Zamach w Burgas. "Zamachowiec miał wspólnika". Trwają jego poszukiwania

Wrak autobusu, którym jechali izraelscy turyści

Wrak autobusu, którym jechali izraelscy turyści (Fot. HANDOUT REUTERS)

Trwają poszukiwania wspólnika zamachowca z Burgas, który dokonał samobójczego ataku na izraelskich turystów. Służby bułgarskie uważają, że ów wspólnik może być w posiadaniu jeszcze jednej bomby - podaje IsraelNationalNews.com.
Bułgarska policja prowadzi pościg za domniemanym wspólnikiem zamachowca samobójcy z Burgas. Według nieoficjalnych informacji może on mieć jeszcze więcej ładunków wybuchowych, dlatego zwiększono ochronę w tych miejscach w Burgas, w których przebywają Izraelczycy - czytamy na IsraelNationalNews.com.

Policja rozpowszechniła wśród obsługi i ochrony w hotelach szkic przedstawiający podejrzanego i pouczyła wszystkich, by byli czujni.

Nadal nie wiadomo, kim był pierwszy zamachowiec. Na razie udało się dotrzeć do salonu samochodowego w Bułgarii, gdzie zamachowiec, posługując się fałszywym prawem jazdy, wypożyczył samochód. Według Pentagonu, jak podał Reuters, głównym podejrzanym jest organizacja Hezbollah.

Do zamachu doszło w środę na lotnisku w bułgarskim kurorcie Burgas. Zamachowiec wysadził się w autobusie pełnym izraelskich turystów. Zginął bułgarski kierowca i 5 Izraelczyków - w tym kobieta w ciąży. Wczoraj Interpol ogłosił, że wyśle do Bułgarii specjalną ekipę mającą pomóc w śledztwie.

Komentarze (67)
Zamach w Burgas. "Zamachowiec miał wspólnika". Trwają jego poszukiwania
Zaloguj się
 • stareradio

  Oceniono 24 razy 16

  1h (słownie: jedną godzinę) po zamachu, premier Izraela ogłosił, że WIE, że zamachem stoi Iran. On to po prostu wiedział. Mija czas i okazuje się, że strategia PR-owska zawiodła i ludzie jednak nie są aż takimi imbecylami, żeby taką farsę kupić bezrefleksyjnie.
  Żyjemy na potwornej planecie.

 • pedersdorfer

  Oceniono 39 razy 7

  Dlaczego wszyscy ludzie na świecie nie lubią ciosnków.dlaczego nie wysadzają Cyganów ,Rumunów,Wegrów ,,Polaków i innych tylko sie uparli na tych Żydów.A no bo ten narodek okrada prawie cały Świat ich banki koncerny stosując lichwe zadłużyli w swych bankach wszystkie narody,stosują eksterminację fizyczną Arabów,prowokują wojny i je wywołuja .Uważają sie za menczenników w czasie 2-wojny ,a ich banki i koncerny finansowały hitlera,musoliniego ,Stalina,Żydzi z USA sie dupa wypieli na swoich w polsce,to polacy uratowali steki tysiace Żydów,za to sa opluwani okradani.Żydzi stosyją talmud do gojów,maja nas za zwierzęta które maja na nich Tyrac do 67-lat az zdechną bez żadnegp socjalu.Aj..waj

 • muciasgracias

  Oceniono 13 razy 5

  Wkrótce się okaże, że zamachowiec nie istnieje, bo nie pasuje do wersji jedynie słusznej wg Netanjahu. Jak za Stalina - jeśli fakty nie pasują do oficjalnej wersji, tym gorzej dla faktów.

 • staalkeer

  Oceniono 12 razy 4

  niestety kto sieje terror ten zbiera terroryzm

 • muciasgracias

  Oceniono 5 razy 3

  Miał wspólnika, ale to jest spółka komandytowa :- )

 • nie-tak

  Oceniono 13 razy 3

  Zamachowiec, wydalony z Guantanamo do Szwecji ale prawo jazdy jak i paszport miał wydane przez amerykańskie urzędy, tak donoszą media na świecie, to się do kupy nie klei z posadzeniami izraelskiego premiera jak i zaoceanicznych polityków. Zachodnie media (europejskie) odstąpiły już od doniesień na czołowych miejscach na ten temat, najprawdopodobniej wiedzą kto za tym stoi i nie chcą obnażać się więcej.

 • 2560a

  Oceniono 17 razy 3

  mial wspolnika? daleko nie trzeba szukac. wystarczy sprawdzic alibi agentow Mossadu.
  nikt nie jest od nich lepszy w zabijaniu. ze zgineli Zydzi? to przeciez dla dobra sprawy.

 • czarnybaran1

  Oceniono 15 razy 3

  taa. wspólnika to on miał. Ciekawe czy mossad czy cia był tym wspólnikiem?
  A może i zwyczajnie jakiś kolo się wysadził... ?
  nieee...
  to tak samo możliwe jak to że Brevik działał sam.
  Zawsze jest ich dwóch, mistrz i uczeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje