Rosja: Aresztowani, bo wiedzieli o nadchodzącym żywiole, a nie ostrzegli mieszkańców

Powódź w Rosji pozbawiła dziesiątki tysięcy osób dobytku

Powódź w Rosji pozbawiła dziesiątki tysięcy osób dobytku (Fot. Sergey Ponomarev AP)

W Rosji aresztowano trzech wysokich urzędników państwowych, bo nie ostrzegli lokalnych mieszkańców przed powodziami na początku lipca, choć mieli o nich informacje. Prokurator zarzucił im niedopełnienie obowiązków. Zginęły wówczas 172 osoby.
O aresztowaniach poinformował szef komisji śledczej, zaliczany do najbliższego grona współpracowników prezydenta Władimira Putina. Aleksander Bastrykin złożył krótką wizytę w Krasnodarze nad Morzem Czarnym.

To właśnie ten rejon był najbardziej dotknięty przez żywioł. Jak ujawnił, do aresztu trafili: burmistrz Krymska, sołtys pobliskiej wioski oraz były gubernator regionu.

Według śledczych wszyscy trzej wiedzieli wcześniej o nadchodzących wielkich ulewach, lecz nie poinformowali mieszkańców o grożącej im powodzi. Większość ofiar to ludzie, którzy zginęli zaskoczeni blisko świtu przez żywioł.

Komentarze (72)
Rosja: Aresztowani, bo wiedzieli o nadchodzącym żywiole, a nie ostrzegli mieszkańców
Zaloguj się
 • ben-oni

  Oceniono 33 razy 21

  Czytając niektóre komentarze zauważam, że polski motłoch jednak nie potrafi czytać ze zrozumieniem. To przeczytajcie informacje raz jeszcze dupki. Urzędnicy poszli do aresztu nie za to, że była powódź, ale za to, że nie ostrzegli mieszkańców, co było ich zasr...nym obowiązkiem. Szkoda że u nas "za zaniedbania obowiązków" dostaje się inną, lepszą posadkę (vide Zdrojewski, który utopił pół Wrocławia i został ministrem).

 • jamj

  Oceniono 23 razy 19

  "W Rosji aresztowano trzech wysokich urzędników państwowych...."
  "...do aresztu trafili: burmistrz Krymska, sołtys pobliskiej wioski oraz były gubernator regionu."
  =====================================================================
  Kurcze blade! W Rosji to nawet sołtys jest wysokim urzędnikiem państwowym, nie to co w Polsce - najniższym urzędnikiem samorządowym. Tam się jednak ludzi ceni.

 • cztery44442

  Oceniono 14 razy 14

  Kiedy w Polsce będą karani urzędnicy za nie dopełnienie obowiązków?

 • nurekdarek

  Oceniono 15 razy 13

  tam potrafią a u nas cwaniaki mają się dobrze

 • rosfita

  Oceniono 18 razy 12

  Miałem nadzieję, ze to u nas. Niestety u nas moga kraść dalej do woli.

 • aide5

  Oceniono 23 razy 11

  Dlatego potrafili przepedzic ze swojej ziemi i Napoleona i Hitlera poniewaz sie nie cackali z tepymi urzednikami i wojskowymi . Stawiali takich ktorzy byli silni . Wprost przeciwne niz to jest u nas

 • janan2

  Oceniono 16 razy 10

  Czekam na takie wiadomości z Polski.Oczywiście z tytułu aresztowan odpowiedzialnych urzędasów w każdej dziedzinie.No i chyba się nie doczekam.Nawet Rosja nas wyprzedziła.U nas biurwy są bezkarne,pensyjki za nic nie robienie lecą.Jak umoczy,no to najwyżej zostanie odwołany,dostanie potężne odszkodowanie,premię i przesunięcie na może mniej eksponowane,ale lepiej płatne stanowisko.No i tak to się kręci od 20 lat.Rosja jednak kraj cywilizowany,jak płacą to wymagają odpowiedzialności.

 • zgr-edo

  Oceniono 9 razy 9

  za chwilę polskie media ogłoszą , że aresztowani to prześladowani opozycjoniści jak Tymoszenko na Ukrainie.

 • kro-hen

  Oceniono 12 razy 8

  taka jest różnica między Rosją a Polską, że tam zamykają do pierdla za niezapobieganie tragedii a w Polsce do dzisiaj nikt nie jest winny za zaniedbania przy powodziach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje