Holmes siedzi w izolatce. "Nie chce współpracować"

22.07.2012 08:51
James Holmes - sprawca ataku w Denver - zdjęcie ze szkoły średniej

James Holmes - sprawca ataku w Denver - zdjęcie ze szkoły średniej (Fot. HANDOUT REUTERS)

Amerykańscy pirotechnicy całkowicie rozbroili ładunki wybuchowe w mieszkaniu sprawcy masakry w stanie Kolorado. W tej chwili policja zabezpiecza ślady i poszukuje informacji mogących wyjaśnić motywy działania zabójcy. Jak podają lokalne media, James Holmes, który przebywa w izolatce, nie chce współpracować z policją.
24-letni James Holmes, który zastrzelił w kinie 12 osób, a ranił 58, w poniedziałek stanie przed sędzią. Mężczyzna przed zamachem zastawił pułapkę w swoim mieszkaniu. - Tam było bardzo niebezpiecznie. Gdyby sąsiad, przechodzień albo policjant wszedł do środka, to na pewno by zginął - informował specjalny agent FBI Jim Yacone, który nadzorował akcję rozbrajania materiałów wybuchowych.

Doświadczony pirotechnik

Zastawiona w mieszkaniu Holmesa pułapka składała się z dwóch zapalników, substancji chemicznych, pojemników z materiałami łatwopalnymi oraz kabli, pociągnięcie których miało wywołać eksplozję. Rozbrajanie pułapki wykonano za pomocą zdalnie sterowanego robota.

- Mam duże doświadczenie z ładunkami wybuchowymi na całym świecie i muszę przyznać, że to było duże wyzwanie - mówił agent FBI. Policja ujawniła, że sprawca masakry od 4 miesięcy gromadził w swoim domu broń, pociski, chemikalia oraz materiały wybuchowe. Prawdopodobnie jeszcze w niedzielę do swoich domów wrócą sąsiedzi zamachowca spod Denver.

Wiele przesyłek

Szef policji w Aurorze Dan Oates poinformował natomiast, że funkcjonariusze dotarli do informacji, iż Holmes przez ostatnie cztery miesiące otrzymywał wiele przesyłek na adres domowy i do pracy. Prawdopodobnie w ten sposób przysyłano mu fachowe czasopisma, broń i materiały do ładunków wybuchowych.

W piątek podczas premiery filmu "Batman: Mroczny Rycerz powraca" 24-letni mężczyzna otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Aurora w stanie Colorado. Zginęło 12 osób, a 58 zostało rannych. Według najnowszych doniesień zakończono identyfikację wszystkich ofiar. W poniedziałek zamachowiec ma po raz pierwszy stanąć przed sądem.

Przy całej operacji policja musi korzystać między innymi ze specjalistycznego sprzętu, w tym robota pirotechnicznego. Ten, prawidłowo poprowadzony, zidentyfikował i unieszkodliwił między innymi żyłkę umieszczoną tuż za drzwiami wejściowymi mieszkania Holmesa. Zaczepienie jej miało uruchomić jeden z ładunków wybuchowych.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 3 razy 1

  Kim jest James Holms? Wyjatkowy uczen i student ktory partycypowal w obozach "bracia i siostry" dla zydowskiej mlodziezy i cos mu sie w glowie pomieszalo.

 • pawelmol1976

  Oceniono 2 razy 0

  qrde myślałem że chodzi o Katie Holmes :P

 • mjetker

  Oceniono 5 razy 3

  Do redakcji: nie ma filmu "Batman: Mroczny Rycerz powraca", tylko "Mroczny rycerz powstaje". Troche wiecej profesjonalizmu!

 • drugilukasz2983

  Oceniono 9 razy -1

  @nell35

  Pewnie wg ciebie to przysyłali żydzi albo CIA

 • nell35

  Oceniono 5 razy -1

  Ciekawe, kto mu te materiały przysyłał...

 • maksimum

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma w USA wszechobecnej inwigilacji (Patriot Act).
  Jesli juz podpadniesz to jestes juz na liscie,a ten wariat z kina nigdy nikomu w niczym nie podpadl.

 • kaczkawmalinach

  Oceniono 5 razy 3

  zacznie wspolpracowac jak mu zaproponuja kase za kontrakt na ksiazke albo film ....

  kolorado nie norwegia maja kare smierci i musialby miec historie choroby psychicznej zeby sie od tej kary wybronic.

 • wto2

  Oceniono 7 razy -3

  Szkoda, że trenerzy nie potrafią chronić zawodników przed startem przed niepotrzebnym ryzykiem kontuzji.

 • koham.mihnika.copyright

  Oceniono 11 razy 5

  nastolatki sa skutecznie scigane za pirackie nagrania. Ale najwieksze sluzby nie potrafily wykryc szalenca przed zbrodnia. Pomimo wszechobecnej inwigilacji (Patriot Act). To co bedzie, gdy jakis zdeterminowany zechce zrobic wieksze kuku?i

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje