Chiny: 20 ofiar śmiertelnych powodzi, w tym 10 w samym Pekinie

22.07.2012 07:57
W sobotę w Pekinie spadło średnio 163 mm deszczu

W sobotę w Pekinie spadło średnio 163 mm deszczu (Fot. STRINGER/CHINA REUTERS)

Co najmniej 20 osób poniosło śmierć wskutek powodzi spowodowanej intensywnymi deszczami w prowincji Syczuan i Shanxi - podały nazajutrz chińskie władze. W Pekinie zginęło 10 osób; jest to największa ulewa, jaka nawiedziła stolicę Chin od 60 lat.
W sobotę w Pekinie spadło średnio 163 mm deszczu. Wskutek nawałnicy, jaka przeszła przez miasto, powaliło drzewa, pod wodą znalazły się całe ulice i zawaliły się dachy w wielu budynkach.

Sparaliżowane zostało lotnisko - 475 lotów odwołano, a 80 było opóźnionych. Przez dwie i pół godziny metro było pozbawione prądu, a na ulicach ludzie przewracali się o niewidoczne pod wodą przeszkody. Do kierowania ruchem drogowym dodatkowo wysłano 7000 policjantów. Z najbardziej zagrożonych podtopieniami dzielnic ewakuowano 5200 mieszkańców.

Największą falę deszczu zarejestrowano w podmiejskiej dzielnicy Mentougou. Tam suma opadów z ośmiu godzin wyniosła 345 mm. W innych częściach Chin też trwają ulewne deszcze. W prowincji Syczuan na zachodzie kraju w nocy z piątku na sobotę spływająca z gór woda spowodowała duże osuwiska, które zniszczyły znajdującą się u podnóża gór osadę. Pod ruinami domów zginęło sześć osób. W ciągu dwóch ostatnich dni na terenie Syczuanu w powodzi śmierć poniosło 12 osób.

Ponadto w sobotę w prowincji Shanxi na północy kraju cztery osoby zginęły w ciężarówce, którą porwała wylewająca się z rzeki woda. Chińskie służby meteorologiczne informują, że deszcze mogą potrwać jeszcze dwa dni, i przestrzegają ludność przed osuwiskami.

Komentarze (23)
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 10 razy 0

  piszą o 20 osobach a ich jest miliard

 • cracovia.figiel

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma deszczu- źle.... Leje też źle.

 • olekgw

  Oceniono 3 razy -3

  fajne auta

 • pregierz

  Oceniono 2 razy 0

  poradza sobie

 • k.gralec

  Oceniono 5 razy -3

  Co najmniej 20 osób poniosło śmierć wskutek powodzi spowodowanej intensywnymi deszczami w prowincji Syczuan i Shanxi - podały NAZAJUTRZ chińskie władze.

  pobiliście sami siebie !!! macie tam tylko analfabetów do redagowania niusów ??

 • takiezlewiesci

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda Chinczykow,wyrazy wspolczucia od PO!!

 • szymek_50

  Oceniono 6 razy 6

  Ziemia pomału się odradza, ale póki co trzeba z niej wycisnąć wszystkie soki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje