Kaczyński: Nawet w interesie nienarodzonych jest zmienić ten rząd

22.07.2012 18:39
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

- Nigdy nie było tak źle. To, co trzeba uczynić w interesie Polski, tych Polaków, którzy teraz żyją, tych, którzy będą mieli lub mają emerytury i także w interesie tych zupełnie najmłodszych i tych, którzy się jeszcze nie narodzili, jest zmienić dzisiaj ten rząd - mówił Jarosław Kaczyński zapowiadając wotum nieufności dla rządu.
- Na jesieni wystąpimy z odpowiednimi działaniami. Będzie złożony wniosek o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska - zapowiedział w Nowym Targu.

- Władza PO, jeszcze będąc w opozycji, dała sygnał: "Jak my będziemy rządzili, to dobre czasy powrócą", chodziło o te czasy przedrywinowskie. Ale takiego wybuchu korupcji i takiej ilości błędów w polityce, we wszystkich dziedzinach naraz, dotąd nie było. Rządy po 1989, z dwoma wyjątkami, tj. rządem Olszewskiego i naszym, były związane z tym systemem. Ale nigdy nie było aż tak, jak w tej chwili - zaznaczył Kaczyński.

"14-letni trampkarz wie, że musi..."

Zdaniem prezesa obecnie działa "wielka propaganda rzekomego sukcesu". - Pod każdym względem, m.in. mówię o wynikach naszej reprezentacji w trakcie Euro, mogłoby być lepiej. Sądzę, że nawet w tym, choć trochę ryzykuję, bo to nie polityka, ale sport. Ale nawet i tu mogłoby być lepiej - powtarzał Kaczyński.

- Byłoby lepiej, gdyby Polska żyła w innym nastroju. Gdyby nawet w tej piłce nożnej nie było tak, że 14-letni trampkarz wie, że musi ten mecz przegrać, no bo są pieniądze - dodał prezes PiS.

- Możecie państwo zadać mi teraz takie pytanie: Mówi pan o tym wszystkim, ale to jest tylko diagnoza. A gdzie jeszcze terapia? Jak wyleczyć nas z tej choroby? - sugerował Kaczyński. - Taka terapia jest gotowa - podkreślił.

"Wrócić powinien Mariusz Kamiński"

I wymieniał: - Terapia polega na reformie finansów publicznych, są tu gotowe ustawy. Polega też na reformie systemu podatkowego. Strefy bardzo bogate są praktycznie nieopodatkowane. To jest skrajna niesprawiedliwość. Są też nasze plany dotyczące reformy służby zdrowia. Teraz służba straszliwie kuleje, bo się pieniądze wyrzuca do prywatnych interesów. (...) Są też plany rozpoczęcia w Polsce budownictwa mieszkaniowego dla zwykłych ludzi, bo takiego w tej chwili nie ma. Mieszkania są teraz praktycznie tylko dla ludzi bogatych, co mogą wziąć duży kredyt. Większość przeciętnych Polaków takiego dużego kredytu nie może wziąć.

Kaczyński ma też pomysł na uzdrowienie publicznych instytucji. - Jest możliwość powrotu do instytucji państwowych ludzi uczciwych, takich jak np. Mariusz Kamiński, były szef CBA, który wiedział, że biuro jest od szukania przestępstw na górze, a nie na dole. Na dole też trzeba szukać, ale od tego są inne instytucje - powiedział.

Zobacz także
Komentarze (726)
Zaloguj się
 • 2jan5

  Oceniono 572 razy 432

  Prezes już rozpoczął kampanię wyborczą myśląc,że jesienią będą wybory,ale się rozczaruje.Niedługo następny koncert życzeń,to niewiele kosztuje.

 • reexpert

  Oceniono 558 razy 426

  Populizm, populizm, populizm.
  Brak konkretów tylko ciągle piękne słowa. Na dodatek takie, które nie porywały wyborców.

  PO - niedobre. PiS - jeszcze gorszy. Realnych alternatyw niestety brak, lub trzeba ich szukać gdzie indziej...

 • michu-najlepszy

  0

  Osobiście zastanawia mnie, dlaczego Polacy syndyk upadłościowy nazywają rządem. Na Waszych oczach likwidują Państwo Polskie śmiejąc się Wam prosto w oczy i z Was. Jak można być tak krótkowzrocznym, aby wierzyć w rozwój gospodarczy państwa Polskiego skoro 40 % Polaków jest bez pracy, na co się składa 15% bezrobocia zarejestrowanego w Urzędach Pracy? I 25% na emigracji. Czy w takich realiach można mówić o rozwoju gospodarczym państwa Polskiego, skoro 40 % ludzi w sile wieku nie może znaleźć zatrudnienia w własnym kraju i jest zmuszany do emigracji do krajów ościennych , które rozkwitają gospodarczo a bezrobocie jest na poziomie 5,5% i zatrudniają 25 % przyjezdnych w sile wieku wykształconych pracowników nie łożąc na ich wykształcenie? Likwidacja Państwa trwa dłużej niż stoczni, huty czy kopalni. Syndyk zwany rządem poradził już sobie z wyprzedażą majątku kapitałowego teraz zabierają się do majątku pozostałego i wysiedlania młodych Polaków za granicę ojczyzny a na starych Polakach dokonają eutanazji emerytalnej wypłacając Im emerytury głodowe, które są w fazie opracowań i będzie po kłopocie a opornych kancelarie Żydowskie rozdepczą jak karaluchy a największa kość, która stoi Im w gardle, czyli kościół katolicki podupadnie, bo zaborcy są innowiercami, więc nie będą łożyć na kościół katolicki.
  Absztyfikanci od Donalda
  i SLD-owskie równe chłopy,
  Co podliczacie swoje salda,
  wy honorowe mizeroty.
  Warszawskie bubki, żygolaki,
  z szajką wytwornych pind na kupę,
  cwaniaki, franty, zabijaki.
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  Wy hazardowi rwacze kasy
  Rychy i Zbychy z Mirem w odwodzie
  Wy POlszewickie przekrętasy
  Bez przerwy na złodziejskim głodzie
  Którzy amnezją powaleni
  zbieracie się w bandycką kupę
  Nie wszyscy tutaj wymienieni,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  I wy, oszuści i blagierzy,
  Wypierdy bez polskiego ducha
  Myślicie, że wam naród wierzy
  - usunie Was stąd zawierucha.
  Karne pętaki i szturmowcy,
  co grać gotowi nawet trupem
  I rekordziści, i sportowcy,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  Wajdy i Kutze wskroś ponure,
  Hołdysy, bez mózgowej Kory.
  Podskakiwacze pod kulturę,
  którzy bezwiednie robią w pory.
  Uczone małpy, ścisłowiedy,
  Co oglądacie świat przez lupę
  Z sondaży wiecie: co, jak, kiedy,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  I jeszcze Bolek dureń krewki,
  Co dużo chciałby, a nie może,
  oraz „profesor” Bartoszewski
  (Pan wie już za co, „profesorze” !)
  I ty za młodu nie dorżnięta
  Pitero, co masz taki tupet,
  że szczujesz na nas swe szczenięta;
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  I ty półhrabku z Ruskiej Budy
  co Putinowi liżesz zadek,
  sprzedajesz Polskę – tobie kudy
  patriotyzmu trzymać spadek.
  I europejscy marzyciele,
  zebrani w malowniczą trupę
  Z ryżym i miernym kpem na czele,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  I ty fortuny sku...synu,
  gó...arzu uperfumowany,
  Co splendor oraz spleen Londynu
  Nosisz na gębie zakazanej,
  I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
  A sr... chodziłeś za chałupę,
  Ty, spod Lublina łże-pajacu,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  Wy z komuchami w lewej flance,
  ciągnący z Polski grubą rentę,
  szerzący dziś moralną francę,
  niszczący wszystko to co święte,
  I ty, proroku z TVN-u,
  co mózg związany masz na supeł,
  i w własnym szambie brak ci tlenu.
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

  I wy, o których zapomniałem,
  lub pominąłem was przez litość,
  albo dlatego, że się bałem,
  Albo, że taka was obfitość,
  I ty, agencie, co za blog ten
  ze strachu skarzesz mnie na ciupę,
  I żem się stał kozaków hersztem,
  Całujcie wy mnie wszyscy w dupę !…

  (Palnick za Tuwimem, ze szczyptą Łazarza)

  Z poważaniem

 • zygosz

  Oceniono 1 raz -1

  Prezes Kaczyński. nie jest wcale zły ani gorszy niż inni a jego poczynania są niewspółmierne lepsze niż obecnej ekipy rządzącej Tylko on powinien posiadać ster władzy bo w innym przypadku będzie demagogia z Kremla i czerwony dobrobyt

 • kakaz39

  Oceniono 1 raz 1

  Ale Jarosław daje czadu !!!!

 • zygosz

  0

  Urodziles się i żyjesz aż do śmierci która jest wladzca twojego życia nie znasz godziny dnia i wogole nicTwoje rozumowanie mówi za ciebie widzisz tylko wrogow Nie dano ci mozliwosci poznania normalnego zyciaTeraz masz kompleksy na tle kosciola wiary I wogole do calego otoczenia ktos tu popelnil blad Chcial dac wiecej a jednak zabral ci bardzo duzo Ale można to zmienić iść przykładem ludzi dobrych noalnych bo w przeciwnym razie szkoda twojego życia A sprawiedliwość jest jedna BIAŁY KOŃ który zaprowadzi cię do STAIN WZiECZNOSCI

 • zygosz

  0

  Kto może być wstanie zapobiec korupcji. Tyllko prezes Kaczyński i jego ludzie Zamlalo mieli czasu bo tylko 2 lata aby powstrzymać pazernych klamcow Zwolennikom PO trudno przychodzi zdrowy rosadek a może słuchają dyrektyw z Kremla to przecież ich sympatycy

 • stasiek-the-best

  0

  jest sedno programu IV RP pisu, czyli jest reguła prezesa, co ma 2 wyjątki:
  „nigdy nie było aż tak, jak w tej chwili z dwoma wyjątkami, tj. rządem Olszewskiego i naszym”

 • bodora73

  0

  Czyzby slowo stalo sie cialem i Jaroslaw Kaczynski spodziew sie potomka? Halelluja! Z pewnoscia potajemnie wspomogl sie in vitro. Widocznie nie chce byc gorszy od : Ziobry. Czego to sie nie robi dla dobra Ojczyzny. Ale, jak przyjmie to czarna mafia. Moze byc wesolo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje