Morderca z kina w areszcie. "Myśli, że gra w filmie". "Nie przeżyje do jutra, wszyscy chcą go zabić"

22.07.2012 13:36
24-letni James Holmes jest sprawcą zamachu w Kolorado, podczas którego zginęło 12 osób

24-letni James Holmes jest sprawcą zamachu w Kolorado, podczas którego zginęło 12 osób (fot. University of Colorado)

- On myśli, że gra w filmie - strażnicy z aresztu Arapahoe, gdzie osadzono sprawcę strzelaniny w kinie w Denver, mówią, że nie okazał żadnej skruchy. 24-letni James Holmes jest w izolatce. A więźniowie dodają: "Jeśli dołączą go do reszty osadzonych, nie przeżyje do poniedziałku. Wszyscy chcą go zabić".
Dwa dni po masakrze w centrum handlowym w dzielnicy Aurora (przedmieściach Denver) na premierze nowego filmu o Batmanie strażnicy więzienni z aresztu Arapahoe ujawnili, że sprawca tragedii zachowuje się bardzo dziwnie.

James Holmes już wcześniej powiedział policji, że jest Jokerem [największy wróg komiksowego i filmowego Batmana - red.], a na jego profilu w amerykańskim serwisie dla dorosłych umieścił swoje zdjęcie z włosami ufarbowanymi na rudo - jak odgrywany przez Heatha Ledgera Joker z poprzedniego filmu o Batmanie.

"Myśli, że gra w filmie"

Kiedy tylko Holmes został przywieziony do Arapahoe, zaczął pluć na wszystko wokół - powiedział jeden z osadzonych, który wyszedł dziś z aresztu. - Nie okazał jakiejkolwiek skruchy - cytuje "Daily Mail" jednego z pracowników aresztu.

- Myśli, że gra w filmie - dodał strażnik. Holmesa wzięto pod obserwację w związku z ryzykiem popełnienia przez niego samobójstwa.

"Trzymajcie go z dala od innych, bo nie przeżyje"

Jeden z osadzonych, 22-letni Dima Danilov, ostrzegł władze aresztu, by trzymały Holmesa z dala od innych osadzonych. Stwierdził, że jeżeli zamachowiec z kina znalazłby się w ich pobliżu, "nie dożyłby poniedziałku", kiedy ma stanąć przed sądem.

- Wszyscy aresztanci mówili o tym, żeby go zabić. Każdy szukał okazji. To jedyne, o czym potrafili rozmawiać - powiedział jeden z osadzonych, 24-letni Wayne Medley.

Jeśli prokuratura dowiedzie, że 24-latek z Denver jest poczytalny, grozi mu nawet kara śmierci. Jakie będzie rozstrzygnięcie biegłych, można na razie tylko spekulować. Wcześniej policja podała, że Holmes przedstawił się funkcjonariuszom jako Joker.

Zobacz także
Komentarze (191)
Zaloguj się
 • botanicus

  Oceniono 2 razy 2

  Pobrać próbki krwi, włosów i ewentualnie tkanki tłuszczowej. Jestem ciekaw jakie substancje psychoaktywne sprawiły, że "zawisł."

 • slav66

  Oceniono 9 razy 7

  Wszyscy chcą go zabić. Rozumiem, że siedzi na oddziale z byłymi prezesami banków. Bo oczywiście w stanach siedzą sami niewinnie skazani. Skąd wy te newsy bierzecie. Znowu z faktu?

 • doktor104

  Oceniono 9 razy 3

  Ciekawa jest ta amerykańska "demokracja" skoro w państwowych więzieniach różni ludzie mogą wydawać i egzekwować wyroki śmierci.
  Przy okazji to w "demokratycznych" Stanach Zjednoczonych jest więcej więźniów niż w "totalitarnych" Chinach mających 5 razy więcej mieszkańców.

 • brolend21

  Oceniono 7 razy 1

  chybacw...e, zabójca ma szacunek w kryminale na wieki hehehehehe bzdury z usa powtarzacie

 • zerocontact

  Oceniono 4 razy 2

  a jednak przeżył, zmięcie proszę płytę - dzisiaj jest poniedziałek a nie piątek

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 5 razy 3

  ,,James Holmes już wcześniej powiedział policji, że jest Jokerem,, - no tak oczywiście, od razu widać, że jest w pełni władz umysłowych, tzn zapewne nie odbiega od normy wg prawa amerykańskiego... jak ten kraj został mocarstwem ?

 • sabazios.net

  Oceniono 1 raz -1

  myslalem ze Joker mial wlosy ufarbowane na zielono, moze oprocz tego ze facet ma nie po kolei w glowie, to jeszcze jest daltonista? ;-)

 • gordon_3

  Oceniono 7 razy 1

  Breivik miał ideologię, co prawda chorą ale miał, a ten Batman widać co ma w głowie. Jakim cudem ten kraj jest 1 mocarstwem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje