Kaczyński: PiS jest gotowe do przejęcia władzy

21.07.2012 19:24
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- PiS jest przygotowane do ewentualnego przejęcia władzy, ma odpowiedni program gospodarczy i społeczny - przekonywał w Olkuszu (Małopolskie) szef tej partii Jarosław Kaczyński. - Jest jedyną alternatywą dla obecnego rządu - mówił.
- Nasza partia jest przygotowana. Pierwszym posunięciem, którego musi dokonać władza, która będzie chciała zmieniać Polskę w sposób pozytywny, jest dokonanie bardzo głębokiej przebudowy naszego systemu bankowego i podatkowego - powiedział Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami.

Mówił też, że po dojściu do władzy PiS m.in. zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia (dokładny plan reformy w tej sprawie ma być przedstawiony pod koniec sierpnia), dokona reformy szkolnictwa (likwidacja gimnazjów, powrót do systemu 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum), podejmie walkę z przestępczością, korupcją.

"Jedyna droga do zmiany..."

Kaczyński przekonywał, że PiS jest obecnie "jedyną realną partią opozycyjną", ponieważ SLD i Ruch Palikota nie mówią zdecydowanego "nie" koalicji PO-PSL.

- Jedyna droga do zmiany w Polsce to jest wymiana rządu chociażby na jakiś "techniczny". Ten obecny tak psuje wszystko, że nawet taki byłby lepszy - mówił szef PiS. Dodał, że liczy, iż uda się jesienią odwołać Radę Ministrów. - My złożymy wotum nieufności jesienią. Na poważnie, a nie dla draki - powiedział prezes PiS.

- Każdy poseł, który będzie na nich głosował, będzie odpowiedzialny za te rządy, korupcję, długi, za rozwalenie wszystkich dziedzin życia, począwszy od kultury, a skończywszy na siłach zbrojnych - powiedział Kaczyński.

Prezes spotyka się z wyborcami

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury - gdzie odbyło się spotkanie - była pełna, stawiło się kilkaset osób. Mieszkańcy pytali o pomysły PiS na bezrobocie, na co Kaczyński odpowiadał: "Odblokowanie gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy"; na pytanie o podział na prawicy odpowiedział: "O to proszę pytać pana Ziobrę". Nie zabrakło też pytań o podsumowanie Euro 2012 - tu prezes PiS chwalił: "Impreza udana" - a największe brawa zebrał, gdy dodał: "Cieszę się, że nie przegraliśmy z Rosją".

Kaczyński będzie przebywał w Małopolsce do niedzieli. Jeszcze w sobotę spotka się z mieszkańcami Chrzanowa, w niedzielę będzie w Zakopanem, Nowym Targu i Tarnowie.

Zobacz także
Komentarze (636)
Zaloguj się
 • filthpurger

  Oceniono 2 razy -2

  zauwazylem ze duzo ludzi boi sie Kaczora szczegolnie jego pryncypialnosci do walki z korupcja, nasz lider tusk jest miekki i ukladny do korupcji, nie widzi problemu...

 • filthpurger

  Oceniono 1 raz -1

  Kaczor moze staroswiecki ale najbardziej sie go boja skorumpowane swinie krajowe.
  Niech rzadzi i popedzi to towarzystwo wzjaemnej adoracji z premierem nic nie wiedzacym co sie u niego dzieje. Tusk zawsze dowiaduje sie na koncu o kazdej aferze, biedaczek

 • india.wr

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczor ma poparcie cca. 20% ludzi. W USA 20% amerykanów nie wierzy, że astronauci byli na księżycu, wierzą w mistyfikację.
  W każdym społeczeństwie jest spora grupa ludzi nie potrafiących myśleć realistycznie, skłonnych wierzyć w teorie spiskowe, bajki i spiski

 • india.wr

  Oceniono 1 raz 1

  Biedna Polska jeżeli trzeba wybierać pomiędzy PiS a PO, biedna
  Żadnych perspektyw

 • amron53

  0

  Kolejny złodziej i jego szubrawcy do grabieży narodowego majątku w kolejce...

 • m.gawka

  Oceniono 2 razy 0

  Dogadajcie się z PO w sprawie zmiany ordynacji wyborczej, w której zwycięzca uzyskuje dodatkową pulę mandatów, pozwalających na samodzielne sprawowanie władzy przy wyraźnej przewadze. To wymaga zmiany Konstytucji RP, lecz teraz jest najlepsza pora na taką zmianę.

 • bravissimo999

  Oceniono 2 razy 0

  słowa: Stanisław Wyspiański

  Zdobyłem se pawich piór,
  nastroiłem pawich piór,
  pawie pióra ładne,
  pawie pióra kradne,
  postawie se pański dwór! (pis)

  Zdobęde se pański dwór,
  wywleke se złoty wór;
  złoty dwór wysypie
  ludziskom przed ślipie;
  nakupie se pawich piór! (pis)

  Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur... (pis)

 • czarek62

  Oceniono 6 razy 4

  Nie daj Boze!! Pisuar juz rzadzil, a co wyszlo, kazdy jeszcze czuje w kosciach i ... mentalnosci czesci krajanow!!! Nie chce przezywac koszmarow jadac do paranoicznej Polski pisuarowskiej!!!

 • munkela

  Oceniono 7 razy 5

  W polityce wszystko jest mozliwe !!!

  Pamietajmy o elektoracie wiejskim i elektoracie malych miasteczek.
  Tam wciaz ludzie glosuja zgodnie z tym , co im ksiadz z ambony zaleci.

  Pamietajmy tez , ze dla wielu wyborcow liczy sie jedynie ten, kto glosno krzyczy: Bog, honor, ojczyzna.

  Nawet jezeli ten co krzyczy, uzywa tego hasla tak czesto iz przestalo ono zawierac w sobie jakakolwiek tresc.

  Sa tez wyborcy, ktorzy wciaz wierza w dobrych Janosikow , ktorzy zabieraja bogatym a daja biednym.
  I na takiego pozuje Kaczynski, podpierajac sie wyswiechtanymi haslami.

  Ciekawe, jak wielu obywateli naszego kraju zdaje sobie sprawe z tego, ze Kaczynski chce w gruncie rzeczy cofnac Polske w rozwoju.

  Jak wielki procent naszego spoleczenstwa zdaje sobie sprawe z tego, ze wraz z podniesieniem podatkow ( bo na tym ma polegac jego "przebudowa" systemu bankowego i podatkowego ) zaczna znikac miejsca pracy, ktorych wciaz jest przeciez zbyt malo.

  Powrot zas do 8-letniej podstawowki i 4-letniego liceum , to cofniecie sie polskiego szkolnictwa o mniej wiecej 40 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje