Grupa Polaków ma kłopoty z powrotem do kraju z Egiptu. MSZ interweniuje

21.07.2012 20:43
Rzecznik MSZ na Twitterze

Rzecznik MSZ na Twitterze (Fot. Twitter.com)

Ok. 30 turystów ma problemy z powrotem z wakacji w egipskiej Hurghadzie. Miejscowy partner miał zbyt późno przywieźć ich w piątek na lotnisko. Teraz wyszukiwane są dla nich miejsca w kolejnych samolotach. Sprawą zajęło się MSZ.
Komentarze (32)
Grupa Polaków ma kłopoty z powrotem do kraju z Egiptu. MSZ interweniuje
Zaloguj się
 • ben-oni

  Oceniono 16 razy 14

  Dlaczego do tego angażuje się MSZ i urząd marszałkowski? Sorry, ale oni nie polecieli bo organizacja nawaliła. Tego ubezpieczenie nie obejmuje a biuro podróży ma zasr.any obowiązek SAMO zorganizować inny transport. MSZ to nie jest "pogotowie turystyczne". MSZ to są pieniądze podatników, a wycieczka była biznesowym przedsięwzięciem PRYWATNEJ firmy. Oni nawalili niech oni to naprawiają. Nie może być tak, że przy każdej okazji uruchamia się władze państwowe i publiczne pieniądze. To zaczyna być paranoiczne... To teraz jesli wycieczka do Wilna spóźni się na pociąg Sikorski załatwi im samolot rządowy?

 • sekwana2005

  Oceniono 8 razy 8

  Dla mnie to sztuczne robienie sensacji. Parę dni temu z nowego lotniska w Modlinie też mała grupa pasażerów nie wyleciała, choć byli na czas, ale odprawa przeciągała się. Kiedyś na święta Bożego Narodzenia pojechałem z żoną w Góry Świętokrzyskie - śnieg tak zasypał, że tydzień nie można było wyjechać. Właściciele hotelu gratis już zapewniali noclegi i karmili, choć z kłopotami, bo linie energetyczne śnieg i szadź zerwały. Nie procesowaliśmy się, choć mróz chłodnicę auta rozerwał. No i zgadzam się z ben-oni. Choć są sytuacje losowe, Nawet w Afryce oberwanie chmury, gdy z hoteli autokar na lotnisko nie mógł dojechać. Jeśli pociąg z Przemyśla do Szczecina niemal pół doby się spóźnił, mogli być tam pasażerowie mający zamówione miejsca na promach do Szwecji. Czy minister ma im załatwiać okręty wojenne?

 • klokanpolska

  Oceniono 8 razy 8

  kiedyś był konsul. Dziś już są konsulowie. Przecież trzeba dla kolesi znaleźć intratne zatrudnienie! Czy z PSL są ci konsulowie?

 • billy.the.kid

  Oceniono 8 razy 8

  wstrząsające.

 • jamj

  Oceniono 18 razy 6

  Jednak jest jakaś sprawiedliwość. Kłopoty z powrotem z wczasów mają ci, którzy mieli na nie kasę. Ci co nie mieli kasy na wyjazd śpią spokojnie. Jak fajnie być biednym :-) .Amen.

 • stanislawolek

  Oceniono 12 razy 6

  ...wrócą na koszt biedoty ...( podatnika ) ....

 • jamj

  Oceniono 8 razy 4

  Wycieczkom z "Orbisem", "Juventurem" czy "Gromadą" takie sytuacje się nie zdarzały.

 • shia2

  Oceniono 14 razy 4

  nie rozumiem po co jeżdżą na te idiotyczne wycieczki za ciężkie pieniądze z szemranymi biurami podróży jak tak pięknie można spędzić czas w Polsce np. na kajakach, rowerach, kultowych rajdach PTTK... niech mi to ktoś wyjaśni!

 • rewelacja14

  Oceniono 4 razy 4

  Wygląda ,że upadek [plajta] był zaplanowany dużo wcześniej.Nawet na pół roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje