezy w ich okręgach wyborczych".

Jarosława Kaczyńskiego niepokoi pozycja Biereckiego, a szczególnie jego dobre stosunki ze Zbigniewem Ziobrą. Ten wsparł senatora w jego kampanii wyborczej, "choć sam był już na wylocie z PiS i odwiedzał kandydatów, których mógł potem z partii wyprowadzić". Bierecki w wydawanym przez SKOK "Gazecie Bankowej" zatrudnił Patrycję Kotecką, żonę Ziobry.

Prezes PiS wezwał na dywanik senatora. "Próbuje Biereckiego na przemian to głaskać, to temperować" - pisze tygodnik. Kaczyński ma na razie odpychać myśl, że wyrósł mu poważny konkurent.

Zobacz także
 • Julia Pitera i Grzegorz Bierecki Zachowanie prezesa SKOK-ów "niedopuszczalne". Pitera oskarża senatora Biereckiego
 • Dominika Wielowieyska i senator Grzegorz Bierecki Wielowieyska o SKOK-ach: Świat stanął na głowie. Gigantyczny konflikt interesów i nikt nie protestuje
 • Jarosław Kaczyński Kaczyński: Nawet w interesie nienarodzonych jest zmienić ten rząd
Komentarze (172)
Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?
Zaloguj się
 • pisiory_na_marsa

  Oceniono 65 razy 55

  No to dostał właśnie pocałunek śmierci. Prezes mu tego nie wybaczy.

 • snurfik

  Oceniono 58 razy 52

  Roznica miedzy nimi jest taka ze Bierecki ma kase a PiS sprzeda matke za 300zl

 • senet

  Oceniono 42 razy 38

  Oj kochani ten to jest dopiero ziółko. jak przejął robotniczą kasę SKOK wartą grube miliony i jak z niej generuje zyski dla swioch firm i przybocznych trzeba poczytać . to jest skandal w swietle prawa

 • 123jna

  Oceniono 38 razy 32

  Bierecki to "swoj" pomogl zrobic aplikacje corce Lecha. Co jeszcze takiego, jak ominal prawo, ten czlowiek dla Kaczynskich zrobil? Ma ich w kieszeni.

 • mccudden

  Oceniono 34 razy 30

  Powoli do normalnych ludzi działających w PiS zaczyna docierać, że z Jarkiem i jego "zakonem PC" nie wygrają już żadnych wyborów w naszym pięknym kraju.

  Zwyczajnie i po prostu i to pomimo kolejnych taśm PSL, PO jakie mogą zostać ujawnione - tym bardziej że Pan viceKaczyński czyli Adam Lipiński targował się z Panią Beger o stanowiska, jak nie przymierzając o kartofle na targu. Znając sposób zarządzania w PiS nie wierzę, że Pan Prezes o niczym nie wiedział.

  Problem PiS nazywa się Jarosław Kaczyński, który dożywotnio jest zatrudniony na etacie Prezesa. Wewnętrzna opozycja, ot taka jak Schetyna, czy Gowin w PO - w Partii Jarosława Kaczyńskiego nie istnieje. Ludzie wychylający się poza umysł Prezesa są eliminowani, promowani są ci powtarzający mądrości Prezesa - Hofman, Brudziński, Błaszczak i inni. Podobno o pośle Błaszczaku w PiS mówi się, że bez wiedzy Prezesa nie poprawia nawet wyglądu grzywki. Ale to pewnie tylko plotki. Sam Prezes jest tymczasem niewybieralny. Niewybieralny i już. Przyczyn tego stanu nie będę wymieniał, to głębszy temat, ale jeśli PiS zapłaci mi symboliczne 1000 zł, to mogę napisać kilka stron na ten temat do ich wiadomości. Zaryzykuję jednak stwierdzenie, że jest jedyny najważniejszy powód - sam Prezes nie chce wygrać żadnych wyborów. On chce mieć władzę w PiS, chce być witany przez wyznawców okrzykami "Jarosław Polskę zbaw", chce mieć dożywotnią synekurkę w PiS i w sejmie, chce po prostu żyć tak jak żył przez ostatnie kilka lat.

  Jarosław Kaczyński to stary człowiek. Nie zrobi już nic, nie ma przed nim żadnych wyzwań. PiS to pamiątka rodzinna po Lechu Kaczyńskim i tej pamiątki on z rąk nie wypuści. Z drugiej strony i w PiS są ludzie chcący więcej - ileż można być w opozycji? Żeby jednak zagrać o całą pulę, trzeba mieć poparcie. Jarosław Kaczyński nie zaoferuje pracy, nie wspomoże, nie poleci - ma do dyspozycji tylko PiS. Bierecki ma pieniądze, ma możliwości, jest młody, i jest do zaakceptowania.

 • kralik111

  Oceniono 36 razy 30

  Juz niedlugo z ust prezesa kaczynskiego dowiemy sie, ze SKOKI sa obca agentura, a zakladala je esbecja...;DDD

 • gringi

  Oceniono 33 razy 29

  to teraz juz wiecie czym jest skok

 • nubem

  Oceniono 37 razy 27

  Najbardziej podoba mi się to: "zatrudnia ich rodziny". Toż to prawe i sprawiedliwe, powiadam wam! :)

 • guest077

  Oceniono 23 razy 21

  Jest błąd. Napisaliście "Patrycję Kotecką, żonę Ziobry", a powinniście napisać "bezstronną i rzetelną dziennikarkę oraz bezpartyjną byłą v-ce dyrektor Agencji Informacji TVP, która absolutnie nigdy ale to nigdy nie manipulowała informacjami prezentowanymi przez Wiadomości na zlecenie Jarosława Polskęzbawa. Obecnie żonę Ziobry, którego wcale wtedy nie znała i to nie prawda, że działała na jego zlecenie". Tak powinno być.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje