Kaczyński: Nawet w interesie nienarodzonych jest zmienić ten rząd

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

- Nigdy nie było tak źle. To, co trzeba uczynić w interesie Polski, tych Polaków, którzy teraz żyją, tych, którzy będą mieli lub mają emerytury i także w interesie tych zupełnie najmłodszych i tych, którzy się jeszcze nie narodzili, jest zmienić dzisiaj ten rząd - mówił Jarosław Kaczyński zapowiadając wotum nieufności dla rządu.
- Na jesieni wystąpimy z odpowiednimi działaniami. Będzie złożony wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska - zapowiedział w Nowym Targu.

- Władza PO, jeszcze będąc w opozycji, dała sygnał: "Jak my będziemy rządzili, to dobre czasy powrócą", chodziło o te czasy przedrywinowskie. Ale takiego wybuchu korupcji i takiej ilości błędów w polityce, we wszystkich dziedzinach naraz, dotąd nie było. Rządy po 1989, z dwoma wyjątkami, tj. rządem Olszewskiego i naszym, były związane z tym systemem. Ale nigdy nie było aż tak, jak w tej chwili - zaznaczył Kaczyński.

"14-letni trampkarz wie, że musi..."

Zdaniem prezesa obecnie działa "wielka propaganda rzekomego sukcesu". - Pod każdym względem, m.in. mówię o wynikach naszej reprezentacji w trakcie Euro, mogłoby być lepiej. Sądzę, że nawet w tym, choć trochę ryzykuję, bo to nie polityka, ale sport. Ale nawet i tu mogłoby być lepiej - powtarzał Kaczyński.

- Byłoby lepiej, gdyby Polska żyła w innym nastroju. Gdyby nawet w tej piłce nożnej nie było tak, że 14-letni trampkarz wie, że musi ten mecz przegrać, no bo są pieniądze - dodał prezes PiS.

- Możecie państwo zadać mi teraz takie pytanie: Mówi pan o tym wszystkim, ale to jest tylko diagnoza. A gdzie jeszcze terapia? Jak wyleczyć nas z tej choroby? - sugerował Kaczyński. - Taka terapia jest gotowa - podkreślił.

"Wrócić powinien Mariusz Kamiński"

I wymieniał: - Terapia polega na reformie finansów publicznych, są tu gotowe ustawy. Polega też na reformie systemu podatkowego. Strefy bardzo bogate są praktycznie nieopodatkowane. To jest skrajna niesprawiedliwość. Są też nasze plany dotyczące reformy służby zdrowia. Teraz służba straszliwie kuleje, bo się pieniądze wyrzuca do prywatnych interesów. (...) Są też plany rozpoczęcia w Polsce budownictwa mieszkaniowego dla zwykłych ludzi, bo takiego w tej chwili nie ma. Mieszkania są teraz praktycznie tylko dla ludzi bogatych, co mogą wziąć duży kredyt. Większość przeciętnych Polaków takiego dużego kredytu nie może wziąć.

Kaczyński ma też pomysł na uzdrowienie publicznych instytucji. - Jest możliwość powrotu do instytucji państwowych ludzi uczciwych, takich jak np. Mariusz Kamiński, były szef CBA, który wiedział, że biuro jest od szukania przestępstw na górze, a nie na dole. Na dole też trzeba szukać, ale od tego są inne instytucje - powiedział.

Zobacz także
 • Grzegorz Bierecki Szef kasy SKOK zagrozi pozycji Kaczyńskiego w partii?
 • Jacek Żakowski "Polska represyjna" - refleksja Żakowskiego o państwie
 • Adam Szejnfeld i Ryszard Czarnecki Szejnfeld przypomina PiS-owi: Wymiataliście wszystkich do sprzątaczki
Komentarze (726)
Kaczyński: Nawet w interesie nienarodzonych jest zmienić ten rząd
Zaloguj się
 • 2jan5

  Oceniono 572 razy 432

  Prezes już rozpoczął kampanię wyborczą myśląc,że jesienią będą wybory,ale się rozczaruje.Niedługo następny koncert życzeń,to niewiele kosztuje.

 • reexpert

  Oceniono 558 razy 426

  Populizm, populizm, populizm.
  Brak konkretów tylko ciągle piękne słowa. Na dodatek takie, które nie porywały wyborców.

  PO - niedobre. PiS - jeszcze gorszy. Realnych alternatyw niestety brak, lub trzeba ich szukać gdzie indziej...

 • stan-1

  Oceniono 164 razy 144

  Jak prezesowi nie odpowiada ten rząd, niech się przesiądzie do innego rzędu.

 • jerjar

  Oceniono 144 razy 128

  To jest dobra koncepcja. Doliczyć do swoich głosów (coraz więcej ich za mało) głosy nienarodzonych i wybory wygrane.

  W księdze Guinnessa pan Kaczyński ma murowane miejsce, a nawet specjalny dział: Kaczokracja.

 • zdzwoj7412

  Oceniono 65 razy 61

  Proponuję stworzyć nowy rząd z nienarodzonych. Premierem niech zostanie syn Jarosława!

 • podkarpacie55

  Oceniono 63 razy 57

  Panie Kaczyński ja [tak myślę]jak i większość społeczeństwa uważa rząd Tuska za marny,większość obiecywanych przez niego ustaw [nawet tak możliwą jak zniesienie abonamentu]nie zrealizował.Rząd dział od skandalu do skandalu a i wtedy Tusk potrafi pokierować sprawy aby usunąć swoich przeciwników.Jednak większość uważa że przy takiej alternatywie że pańska partia z panem na czele miałaby rządzić woli już normalnego ,,nieudolnego ''Tuska a nie żyć wyznaniowym policyjnym państwie gdzie wychwalany by był najbardziej nieudolny prezydent od 20 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje