Prawicowy kongresman o masakrze: W USA jest za mało Boga. No i czy nikt tam nie miał broni?

Próby rozbrojenia zaminowanego mieszkania zamachowca z Denver

Próby rozbrojenia zaminowanego mieszkania zamachowca z Denver (Fot. ANDY CROSS AP)

Śledczy jeszcze nie znają motywów sprawcy masakry na premierze "Batmana" w Denver. Ale niektórzy politycy już wiedzą. Według republikańskiego kongresmana Louie Gohmerta z Teksasu "to przez ataki na wartości chrześcijańskie w USA". "Czy nikt tam na sali kinowej nie miał broni, żeby go powstrzymać?" - cytuje polityka "Huffington Post".
- Jako chrześcijanina oburza mnie to, że widzę kolejne ataki na wartości chrześcijańskie, a potem bezsensowny, szalony akt przemocy, taki jak ten - powiedział kongresman Gohmert w programie "Istook Live" w amerykańskim radiu, odpowiadając na pytanie o przyczyny tragedii w Denver kilka godzin po niej. Polityka cytuje "Huffington Post".

"W USA jest za mało Boga. I czy nikt tam nie miał broni?"

Kiedy prowadzący program Ernest Istook przypomniał, że motywy, które kierowały napastnikiem z Denver - 24-letnim Jamesem Holmesem - nie są jeszcze znane, Gohmert odparł, że "to prawda, ale tego 'aktu terroryzmu' można byłoby uniknąć, gdyby Amerykanie chcieli w swoim życiu "więcej Boga".

Republikański polityk przypomniał słowa "ojców założycieli" USA - Johna Adamsa i Benjamina Franklina - którzy mówili i pisali o "Konstytucji tylko dla moralnych i religijnych ludzi" i "wolności możliwej tylko dla cnotliwych". - Jest wojna z samymi fundamentami tego kraju - skwitował.

- No i zastanawiam się, czy wśród tych wszystkich ludzi w kinie nie było nikogo, kto miał broń, dzięki której mógłby powstrzymać tego faceta wcześniej? - zapytał.

Prawa stanu Kolorado zezwalają na noszenie broni.

Zobacz także
Komentarze (362)
Prawicowy kongresman o masakrze: W USA jest za mało Boga. No i czy nikt tam nie miał broni?
Zaloguj się
 • archimago7

  Oceniono 71 razy 53

  Więcej ludzi zamordowano "w imię Boga", niż Bogu udało się kiedykolwiek uratować.
  Wszelkie możliwe religie, to najgorszy w historii wynalazek ludzkości.
  Drugim podobnie szkodliwym wynalazkiem są wszelkie pomysły na powszechną szczęśliwość, kończące się zawsze ustrojami totalitarnymi i zorganizowanym ludobójstwem.
  A ustroje totalitarne oparte na religii, to zawsze był, jest i będzie najwyższy stopień zła.

 • bananek_2

  Oceniono 84 razy 48

  mieli bazuki ale zostawili w szatni. Takich kongresmenów kochają nasi pisowcy z Anką i Antkiem na czele

 • tigger69

  Oceniono 49 razy 41

  idąc za tokiem myślenia senatora w takiej Czeskiej Republice gdzie 50% Czechów to ateisci zdarzenia podobne temu w Denver miałyby miejsce co kwartał.

 • incogniotto

  Oceniono 59 razy 41

  przeciez do kina w USA wszyscy normalni ludzie chodza z bronia... rzeczywiscie, ma chlop rowno pod sufitem :/

 • micro5

  Oceniono 51 razy 35

  czy takich obywateli chcemy w Polsce , naprawdę amerykańscy włazidupkowie już dośc głupot z tamtego kontynentu

 • ja_to_pierre_dolain

  Oceniono 43 razy 33

  W USA, podobnie jak w Polsce, "prawicowy parlamentarzysta" jest synonimem słowa "kretyn".

 • ulanzalasem

  Oceniono 38 razy 26

  Posiadanie broni świadczy o wolności ? Może kilkaset lat temu jak każdy ją miał, grasowały zorganizowane bandy złodziei, lokalna ludność broniła się przed białymi...- ale dzisiaj nie oznacza nic, poza tym, że można pójść do kina i "rozwalić" grupę ludzi, wpaść do szkoły i postrzelać do kolegów. Proszę spojrzeć ile ludzi ginie tam gdzie jest dostępna broń, ile mamy przypadków zabójstw przy użyciu broni w USA, w niektórych miejscach to plaga. Jak broń chroni pojedynczego człowieka przed napadem ? Idziemy na zakupy, wychodzimy ze sklepu (lub przed domem na podjeździe) i ktoś mówi oddawaj kasę..i co umawiamy się o 12 w południe czy dostajemy w plecy ? Już widzę jak jakiś facet/kobieta wyciąga niepostrzeżenie broń, odwraca się i strzela...co to Zabójcza Broń ?! Broń teoretycznie może się przydać jeśli spodziewamy się ataku i się do niego szykujemy, czekając z wycelowanym pistoletem w drzwi czy okna...tam ma wyglądać życie ?
  Wolność gdzie patentuje się kształt rogu obudowy (Apple), gdzie koncerny mogą zabronić zeznawania w sprawie, w której truły ludzi (przepisy stanowe i koncerny tytoniowe), gdzie co chwilę ogranicza się wolność i swobodę (Patriot Act, Protect America Act of 2007 itd.), gdzie mamy 1,6 bezdomnych dzieci, gdzie bez zgody ONZ napada się Irak i czerpie z tego profity (płacą podatnicy, zarabiają prywatne koncerny), gdzie czarni byli gorszą rasą - to jest ta wolność ?

 • nomoregod

  Oceniono 26 razy 26

  W wypowiedź tego człowieka wkrada się jedna mała nieścisłość!
  Otóż ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych Ameryki, w Boga nie wierzyli, co więcej w listach do siebie zwykle podkreślali, że największym zagrożeniem dla świata, w tym USA jest wiara. Prosiłbym na przyszłość jednak trzymać się faktów, katolicy lubują się w przypisywaniu wiary osobom martwym. Religię traktujecie przedmiotowo, a potem wychodzą takie historyczne potworki!
  Jak możecie się na historii nauczyć, w niepodległych Stanach, katolicy z początku byli bardzo niemile widziani.

 • tadejas

  Oceniono 27 razy 23

  USA to kraj hipokrytów. Bóg jest na ustach wszystkich polityków, Bóg jest na pieniądzach. W mediach cenzura seksualna, a mają najniższy wiek inicjacji seksualnej na świecie. USA - wbrew temu co tkwi w mózgach większości Polaków - to kraj oparty na kłamstwie. Oglądałem z dzieckiem Disneyowski serial Czarodzieje z Weverly Place czy jakoś tak. Dziewczynka chciała, żeby wśród czarodziejów nie było wyścigu szczurów i wymyśliła jak to zrobić aby nikt nie stracił. Ponieważ określono to słowem rewolucja, to główni bohaterowie stanęli oczywiście przeciwko temu pomysłowi, bo to przecież rewolucja. Tępego konserwatyzmu uczy się tam od niemowlęcia. Nie dziwota, że ludziom musi odbić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje