Romney potwierdził: Przyjadę do Polski. MSZ: To świadczy o rosnącej roli naszego kraju

21.07.2012 17:41
Mitt Romney

Mitt Romney (Fot. Charles Dharapak AP)

Sztab Mitta Romneya potwierdził wizytę byłego gubernatora w Polsce. Prawdopodobny kandydat Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych spotka się z prezydentem, premierem i szefem MSZ.
Romney przylatuje do Polski na dwa dni. Będzie w naszym kraju 30 i 31 lipca. W tym czasie spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem i szefem MSZ Radosławem Sikorskim, a także byłym prezydentem Lechem Wałęsą, na którego zaproszenie przyleci do Polski. Jego sztab ma też plany publicznego wystąpienia w Warszawie.

"Rosnąca rola Polski"

Polski MSZ w komunikacie "odczytuje inicjatywę podróży do Polski byłego gubernatora jako istotny sygnał wagi, jaką przywiązuje on do pogłębiania współpracy polsko-amerykańskiej i sojuszu, jaki łączy obydwa kraje".

- Wizyta w Polsce podczas jednej podróży zagranicznej, gdzie obok naszego kraju odwiedzi Wielką Brytanię i Izrael, świadczy o rosnącej roli naszego państwa na arenie międzynarodowej - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Spotkanie z Wałęsą

Były przywódca "Solidarności" zaprosił gubernatora stanu Massachusetts do wizyty w Polsce w specjalnym liście wysłanym 4 lipca. B. prezydent spotka się z Romneyem 30 lipca w Dworze Artusa w Gdańsku.

Jak powiedział PAP prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński, spotkanie w Gdańsku będzie miało kameralny charakter. - Sądzę, że z naszej strony będą to trzy osoby: Lech Wałęsa, b. ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Jerzy Koźmiński oraz ja - dodał.

- Widząc historyczny wyścig o prezydenturę w USA i pamiętając o wizycie Baracka Obamy w Polsce, uznaliśmy, że dobrze byłoby, gdyby również przedstawiciel Republikanów mógł poznać nasz kraj. Zaproszenie spotkało się z dużym zainteresowaniem amerykańskiej strony - powiedział Gulczyński o pomyśle zaproszenia Romneya do Polski.

Zobacz także
Komentarze (97)
Romney potwierdził: Przyjadę do Polski. MSZ: To świadczy o rosnącej roli naszego kraju
Zaloguj się
 • poljack

  Oceniono 30 razy 28

  Przyleci by agitować Polonię do głosowania na siebie w zamian obieca zniesienie wiz .

 • cztery44442

  Oceniono 30 razy 20

  "Rosnąca rola Polski"
  =======================
  Właśnie spadłam z krzesła ze śmiechu, dlatego nie mogę napisać więcej.

 • drugi-nie-poprawny

  Oceniono 16 razy 12

  Rosnąca rola Polski? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.. liczy na głosy polonii I TYLKO TYLE.

 • jamj

  Oceniono 16 razy 12

  Czegoś tu nie rozumiem. Romney przyjeżdża do Polski NA ZAPROSZENIE LECHA WAŁĘSY, a wszystkie kozy nadstawiają kopytka do podkucia.

 • szmondak

  Oceniono 13 razy 11

  "Wizyta w Polsce podczas jednej podróży zagranicznej, gdzie obok naszego kraju odwiedzi Wielką Brytanią i Izrael, świadczy o rosnącej roli naszego państwa na arenie międzynarodowej - powiedział rzecznik MSZ Marcin Bosacki"... co oni tam palą w tym MSZ, niezłe odjazdy mają

 • sasquatch-junior

  Oceniono 11 razy 9

  Amerykanie dymają nas z lewej i prawej, a ci dają się nabrać na jakieś pustosłowie jaka ta Polska ważna dla USA. Ważna chyba jeśli chodzi o sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia nie pierwszej świeżości i mięso armatnie wysyłane do Afganistanu. Pora się obudzić.

 • rawahecht

  Oceniono 10 razy 8

  "Romney potwierdził: Przyjadę do Polski. MSZ: To świadczy o rosnącej roli naszego kraju"

  Ta rola musi rosnąć, żeby potem łatwiej było ....... wyrolować !

 • wiecznygimbos

  Oceniono 10 razy 8

  O naszej rosnącej roli świadczy to, że jako nieliczni obywatele państwa unijnego potrzebujemy wiz, żeby wjechać do USA, Obama nie wywiązuje się z obietnicy rozwiązania tej kwestii, którą publicznie ogłosił, a Hillary Clinton otwarcie przyznaje, że mamy w Kongresie przeciwników wlączenia nas do ruchu bezwizowego. Zgodnie z logiką mam prawo nie wierzyć i w kolejną dyplomatyczną gadkę przed wojną z Irakiem.

 • puzonik48

  Oceniono 11 razy 7

  Niech się minister Sikorski nie połamie ,bijąc pokłony hamerykańcowi i niech się nie daje klepać po pleckach .Myśmy już przeżyli skretyniałego buszmena ,wystarczy !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje