Tylko 17 posłów tej kadencji wzięło udział we wszystkich głosowaniach

22.07.2012 09:35
Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

Jedynie 17 posłów obecnej kadencji może poszczycić się oddaniem głosu we wszystkich sejmowych głosowaniach. Od listopada 2011 r. z mównicy sejmowej padło już 7849 wypowiedzi, jednak nadal nie wszyscy posłowie mają na swoim koncie chociaż jedną. Kilku, jak Adam Hofman, Elżbieta Radziszewska czy Paweł Olszewski, ani razu nie przemawiało z sejmowej mównicy.
Według informacji udostępnionych na stronie internetowej Sejmu, jeśli chodzi o udział w głosowaniach sejmowych, przodują posłanki PO: Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Czaplicka, Zofia Czernow, Ewa Drozd, Maria Janyska, Ewa Kołodziej, Zofia Ławrynowicz, Izabela Mrzygłocka i Krystyna Skowrońska.

Poza tym we wszystkich 757 głosowaniach sejmowych głos oddali też posłowie PO: Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński, Killion Munyama oraz posłowie PiS: Maciej Łopiński, Kazimierz Moskal i Piotr Polak.

Również Sławomir Rybicki (PO), dopóki zasiadał w ławach poselskich, mógł się poszczycić 100-procentową frekwencją na głosowaniach. W związku z przejściem do Kancelarii Prezydenta Rybicki złożył jednak mandat w styczniu tego roku. Także Elżbieta Achinger (PO) oddała głos w 100 proc. głosowań. Jednak posłanka, która objęła mandat po Aleksandrze Gradzie, ślubowała dopiero na ostatnim posiedzeniu Sejmu i brała udział jedynie w 23 głosowaniach.

Najgorszy wynik, jeśli chodzi o udział w głosowaniach, osiągnął Grzegorz Napieralski (SLD). Były szef Sojuszu oddał głos tylko w połowie głosowań. Jego wynik to 404 głosowania - 53,37 proc. wszystkich.

W sumie posłowie obecnej kadencji wypowiadali się 7849 razy. Najwięcej - 149 razy - głos zabrał Romuald Ajchler (SLD). 129 wystąpień ma już na swoim koncie Piotr Chmielowski z RP, 122 - Zbigniew Kuźmiuk (PiS), 105 - Józef Rojek (SP), 93 - Marzena Wróbel (SP), 90 - Jarosław Zieliński (PiS).

Szef PiS Jarosław Kaczyński zabierał głos 26 razy, a szef klubu PiS Mariusz Błaszczak - 21. Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk wystąpił 25 razy; szef RP Janusz Palikot - 24, szef SLD Leszek Miller - 15; szef klubu PSL Jan Bury - 8, a szef klubu PO Rafał Grupiński - 7 razy.

Jak wynika ze statystyk umieszczonych na stronie sejmowej, ani razu z mównicy sejmowej głosu nie zabrali jeszcze m.in.: rzecznik PiS Adam Hofman, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Elżbieta Radziszewska (PO), sekretarz klubu PO Paweł Olszewski czy Konstanty Miodowicz (PO).

Nie są oni jednak wyjątkami, jak dotąd głosu z mównicy sejmowej nie zabrało bowiem ok. 40 posłów. Gwoli sprawiedliwości przyznać jednak należy, że od tej sumy powinno się odjąć posłów - członków rządu, którzy w takim właśnie charakterze się w Sejmie wypowiadają. Wypowiedzi poselskiej na swoim koncie nie ma bowiem np. premier Donald Tusk.

Jak dotąd zapytania poselskie złożyło 299 posłów. W sumie złożyli ich 1628. Najbardziej do tego wyniku przyczynił się Jerzy Borkowski z RP, który złożył już 69 zapytań.

414 posłów tej kadencji złożyło przynajmniej jedną interpelację poselską. Rekordzistką jest Anna Sobecka (PiS), która złożyła ich aż 278.

Komentarze (89)
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 40 razy 38

  Hofman z natury ma malo do powiedzenia ,a jak juz pysk otworzy to jest to beszczelne i chamskie.

 • cillian1

  Oceniono 31 razy 27

  Hofman jest zajęty - załatwianiem L4 dla żonki! A nadrabia przed kamerami - czy nie można za to przestać płacić?
  Hofman ma pracować w Sejmie - a prywatny czas może spędzać w TV - jako promocję swojej szmatławej osoby!

 • szkodnikpolski

  Oceniono 25 razy 21

  moze by tak wynagrodznie zalezne od tych % udzialu ? :)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 22 razy 20

  Hofman zabierze głos z mównicy jak jego chorowita żonka przestanie doić ZUS :)))

 • y0rg

  Oceniono 23 razy 19

  ile to razy obiecywano zmniejszyć ilość posłów , 100 by wystarczyło , za dużo darmozjadów do wypasienia , sejm będzie pracował szybciej i wydajniej

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 19

  A co Hofman mógłby powiedzieć skoro Kaczor już to powiedział a dwóch wystąpień prezes pisał nie będzie

 • wipowski

  Oceniono 22 razy 18

  i to wszystko za nasze podatki ! To jest ich praca normalnie za nieobecności bym miał mniejsze wypłaty !

 • jamj

  Oceniono 20 razy 18

  Hofman dość mordę nastrzępi "rzecznikując" prezesowi. Pewnie posłowie dali mu do zrozumienia, że jak będzie "truł" jeszcze w Sejmie, to mu w hotelu sejmowym "kocówę" zrobią.

 • kot2ka

  Oceniono 26 razy 18

  Cały czas naród się zastanawia po co w sejmie nam jest potrzebna taka duża ilość OSŁÓW. Przecież każdy wie że to jest banda darmozjadów, karierowiczów, często ludzi wyzutych z honoru ale z przerostem własnych ambicji. Były juz niejednokrotnie monity aby zmniejszyc tą ilość pijawek najwyżej do 100 osób i to byłoby za dużo. Dlaczego naród ma utrzymywać ludzi często nic nie wartych, kłamczuchów i dbających tylko o własne koryto. Naród mają za nic i wszelkie przywileje tylko wG tej bandy im się należą. Fora ze dwora kpiarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje