Kaczyński: PiS jest gotowe do przejęcia władzy

21.07.2012 19:24
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- PiS jest przygotowane do ewentualnego przejęcia władzy, ma odpowiedni program gospodarczy i społeczny - przekonywał w Olkuszu (Małopolskie) szef tej partii Jarosław Kaczyński. - Jest jedyną alternatywą dla obecnego rządu - mówił.
- Nasza partia jest przygotowana. Pierwszym posunięciem, którego musi dokonać władza, która będzie chciała zmieniać Polskę w sposób pozytywny, jest dokonanie bardzo głębokiej przebudowy naszego systemu bankowego i podatkowego - powiedział Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami.

Mówił też, że po dojściu do władzy PiS m.in. zlikwiduje Narodowy Fundusz Zdrowia (dokładny plan reformy w tej sprawie ma być przedstawiony pod koniec sierpnia), dokona reformy szkolnictwa (likwidacja gimnazjów, powrót do systemu 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum), podejmie walkę z przestępczością, korupcją.

"Jedyna droga do zmiany..."

Kaczyński przekonywał, że PiS jest obecnie "jedyną realną partią opozycyjną", ponieważ SLD i Ruch Palikota nie mówią zdecydowanego "nie" koalicji PO-PSL.

- Jedyna droga do zmiany w Polsce to jest wymiana rządu chociażby na jakiś "techniczny". Ten obecny tak psuje wszystko, że nawet taki byłby lepszy - mówił szef PiS. Dodał, że liczy, iż uda się jesienią odwołać Radę Ministrów. - My złożymy wotum nieufności jesienią. Na poważnie, a nie dla draki - powiedział prezes PiS.

- Każdy poseł, który będzie na nich głosował, będzie odpowiedzialny za te rządy, korupcję, długi, za rozwalenie wszystkich dziedzin życia, począwszy od kultury, a skończywszy na siłach zbrojnych - powiedział Kaczyński.

Prezes spotyka się z wyborcami

Sala Miejskiego Ośrodka Kultury - gdzie odbyło się spotkanie - była pełna, stawiło się kilkaset osób. Mieszkańcy pytali o pomysły PiS na bezrobocie, na co Kaczyński odpowiadał: "Odblokowanie gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy"; na pytanie o podział na prawicy odpowiedział: "O to proszę pytać pana Ziobrę". Nie zabrakło też pytań o podsumowanie Euro 2012 - tu prezes PiS chwalił: "Impreza udana" - a największe brawa zebrał, gdy dodał: "Cieszę się, że nie przegraliśmy z Rosją".

Kaczyński będzie przebywał w Małopolsce do niedzieli. Jeszcze w sobotę spotka się z mieszkańcami Chrzanowa, w niedzielę będzie w Zakopanem, Nowym Targu i Tarnowie.

Zobacz także
Komentarze (636)
Kaczyński: PiS jest gotowe do przejęcia władzy
Zaloguj się
 • karra-mustafa

  Oceniono 130 razy 118

  jeszcze tylko Jareczku musisz znaleźć większość naiwnych, którzy chcieliby akurat tobie i PiSowi tę władzę oddać...

 • kralik111

  Oceniono 111 razy 101

  Kiedy ten prezes dorosnie, zamieszka z daleka od matki i przestanie zyc w swiecie basni...?

  :DDDDDDDDDDDd

 • wojt_koziol

  Oceniono 89 razy 73

  Premierem Prezes, w rządzie Brudziński, Hofman, Kamińscy, Lipiński, Wojciechowski, Czarnecki - naprawdę wyborcy by to chcieli? Jeśli tak, to tylko idioci!

 • kingsizemax

  Oceniono 81 razy 73

  Jarek ! Już zapomniałeś jak dostałeś parę miesięcy temu wpie...w wyborach ?

 • dream_catch

  Oceniono 70 razy 64

  Na szczęście ludzie nie są gotowi by dać władzę PiS. I oby już nigdy nie byli.

 • kralik111

  Oceniono 70 razy 64

  Czy ktos widzial ten gotowy program gospodarczy PiSu poza samym prezesem matolkiem...?

  :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

 • augenthaler

  Oceniono 68 razy 60

  Bog obecnie nie ma powodow by az tak karac Polske. Mam nadzieje, ze PiS nigdy nie dojdzie do wladzy, ze zdrowy rozsadek Polakow zwyciezy. Macierewicz konstytucyjnym ministrem polskiego rzadu? To sie nie moze powtorzyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje