To Serafin ustawiał nagranie - widać to na dłuższej wersji "taśm PSL"

23.07.2012 06:00
Taśmy PSL

Taśmy PSL (Fot. Gazeta.pl)

Władysław Serafin nie tylko wiedział, że w jego gabinecie pracuje ukryta kamera, ale sam pomagał ją instalować pracownikom swojej telewizji TVR - podaje "Gazeta Wyborcza". - Nagranie rozmowy Serafina z Władysławem Łukasikiem jest dłuższe niż wersja, jaką znamy z mediów - mówią informatorzy z trzech niezależnych od siebie źródeł.
Artykuł "Gazety" potwierdza informacje, jakie wcześniej powtarzali dziennikarze zajmujący się polityką: że istnieje dłuższa wersja "taśm PSL", która pokazuje, że to Serafin zlecił nagranie. Choć kilka razy temu zaprzeczał i sprawę taśm nazywał "prowokacją". Na taśmach Serafin wyciąga ze zwolnionego właśnie z funkcji szefa Agencji Rynku Rolnego Władysława Łukasika informacje o nepotyzmie, nieprawidłowościach finansowych i wykorzystywaniu ARR i jej spółek przez ludzi ministra Marka Sawickiego. W efekcie Sawicki podał się do dymisji.

- Sam kazał ustawiać kamerę w tym miejscu - mówią informatorzy "Gazety". - Kamera była włączona na długo przed wejściem Łukasika. I zarejestrowała, jak prezes instruuje młodego człowieka znającego rzemiosło telewizyjne, w którą stronę ma być skierowana. Później Serafin wychodzi, znów wraca. W końcu pojawia się z Łukasikiem. Do mediów trafiła zmontowana wersja nagrania, choć i z niej nie udało się wyciąć poszlak wskazujących na rolę prezesa. Przecież nieprzypadkowo odsłania obiektyw na początku rozmowy i zasłania, kiedy usłyszał, co chciał.

- Kim jest "znający rzemiosło telewizyjne"? - dopytuje "Gazeta". - To współpracownik Telewizji Rolniczej. Prezes zwraca się do niego jak do podwładnego. TVR jest nazywana "telewizją Serafina" - mówi jeden z informatorów. Informatorzy mówią o motywach Serafina, które dziennikarzom też były znane: że grał na Pawlaka przeciwko pogrążonych w "taśmach" Sawickiemu i tzw. frakcji Balazsa.

Więcej o TVR i motywach Serafina w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Zobacz także
Komentarze (106)
Zaloguj się
 • zelenyles

  Oceniono 3 razy 3

  Ten który to nagrał zabił PSL-- czy o to mu chodziło ??? . PO jest w stanie pionowego nurkowania, PIS na czele z prezesem nie nadaje się do niczego, SLD i cała reszta za cienkie Bolki. W tym momencie nie widzę mocnych którzy to ogarną, a trzeba coś z tym zrobić bo nie robić nic to każdy głupek potrafi.

 • wapienko

  Oceniono 2 razy 0

  A ja widziałem A, a, a, dasia, jak moooontował kame, kamerę.

  Przecież to u,u,u,umie robić. JUuuuż Rywina załatwił.

 • josif47

  Oceniono 6 razy 4

  Moze wiecej tych kamer poustawiac ?...Wyplynely by brudy nie tylko z PSL. ?.. I z PO i z PISU, i z SLD, i z wielu innych tzwn. partii... Jednym slowem wyplynelo by cale gowno....ale bylby smrod....

 • annastasia

  Oceniono 19 razy -1

  Przecież my to wszyscy wiemy, znamy to z autopsji, ale sławne już taśmy przypomniały nam dobitnie, że uważający się za najmądrzejszego i wszechmocnego, pełen pychy, premier Tusk rządzi Polską – na szczęście nie wszystkimi Polakami – już od pięciu lat wyłącznie dzięki poparciu PSL-u. Kiedy trzeba głosów partii Pawlaka, wtedy PSL jest OK. Gdy na wierzch wychodzi część, zapewne niewielka, afer związanych z rządem i spółkami skarbu państwa – to wtedy PSL jest już „be". Ale to wszystko polityczny teatr.

  Tusk zrobi wszystko, aby nie zjechać po sondażowej równi pochyłej. Jest więc gotów wyrzucić z rządowych sań nie tylko ministrów z PO (jak przy aferze hazardowej), ale też z PSL-u. Nawet Marka Sawickiego, na którego od lat konsekwentnie grał przeciw Pawlakowi i którego rok temu zostawił w swoim nowym rządzie, uwaga, wbrew szefowi PSL-u!

  Jeżeliby zaczął udawać primabalerinę z chińskiego baletu, wszyscy wokół gruchnęliby śmiechem. Jeśli dziś Tusk chce udawać Katona, efekt będzie podobny. Premier wkładający togę pierwszego sprawiedliwego to doprawdy komedia.

  To przecież ta koalicja, obie partie solidarnie, stworzyły z państwowych spółek prawdziwe „państwo w państwie", czyli Rzeczpospolitą kolesi (np. niedawna nominacja dla b. ministra Grada).

  Gra idzie przecie o władzę, o setki tysięcy posad, intratnych funkcji w radach nadzorczych, samorządach i innych dobrze opłacanych stołków i stołecków, których nie tylko PSL-owscy kolesie ale i ci z PeŁo dzierżą się jakby do nich przyspawani byli!

  Kolejne opisywane przez dziennikarzy taśmy dotyczą przecie firmy DSS, dziś już upadłej, która przedstawiała kulisy dopuszczenia jej do budowy autostrady A2. Jest to więc cios w byłego ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka jednego z mocnych dotąd, bonzów PO,i rozmowy młodego acz zaufanego działacza PO, emisariusza pełnomocnego, ministra skarbu państwa, który ponoć brał udział w posiedzeniach zarządów spółek Skarbu Państwa.

  Jak widać sprawdza się, staropolskie, ludowe przysłowie, że na złodzieju czapka gore !

  Nie dziw więc, że koalicyjno-rządowi kolesie, nie tylko od gały przecie ale i od wielkich, brudnych interesów i interesików, już mataczą i będą coraz więcej mataczyć, kluczyć, zmyślać, kłamać, manipulować jak tylko potrafią ...

  a ministrowie z PeŁo z premierem na czele, wręcz święte oburzenie udawać będą chociaż w niczym przecie lepsi nie są bo który tylko mógł to swoich z rodziny
  na intratnej posadzie usadowił ...!

  Tusk jest sprawny, gdy chodzi o personalne gierki, zresztą tak samo jak Sawicki. Tyle że z tych gierek dla Polski nic nie ma.

 • annastasia

  Oceniono 12 razy 0

  Nie ominęło to jak widać i ministra Sikorskiego bo przecie jak był w rządzie PiS bardzo porządnie się zachowywał, z wielkim szacunkiem, atencją i czcią nawet do prezydenta Lecha Kaczyńskiego się odnosząc ... !

  A odkąd jest w rządzie Donalda Tuska i pod kuratelą tego uważającego się za wszechmocnego cysorza, pyszałka, jak diabeł wcielony, czy człek zgoła szalony na swojego tragicznie zmarłego, bywszego, prezydenta, zwierzchnika i pryncypała niedorzeczności różne obraźliwe i bezecne wymyśla powtarzając wszystkie herezje głoszone przez Donalda Tuska i jego zauszników z "łże-elity", pokroju Wajdy, czy innych indywiduów, od Palkota czy z postkomuny, którzy nie wahają się
  w chamski, niepolski i niechrześcijański, bluźnierczy sposób obrażać czci tragicznie zmarłego ...!

  Nic, tylko ta tuskowa nienawiść do Kaczyńskich, to nie tylko ciężka i nieuleczalna ale strasznie zaraźliwa jakaś bardzo choroba ...!

  Ale jak mawiał mój dziadek, oficer wojsk Naczelnika Józefa Piłsudskiego, zła passa nie może trwać wiecznie, karta musi się obrócić, zwłaszcza wtedy gdy ... uczciwy Naród szachrają, oszukują fałszywi gracze, używający znaczonych kart ... !

  Używając retoryki, filmowego bohatera, Kaźmirza Pawlaka, należy zauważyć, że ... nadejszła ... chwila kiedy PeŁo i PSL i ichni kolesie sami dla siebie
  zaczynają być groźni i gotowi jeden na drugiego się rzucić i gryżć, gdyby taki mus przyszedł dla poratowania choćby częśći dochodowych stołków i władzy ...!

  Są już na równi ale pochyłej i zaczęli się staczać i będą się toczyć coraz prędzej ale w dół jeno a przecie niebawem, po sezonie ogórkowo-urlopowym związki zawodowe do gry przystąpią ... oj będzie się działo ... da Bóg będzie kolesiom gorąco, za gorąco ... a wtedy ?

  pożyjemy, zobaczymy ... jeszcze wszystko może sie zmienić, zwłaszcza, że niektórzy latać będą ... do Peru ...Moskwy, Berlina czy Brukseli ... ciekawie może
  być ... obyśmy zdrowi byli ...!

 • annastasia

  Oceniono 14 razy 0

  Nagrane taśmy, pokazujące smutną, rzeczywistość tuskowej rzeczypospolitej kolesiowskiej, spowodowały wielką panikę nie tylko u kolesiów z PSL ale i w PO oraz w rządzie Donalda Tuska.

  Tuskowi kolesie już podjeli działania maskujące; specjalnie stosują tę grę słów "taśmy ... są zmontowane" aby sugerować fałszywie, że nie są prawdziwe, aby podważać ich znaczenie, prawdziwość faktów, które treści tych taśm przedstawiają!

  Gra idzie przecie o władzę, o setki tysięcy posad, intratnych funkcji w radach nadzorczych, samorządach i innych dobrze opłacanych stołków i stołecków, których nie tylko PSL-owscy kolesie ale i ci z PeŁo dzierżą się jakby do nich przyspawani byli!

  Kolejne opisywane przez dziennikarzy taśmy dotyczą przecie firmy DSS, dziś już upadłej, która przedstawiała kulisy dopuszczenia jej do budowy autostrady A2. Jest to więc cios w byłego ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka jednego z mocnych dotąd, bonzów PO,

  i rozmowy młodego acz zaufanego działacza PO, emisariusza pełnomocnego, ministra skarbu państwa, który ponoć brał udział w posiedzeniach zarządów spółek
  Skarbu Państwa.

  A są tak bulwersujace i już na tyle głośne, że dotarły do Donalda Tuska, który wzywał w tej sprawie ministra skarbu, Mikołaja Budzanowskiego.

  Jak widać sprawdza się, staropolskie, ludowe przysłowie, że na złodzieju czapka gore !

  Nie dziw więc, że koalicyjno-rządowi kolesie, nie tylko od gały przecie ale i od wielkich, brudnych interesów i interesików, już mataczą i będą coraz więcej mataczyć, kluczyć, zmyślać, kłamać, manipulować jak tylko potrafią ...

  a ministrowie z PeŁo z premierem na czele, wręcz święte oburzenie udawać będą chociaż w niczym przecie lepsi nie są bo który tylko mógł to swoich z rodziny
  na intratnej posadzie usadowił ...!

  Dawno temu już pisałam, że jakąś dziwną regułą jest iż po przejściu do obozu kolesi z PO i PSL, pod kuratelą niedojszłego doktora manipulacji stosowanej, mistrza kreacji (głównie siebie samego) wszechmocnego cysorza Donalda, nawet uważani wcześniej za dobrych ludzi, gentleman'ów nawet, bogobojnych i sprawiedliwych, durnieją i parszywieją wszyscy, z którejkolwiek by partii przyszli i diabeł z nich wyłazi ....

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 10 razy -4

  Tematy zastepcz.
  Chca wmowic ze najwazniejsza czesc przekazu czt tasm brzmi
  -A kto stal z boku
  Media (ich juz nie ma ) w praworzadnym panstwie szukali by Grada , spolek PO i oczywiscie PSL.Zrobiono z Polakow niewolnikow.Placa podatki na koalicyjna mafie o wielkich literkach popsl.
  Czasy feudalizmu sie skonczyly a rzadzacy wprowadzaja go na nowo..110 tysiecy Aleksandra Grada to skandal.To suma miesieczna.Wiecej kasy dla tego z PO niz otrzymuja wwielcy tego swiata jak chociazby Putin,Hollande czy nawet Obama.

 • toberson

  Oceniono 19 razy -5

  POPSL mysla ze sa POnad Prawem i nietykalni!!Nikt im nie POskoczy!!Tylko wczesniejsze wybory uratuja Polske od skorumPOwanych rzadow POPSL!!

 • aanty

  Oceniono 14 razy 6

  @chynek
  Posluchaj gnido: aferzysta Rywin przyszedl do gazety z proba wymuszenia milionowej lapowki, Natomiast
  takie smeicie jak Ziobro z upodobaniem i z podlego charakteru szpiclowania i kapowania nagrywaja wszystkich, zaczynal od kolegow w akademiku. Rzecz nieslychana - minister nagrywa i szpicluje swojego wicepremiera. Takei rzeczy tylko w PiS, zwyrodnailej, stalinowskeij totalitarnej partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje