Tylko 17 posłów tej kadencji wzięło udział we wszystkich głosowaniach

22.07.2012 09:35
Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Jedynie 17 posłów obecnej kadencji może poszczycić się oddaniem głosu we wszystkich sejmowych głosowaniach. Od listopada 2011 r. z mównicy sejmowej padło już 7849 wypowiedzi, jednak nadal nie wszyscy posłowie mają na swoim koncie chociaż jedną. Kilku, jak Adam Hofman, Elżbieta Radziszewska czy Paweł Olszewski, ani razu nie przemawiało z sejmowej mównicy.
Według informacji udostępnionych na stronie internetowej Sejmu, jeśli chodzi o udział w głosowaniach sejmowych, przodują posłanki PO: Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Czaplicka, Zofia Czernow, Ewa Drozd, Maria Janyska, Ewa Kołodziej, Zofia Ławrynowicz, Izabela Mrzygłocka i Krystyna Skowrońska.

Poza tym we wszystkich 757 głosowaniach sejmowych głos oddali też posłowie PO: Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński, Killion Munyama oraz posłowie PiS: Maciej Łopiński, Kazimierz Moskal i Piotr Polak.

Również Sławomir Rybicki (PO), dopóki zasiadał w ławach poselskich, mógł się poszczycić 100-procentową frekwencją na głosowaniach. W związku z przejściem do Kancelarii Prezydenta Rybicki złożył jednak mandat w styczniu tego roku. Także Elżbieta Achinger (PO) oddała głos w 100 proc. głosowań. Jednak posłanka, która objęła mandat po Aleksandrze Gradzie, ślubowała dopiero na ostatnim posiedzeniu Sejmu i brała udział jedynie w 23 głosowaniach.

Najgorszy wynik, jeśli chodzi o udział w głosowaniach, osiągnął Grzegorz Napieralski (SLD). Były szef Sojuszu oddał głos tylko w połowie głosowań. Jego wynik to 404 głosowania - 53,37 proc. wszystkich.

W sumie posłowie obecnej kadencji wypowiadali się 7849 razy. Najwięcej - 149 razy - głos zabrał Romuald Ajchler (SLD). 129 wystąpień ma już na swoim koncie Piotr Chmielowski z RP, 122 - Zbigniew Kuźmiuk (PiS), 105 - Józef Rojek (SP), 93 - Marzena Wróbel (SP), 90 - Jarosław Zieliński (PiS).

Szef PiS Jarosław Kaczyński zabierał głos 26 razy, a szef klubu PiS Mariusz Błaszczak - 21. Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk wystąpił 25 razy; szef RP Janusz Palikot - 24, szef SLD Leszek Miller - 15; szef klubu PSL Jan Bury - 8, a szef klubu PO Rafał Grupiński - 7 razy.

Jak wynika ze statystyk umieszczonych na stronie sejmowej, ani razu z mównicy sejmowej głosu nie zabrali jeszcze m.in.: rzecznik PiS Adam Hofman, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska (PO), sekretarz klubu PO Paweł Olszewski czy Konstanty Miodowicz (PO).

Nie są oni jednak wyjątkami, jak dotąd głosu z mównicy sejmowej nie zabrało bowiem ok. 40 posłów. Gwoli sprawiedliwości przyznać jednak należy, że od tej sumy powinno się odjąć posłów - członków rządu, którzy w takim właśnie charakterze się w Sejmie wypowiadają. Wypowiedzi poselskiej na swoim koncie nie ma bowiem np. premier Donald Tusk.

Jak dotąd zapytania poselskie złożyło 299 posłów. W sumie złożyli ich 1628. Najbardziej do tego wyniku przyczynił się Jerzy Borkowski z RP, który złożył już 69 zapytań.

414 posłów tej kadencji złożyło przynajmniej jedną interpelację poselską. Rekordzistką jest Anna Sobecka (PiS), która złożyła ich aż 278.

Komentarze (89)
Tylko 17 posłów tej kadencji wzięło udział we wszystkich głosowaniach
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 40 razy 38

  Hofman z natury ma malo do powiedzenia ,a jak juz pysk otworzy to jest to beszczelne i chamskie.

 • cillian1

  Oceniono 31 razy 27

  Hofman jest zajęty - załatwianiem L4 dla żonki! A nadrabia przed kamerami - czy nie można za to przestać płacić?
  Hofman ma pracować w Sejmie - a prywatny czas może spędzać w TV - jako promocję swojej szmatławej osoby!

 • szkodnikpolski

  Oceniono 25 razy 21

  moze by tak wynagrodznie zalezne od tych % udzialu ? :)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 22 razy 20

  Hofman zabierze głos z mównicy jak jego chorowita żonka przestanie doić ZUS :)))

 • y0rg

  Oceniono 23 razy 19

  ile to razy obiecywano zmniejszyć ilość posłów , 100 by wystarczyło , za dużo darmozjadów do wypasienia , sejm będzie pracował szybciej i wydajniej

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 19

  A co Hofman mógłby powiedzieć skoro Kaczor już to powiedział a dwóch wystąpień prezes pisał nie będzie

 • wipowski

  Oceniono 22 razy 18

  i to wszystko za nasze podatki ! To jest ich praca normalnie za nieobecności bym miał mniejsze wypłaty !

 • jamj

  Oceniono 20 razy 18

  Hofman dość mordę nastrzępi "rzecznikując" prezesowi. Pewnie posłowie dali mu do zrozumienia, że jak będzie "truł" jeszcze w Sejmie, to mu w hotelu sejmowym "kocówę" zrobią.

 • kot2ka

  Oceniono 26 razy 18

  Cały czas naród się zastanawia po co w sejmie nam jest potrzebna taka duża ilość OSŁÓW. Przecież każdy wie że to jest banda darmozjadów, karierowiczów, często ludzi wyzutych z honoru ale z przerostem własnych ambicji. Były juz niejednokrotnie monity aby zmniejszyc tą ilość pijawek najwyżej do 100 osób i to byłoby za dużo. Dlaczego naród ma utrzymywać ludzi często nic nie wartych, kłamczuchów i dbających tylko o własne koryto. Naród mają za nic i wszelkie przywileje tylko wG tej bandy im się należą. Fora ze dwora kpiarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje